Skocz do zawartości

M551 Sheridan. Airfix ,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejny "męczennik". Chyba nie zacznę kleić samoskładaków

 

Klasyk, Airfix ,prawdopodobnie w skali 1:72 choc anglik zwykle robił 1:76 więc kto go tam wie. Nitów liczył nidgy nie będę więc mnie to obojętne.

Wymieniłem lufę na patyczek od lizaka albo z pałeczki do uszu. Nie wiem ,coś leżało na biurku to sie nadawało średnicą

Dodałem róznych bambetli,dorobiłem haki i szekle z drutu,cały kosz z tyłu wieży oraz osłonę k.m'u.

Reszta to już sam męczennik.

 

Malowanie 82 Dywizja Powietrznodesantowa ,z okresu Pustynnej Burzy w 1991.

 

UZWBaeP.jpg

burGEsG.jpg

I3IaV22.jpg

1069ZXO.jpg

YPLLiyu.jpg

S76ATUi.jpg

e0PxmCJ.jpg

vTXus7Q.jpg

451bMch.jpg

UHM9fXS.jpg

UwuHMq3.jpg

54hOuSG.jpg

zsjsNc1.jpg

 

Skoro to amerykanin to musi być stara whisky Sheridan,rocznik 1991

 

4eQEko2.jpg

49Z0X7b.jpg

TB004Z6.jpg

k2lL11E.jpg

2PZlZe6.jpg

WQiCABs.jpg

 

Trochę na szarym tle.....

 

MV2n4on.jpg

v89BnRg.jpg

0v1hOPe.jpg

5lTa76I.jpg

XgSHV5Y.jpg

6xgpzmp.jpg

GFY3Hzn.jpg

yAsphAx.jpg

N0AwIL4.jpg

D8zh6Uu.jpg

IvvjJt7.jpg

OVVqzrW.jpg

opj5FSM.jpg

YQuFBg2.jpg

O3yHuIE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie pomalowany maluch. Myślałem, że to 48. albo 35. Dopiero szklanka, uświadomiła mi, że to 72. Brawo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dodatki to kupione do roznych typów pojazdów żywice oraz bezimienne zestawy z gield modelarskich.Nie mam takiego talentu

 

Model szału nie robi ale lepszy też nie będzie.

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zrobiony, bo airfix to wiadomo co...

Nawiasem, nie wiedziałem, że te pojazdy dociągnęły do 91.

 

 

Dociągnęły......i po operacji Pustynna burza poszły definitywnie w odstawkę. Zresztą do czasów operacji pozostały tylko w 82-ej Powietrznodesantowej.

 

PlWh5oc.jpg

 

Tu fajne foto z brakującym kołem ....miałem go robić ale z automatu przykleiłem wszystkie koła

 

MATVlMs.jpg

 

Malowanie bardzo mi się podoba. Model zresztą również. Ja chyba zrobię z zestawu S-Model. Jeden oliwkowy drugi na okres Pustynnej Burzy.

Fajny pomysł z tą szklanką... pozdrawiam

 

Co prawda w S-model są dwie lufy ale to wciąż wersja wczesna. Przed próbą przerobek na pustynny pozciagaj literaturę bo sporo zmian zaszło.

 

Po drodze miał epizod Sheridan też w Panamie z ciekawym łaciatym kamo......

 

PenpNAe.jpg

 

Może jeszcze kiedyś smodela kupię bo wietnamski z siatką na przedniej płycie to ciekawy temat na model

 

ysQ03IM.jpg

 

Gratuluje wytrwałości

Śliczne cacko

 

Trochę już dałem się poznać robię często modele ,które zwykle wszyscy wyrzucają już do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, po prostu jesteś prawdziwy modelarz i robisz to co chcesz mieć w kolekcji, niezależnie od materiału wyjściowego a nie to co jest łatwe do zrobienia i ładne bez wkładu pracy. Dzięki temu Twoje modele są ciekawe a nie kolejne panzery i sztugi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje "męczenniki" powoli stają się kultowe. I jest to sława jak najbardziej zasłużona Niezależnie od waloru niecodzienności samych modeli, stanowią dowód, że z każdego g.. da się zrobić coś przyjemnego dla oka. I gratulacje za pierwszą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.