Skocz do zawartości

SU-152 - Pegasus/PST 1:72


zakurzony

Rekomendowane odpowiedzi

I ostatni model z serii radzieckiej (farba 4BO się skończyła ), Su-152 ze stajni Pegasusa. W założeniu miało być nieskomplikowanie, ze zmianą jedynie kół na te z serii KW z PST. Wraz z narastającym dyzgustem co do jakości modelu (wiem, że to wargaming. ale nieświadomy byłem, że aż tak, zresztą w tej skali i tak nie ma wyboru), coraz więcej zmian (i wydatków ). Skończyło się na masie wycinania i szpachlowania, gąskach z Grigorova i blaszkach Parta do KW.

 

I ostatecznie wyszło tak:

 

2ef95317055facf8.jpg

 

afdbf1bc56373bb0.jpg

 

0595bd1f019d9d88.jpg

 

6d57b88c25a7029f.jpg

 

e59c4ee5701108ed.jpg

 

271f8f6fc43e129f.jpg

 

5b8ec8c3f36cf801.jpg

 

383c9fa42178789f.jpg

 

4e9618fd256e0641.jpg

 

37d56325fd1028f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, aż kusi żeby zrobić coś radzieckiego . Jedyne co bym poprawił to zadałbym nieco połysku na powierzchnie toczne kół.

A poproszę jeszcze o info, czy jest w Polsce jakiś dystrybutor Grigorowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Pegasus to rewelacja. Zresztą w ogóle rewelacja .

Dużo pracy ale moim zdanie się opłacała.

Szkoda tylko ,że blaszanych baniaków niue dałeś szwem na spód ,żeby się nue rzucały w oczy.

Fakt,nje ma wyboru jeśli chodzi o SU-152.

Ja swojego czasu zrobiłem własną konwersję do KW-9 bodajże ale tak ładnie jak twoja nie wyszła.

Bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję

 

Połysk na kołach jest, a raczej był i znikł pod brudzeniem nie lubię zbyt świecących wytarć kół, ale tu byłem ewidentnie zbyt kunktatorski.

A co do szwów na zbiornikach to trochę jak Łysek poszedłem ślepo za producentem (juz nie pamietam - Part albo Extratech; akurat zbiorniki zostały po wcześniejszych modelach), ktory tak wlasnie to zaplanował. I sam szew wygląda na redukcyjny a nie montażowy

 

Grigorov nie ma chyba dystrybutora w Polsce - w każdym razie kupowałem bezpośrednio na stronie. Ale sklep internetowy działa sprawnie, wysyłka jest szybka, problem jedynie z jej wysokim kosztem - aczkolwiek wybór świetnych gąsek i kół jest tak duży, że można kupić od razu hurtowo, też do innych modeli, czekających w wieloletniej kolejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, nie lubię modeli z przesadzonym washem, ta granica jest bardzo trudna do wyczucia w królewskiej skali 72, czasami się zastanawiam czy sobie jakiejś wielgachnej 35ki nie zrobić dla przyjemności i relaksu, zwłaszcza w brudzeniu:)

Robisz dużo zielonych pojazdów, ale koniec farby to dobry pretekst by może spróbować czegoś w innym niż ruski zielony kolorze:)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje przyjęte skromnie i z podziękowaniem

Dopiero po uwadze jerzype uświadomiłem sobie rzeczywiście monochromatyczność moich ostatnich modeli niestety świadomość przyszła zbyt późno - zdążyłem juz zacząć kolejną serię, tym razem z polskim przedwojennym zielonym khaki.. Ale modele ciekawe, więc mam nadzieję, że będzie co pokazać na forum

 

Bo jak powiedział poeta "jeszcze w zielone gramy" ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.