Skocz do zawartości

9K720 Iskander- straszak Rosji. Zvezda,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam gronu modelarskiemu kolejny skończony model

 

Długo czekał na swoją kolej. Przerażała mnie w nim ilość części i w ogóle jakiś strach przed nim miałem. Na pewno nie chciałem go zepsuć i .......chyba się udało zrobić dobry model

 

Zvezdowy Iskander to ponad 240 części składających się na bardzo dobrze zdetalizowany model.

Prawie każda część zawieszenia to osobna część, nawet felgi dwuczesciowe są.

Drzwi przedziału bojowego mają dystans między sobą, a nie są klejone ze sobą na styk i jest jeszcze kilka innych smaczków.

Ale do końca kolorowo nie jest.

Kabina składa sie z 5 osobnych ścianek i po sklejeniu łączenia wymagają szpachlowania. Połączenie kabiny z ramą wydaje się być delikatne,to samo dotyczy obudowy przedziału silnika.Wydaje się ,że coś jest nie tak z poprawnym osiowym zamocowaniu do ramy przedziału silnika. A może ja jestem nieudolny w tym temacie.

Plastik wydaje się być trochę figurkowy ale spośród 240 części tylko DWIE uległy pęknięciu podczas wycinaniua. To raczej zaleta tego surowca. Te części to zresztą były dwie poręcze ,które i tak zmieniłem na druciki. Tyle w ramach plusów i minusów które zaobserwowałem podczas budowy.

 

Malowałem wszystko odwrotnie niż poiwinno się malować. Zaczalem odciemnego koloru.

Była to Tamiya NATO Black. Najmniej tego koloru go w kamuflażu więc dlatego zacząłem od niego. W ogóle maloiwałem od kolorów gdzie w malowaniu go najmniej.

Tak więc po czarnym masowałem go maskami z taśmy Tamiya i na to Ammo of Mig Yellow Grey. Znowu maski z taśmy i ostatni kolor ,ktorego jest najwięcej czyli Ammo of Mig Green Khaki.

Weathering ponownie z Oilbrushers . Coraz bardziej lubię ten produkt. Kurz z Oilbruchers Dust wychodzi super. Jest delikatny a jednak widoczny. Nas takim kamo super się prezentuje.

 

A piniższe fotki prezentują skończony model.

Pewno pojawię się znim w Bytomiu.....

 

YpYAmQf.jpg

csyysrT.jpg

1i02FeW.jpg

pzwqG3i.jpg

bOIwfTE.jpg

fIT5sIn.jpg

0O6WqAF.jpg

hO2WDQR.jpg

2VwrXfm.jpg

UlNsc1X.jpg

Ilxh1wc.jpg

7jCyLdQ.jpg

8NqooSi.jpg

OwjXRAH.jpg

MKRxW7Q.jpg

7MmLf4t.jpg

a5uCZ2Z.jpg

Dcaf0zu.jpg

akU8uuK.jpg

RJm4GpL.jpg

w7tCv89.jpg

 

M6afcIG.jpg

YnBfutd.jpg

XzUgPiD.jpg

abe4Kd3.jpg

1J72veJ.jpg

zIbXlb1.jpg

TwWCHSv.jpg

NW2Csfe.jpg

RAHfyka.jpg

QgDEuyG.jpg

xuUlu6i.jpg

submwDJ.jpg

0yGbEpU.jpg

rxg66hR.jpg

udsOF4V.jpg

8KBQNTp.jpg

uv4zx1B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj walą . Jakoś nie byłem w stanie ich mądrze usunąć.

Jakby ktoś decydowałby się na Zvezde to chyba jednak sugerowałbym zakup żywicznych kółek od Tankograd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Jeśli chodzi o siatkę przed wentylatorem z lewej strony to plastikowa siatka ,którą Zvezda daje do zestawu. Trzeba tylko dociąć według szablonu z instrukcji.

Prócz zmienionej anteny to reszta zestawowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Co do oilbrusherów...w zasadzie to bardziej płynne olejne farby. Coś na pograniczu olejnych farb z tuby ,a emalią. Ciężko opisać tak słowami. Jimenez stosuje na "mokro" z thinerem/white spirit, mnie pokazał Rafał 'Buber' Kubić pracę na sucho,która bardziej przypadła mi do gustu. Kilka delikatnych kropek i rozcieranie suchym pędzlem. Na pewno trzeba poćwiczyc bo w pierwszej chwili można się zrazić. Ale efekty naprawdę zadziwiają po jakimś czasie. Efekt kurzu jak na tym Iskanderze czy wcześniejszym AAVP-7mnie pozytywnie zaskoczył i ucieszył. Nawet Dust Deposit tak nie potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bład....też się wstrzymywałem....dobre pół roku. Szkoda czasu.

Kup jeden na próbę ,a sam zobaczysz. Weź ten Dust i nqwet na starszym modelu poćwicz. Wierz mi ,że warto.

Ja już mam w koszyku kolejne oilbrushery i tylko Bytom mnie wstrzymuje z zakupem bo pewno grosz się sprzyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny.Co do opon to kiedyś bardzo dawno temu przeczytałem że szwy można usunąć delikatnie papierem ściernym po uprzednim zamrożeniu.Należy oponę na krótko umieść w zamrażarce i jak guma zrobi się twarda to oszlifować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł dotyczył opon do ciężarówek z Italeri jeśli dobrze pamiętam ale Możesz wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy Iskander Zvezdy na polskim forum. Ta konstrukcja ma w sobie coś eleganckiego. Model ładnie sklejony, świetnie pomalowany i realistycznie przykurzony. Widać że dodałeś drutologie na kabinie co wyszło bardzo na plus. Extra robota..czekamy na kolejne pojazdy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Aż tak? Nikt Zvezdy nie pokazywał?

Co do drutów to Ty mnie przekonałeś ,żeby nie zostawiać zestawowych. I dobrze ,że przypomniałeś o tych uchwytach pod dachem bo bym pewnie przeoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.