Skocz do zawartości

Centurion IDF 1:72


skura82

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic nie robiłem... żeby nie zardzewieć powstał Centurion w żydowskim malowaniu z czasów Wojny Sześciodniowej w 1967r z okolic wzgórz Golan.

 

Zestaw to ACE plus sporo mojej waloryzacji, skala oczywiście 1:72

 

E14cTJrh.jpg

zYdkdX3h.jpg

ptBUNrZh.jpg

Xi6Ww2Nh.jpg

ms5pNhAh.jpg

pnENpGhh.jpg

DehxBirh.jpg

jkjwaleh.jpg

6BsnqHbh.jpg

848mgKyh.jpg

6B8zFRGh.jpg

BLHclWTh.jpg

3Wm9vgBh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za ciepłe przyjęcie mojej pracy

 

Model to ACE 72426

Kilka fotek z warsztatu

 

z0RnZd1.jpg

CbkGV0K.jpg

siA4yhA.jpg

COcHr9O.jpg

3Mndhhn.jpg

bPyPf0k.jpg

BzW78SG.jpg

dH64SFz.jpg

8VM6Q8z.jpg

lvmnWlF.jpg

EbZCMYn.jpg

apiOOtH.jpg

m3XxofQ.jpg

9GeOnuh.jpg

D6voTLp.jpg

0vpmxwj.jpg

LfNpDG7.jpg

P4czDHP.jpg

3axFFX6.jpg

 

Koce to moje pierwsze w życiu ulepki z masy green stuffa... też mi się nie podobają, ale na chwilę obecną lepiej nie umie... może kiedyś dam lepsze ;)

 

Co do samego modelu, to mam mieszane uczucia... z jednej strony mnóstwo detali, brak uproszczeń... ale niestety jak przystało na short runa cała masa nadlewek i śladów po podziale form... można się obrzydzić od samego szlifowania... spasowanie też różne... jedne części pasują idealnie... w innych miejscach spore szpary... no i lufa nie akceptowalna, jedyna alternatywa to toczenie lub kupno trudno dostępnej i drogiej lufy z Ukrainy...

 

W modelu zostały wykonane następujące waloryzacje:

-wymiana wszystkich uchwytów na druciane

-wymiana plastikowych osłon wydechów na blaszane (Alu), oraz rozwiercenie samych wydechów

-wymiana gumowych lin na skręcone z drutu miedzianego

-wymian plastikowych osłon układu jezdnego na cienka blaszkę stalową

-wymiana plastikowej lufy oraz wyrzutników granatów dymnych na toczone z aluminium

-wykonanie z różnych elementów typu drut, igła lekarska itp. Gniazd antenowych, plus sama antena

-nadanie faktury odlewu i płyt walcowanych, oraz wykonanie spawów

-wykonanie z profili plastikowych oraz blaszanej siatki Aber kosza za wieżowego

-pocienienie lub wymiana na blaszane wszelkich osłon peryskopów itp.

-wykonanie z chusteczki higienicznej brezentowej osłony jarzma armaty oraz km wieżowy z igły lekarskiej

-wykonanie projektu oraz druk kalkomanii pod konkretny pojazd ze zdjęcia historycznego

-wykonanie gniazda ze złomu blaszanego gniazda na kanister na prawym błotniku

-waloryzacja za pomocą druty (uchwyty itp.) oraz igieł lekarskich (lufa) pół calowego Browninga

-wykonanie imitacji polnej drogi oraz pola mniej więcej jak na obu zdjęciach referencyjnych

-wykonanie z masy dwuskładnikowej wszelkich brezentów, worków itp., oraz dołożenie zwoju drutu kolczastego jak na załączonej fotografii historycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze poradziłeś sobie z tym modelem ACE jakie jest każdy widzi , duży szacun za umiejętności. Jak możesz to napisz gdzie dostałeś lufę do tego modelu pozdrawiam Olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś we Wrocławiu udało się ugrać...

 

CSus84U.jpg

 

 

Bardzo dobrze poradziłeś sobie z tym modelem ACE jakie jest każdy widzi , duży szacun za umiejętności. Jak możesz to napisz gdzie dostałeś lufę do tego modelu pozdrawiam Olo

 

Lufa jest od tego pana

https://web.facebook.com/dburenko?hc_ref=ART0xg1V5peg1qyM1FVcMPkp5mP-uEp8oYNZeX2BvMGyxmXnVq5ENBqrUPcLKdajx54

 

ma naprawdę fajne tematy... ale niestety z przesyłką z Ukrainy i prowizją PayPal wychodzi nie tanio... ale jakość powala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.