Skocz do zawartości

T-90 Armia syryjska......... ,Revell ,skala 1:72.


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako ,że wróciła małżowinka z dwutygodniowego wyjazdu to wreszcie jest trochę czasu na pomalowanie kilku modeli. Nocami po sklejeniu jednego modelu , w oczekiwaniu na powrót żony ,kleiłem kolejnego. Teraz hurtowo malowanie.

Takim modelem jest między innymi tutułowy T-90.

Kupiłem go jak zwykle okazyjnie pomimo ,że czeka w kolejce Zvezda.

Chciałem się przekonać co mnie czeka z"gwiazdą".

 

I tak więc po przypadkowym codziennym przeszukiwaniu internetu trafiłem na przepiękne ujęcie T-90 w służbie armii syryjskiej.

Decyzja była szybka .Must have!

Na allegro akurat był Revell za ok 75% ceny sklepowej to dwa dni potem był już u mnie.

 

Kończąc przydługi wstęp trochę o zestawie.

Revell,w internecie opisywany iż jest to projekt firmy Maco znanego z bardzo dobrych modeli pojazdów ww2.

Faktycznie jakość jest bardzo dobra. Miło się robiło coś co do siebie pasowało. Bardzo dobry detal,legendarne dobre spasowanie.Bez udziwnień. No może dwoma....

Pierwszy to gąsienice. Konieczna kąpiel we wrzątku aby ułożyć gąski na kołach. Tu miałem obawy po wielu komentarzach w necie o tego typu praktyki.Ale ku mojemu zaskoczeniu poszło całkiem gładko. Tylko gąski są jakby za długie. I to o jakieś 3-4 ogniwa.Musiałem je amputowac w niewidocznej części czyli pod fartuchami.

Drugie udziwnienie to system TSzU-1-7 Shtora.

Revell/Maco podzielił ten element na kilka części. Chyba tylko dla efektu ilości. Niestety Zvezda ma to samo. Zaś Modelcollect pomyślał i zrobił Sztorę jak dobrze pamiętam z 2-3 części ,licząc mocowania.

Reszta to już sama przyjemność. Jest nawet układ paliwowy do dodatkowych zbiorników paliwa. Ja go nie montowałem bo z założenia moja T-90-ka miała być w konfiguracji "bojowej" tj bez beczek.

 

Malowanie:

Kolory kamuflażu wg kolejności nakładania....

Ammo of Mig Yellow Ochre

Ammo of Mig Green Khaki

Vallejo Air Tire Black.

Ponadto

Soczewki Sztory-Hataka

K.m-Tamiya Gun Metal.

Optyka - Hataka

Gąski- Tamiya Dark Iron

Weathering to co pod ręką:

Fuel stains,Light Dust deposit,oleje Van Gogh,pigmenty Vallejo.

 

Foty......

cKSJtFw.jpg

Hh87Rzu.jpg

hgXtdSq.jpg

fBFrnQo.jpg

r2g5yMD.jpg

haSCEla.jpg

obBbZd7.jpg

9FRKUZq.jpg

aaM3ka9.jpg

vBD9BrD.jpg

zeP0DXZ.jpg

YJiPPNF.jpg

3sLCo9Y.jpg

JyCCUVm.jpg

K7HSKDG.jpg

Vq03vHI.jpg

hcTTm3g.jpg

5XbeRUP.jpg

aid96RE.jpg

JvTzsNN.jpg

8hpgR9p.jpg

UNbKFkI.jpg

i6dAO41.jpg

Vu7q5QY.jpg

KVcUp3Y.jpg

hUjJ8Ei.jpg

 

Jako,że ewidentnie czołgi pochodzą z jednostek matuszki Rassiji swiadczy np. kamuflaż. Typowe rosyjskie malowanie.Poniżej na zdjęciu widać nawet numery są w stylu rosyjskim.

Sam kamuflaż czasem zmyślnie dopasowany do krajobrazu.

ErNkAYm.jpg

Tu zaś rdzenny,wysportowany,atrakcyjny dla kobitek mieszkaniec Syrii, w typowym ubiorze .

N4NpWq2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model i malowanie widać że zmęczony walką.

Ciekawy pomysł z wisząca końcówką liny.

Chyba ułamało Ci się mocowanie tej rury z tyłu wierzy.

Jak wyszły te dwie T90 z Revella to od razu je kupiłem, jak przykładam kadłuby do metalowych wanien z Modellcolect to pasują idealnie z kolei jak przymierzałem do wanny z T72 Revella to już nie pasuje. Wynika z tego że nie wzorowali się na swojej T72jce. Nie wiedziałem że to projekt Maco...dzięki.

 

Twoje galerie motywują do pracy. Może kiedyś pokażesz warsztat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model i malowanie widać że zmęczony walką.

Ciekawy pomysł z wisząca końcówką liny.

Chyba ułamało Ci się mocowanie tej rury z tyłu wierzy.

Jak wyszły te dwie T90 z Revella to od razu je kupiłem, jak przykładam kadłuby do metalowych wanien z Modellcolect to pasują idealnie z kolei jak przymierzałem do wanny z T72 Revella to już nie pasuje. Wynika z tego że nie wzorowali się na swojej T72jce. Nie wiedziałem że to projekt Maco...dzięki.

 

Twoje galerie motywują do pracy. Może kiedyś pokażesz warsztat.

Pozdrawiam

 

Cała ta ruła mi się niestety odłamała a potwór z dywanu ją pożarł. improwizowałem tylko troszkę.

Ps

Aha o tej rurze piszesz.....zaraz dokleję zanim odpadnie. Thx za czujne oko

Ja pisałem o tej pionowej z lapką. Ta ulamała się podczas malowania chyba bo w pewnej chwili mi wieża upadła na kolana.Niestety fakt dostrzegłem po jakimś czasie i był zong.

 

Czymś się różni ta druga wersja? Nie analizowałem zdjęć.....

Ps

Juz analizowałem. Inna wieża -identyczna co we Zviezdzie. Ta jest klasyczna.....starsza,odlewana. Czyli prawdopodobnie użyłem złej wersji na wersję syryjską,gdyż dostali T-90A.

 

Linę powinienem był wymienić na metalową bo na zgięciu wygląda jak peszel od kabli elektrycznych

Coś mi mówi ,że chyba i tak nią wymienię na metalową z Eureki.....o nawet mam gdzieś dedykowaną do T-62.....może się nada....

 

Też chciałbym mieć takie tempo. Ładnie.

 

Temp wkrótce spadnie .....jeszcze tylko jeden model do pomalowania i reszta już na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że żona Ci wraca, bo już nie nadążałem ze śledzeniem Twoich kolejnych prac (nie mówiąc o powstrzymywaniu zazdrości)

I tak jak jakoś nie przypada mi go gustu wspólczesna pancerka w 72 (mam wrażenie, ze za dużo jest detali, gadżetów i różnego ustrojstwa, aby do końca dobrze to w tej skali wychodziło), tak Twoje modele ogląda się z niezmiennym zainteresowaniem ze względu na realistyczne, fajne malowanie. Tym bardziej, że za każdym razem wybierasz nieoczywisty i niełatwy kamuflaż, i wychodzisz z tego zmagania zwycięsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy T-90 testowałem nowy kompresor. Wreszcie "profesjonalnie" można malować bez partyzantki.

Tym razem zaryzykowałem kamuflaż " z rąsi". Bez wspomagaczy typu taśma czy bluetack.

 

Co do ilości modeli....wkrótce będzie galeria urodzinowego prezentu od małżowinki ,oczywiście postsowieckiego....następnie trochę bliskiego nam już konfliktu i już na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od kiedy używam "lodówkowca", maluję bezstresowo i nie muszę uprawiać partyzantki przed "Swoją Lepszą Połówką"

Nie znam się na współczesnych pojazdach ale oglądając Twoje wykonanie, zaczynam je lubić.

Z przyjemnością oglądałem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.