Skocz do zawartości

Tankietka Typ 94 - IBG 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba w mojej "dorosłej" przygodzie modelarskiej pierwszy model z pudła. No prawie - dodałem lampy i trzonki narzędzi. Reszta bezproblemowa. Modelik przemaleńki - 4,5 cm... Do tego moje pierwsze gąsienice

 

YVKsT6Xh.jpg

 

8AenqM2h.jpg

 

eDxLGUeh.jpg

 

zoTncQzh.jpg

 

apBGGu6h.jpg

 

m6MNCrkh.jpg

 

fJxvGC2h.jpg

 

Q5cnmhqh.jpg

 

8kiHte1h.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pozytywny odbiór

 

- do khaki nie został zastosowany żaden kolor dedykowany. Dobrałem pasującą wizualnie rozjaśnioną mieszankę Gunze H72 (dark earth) i H52 (olive drab). Jednakowoż kolor został "wytworzony" kilkuetapowo - podkład modulowany, następnie w trzech sesjach khaki stopniowo coraz bardziej rozjaśniany na ustalonych obszarach. Później kolor i tak ewoluował na skutek zabiegów olejowych;

- trzonki narzędzi - jeśli dobrze pamiętam - to Gunze H27 Tan delikatnie poobcierany później pigmentami w tonach brązu;

- lampy zrobione z przezroczystych plasticzków wypolerowanych. Lordzie - przez Ciebie im bardziej przyglądam się lampie, tym większa się staje. Ale mam nadzieję, że na żywo się obroni. Jeśli problem mnie przytłoczy, to wymienię ją na mniejszą

- bazylms - nie wiem jeszcze, może jakiś kolejny Chevy, mam nawet jedno pudło w 35, które mnie osacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaka śliczna... Aż mam ochotę swojego takiego mikrusa dokończyć. Rzeczywiście tutaj ta tylna lampa to krzyczy, chociaż może to kwestia tego, że głównie na nią się patrzy teraz. ;) Ale model bardzo sympatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakże, wcale nie ukrywam, że współpraca z Grzegorzem jest wielce konstruktywna. Tylko jak ja go o coś proszę, tj, o zbudowanie samolocika to nie. Tylko traktory, tokarki i ryby

 

W samolotach jest za duża konkurencja, a Grzesiuniuniuniuniek ma teorię wygrywania w małym palcu, więc pewnie zostanie przy tokarkach, bo tam konkurencja znikoma. Wspominał też coś o chęci wejścia w latarnie morskie 1:200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ja go o coś proszę, tj, o zbudowanie samolocika to nie. Tylko traktory, tokarki i ryby

Bo G ma się opłacać, w myśl opracowanej przezeń teorii wygrywania - Stosunek przebytych kilometrów, musi być wprost proporcjonalny do ilości pozyskanych krasnali

 

P.s. widzę, że Radziu był mnie ubiegł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wrażenia bardzo pozytywne, co z subiektywnego punktu widzenia pewnie nie dziwi. Ale zachowując obiektywizm - impreza ze sporym rozmachem, dużo modeli na porządnym poziomie, choć obserwując nasze imprezy nie mamy powodu do kompleksów. Bardzo dobre miejsce z łatwą dostępnością jak na rozległość Aten - tzw Technopolis. Ciekawostka - stoły są wyższe niż wszędzie gdzie byłem dotychczas - plecy nie bolą od oglądania modeli. Sprawna organizacja - uczestnik jest prowadzony do właściwej strefy gdzie okazywane jest miejsce usytuowania modelu, później dotkniesz go dopiero przy odbiorze. Jest dobry nadzór nad bezpieczeństwem, organizatorzy mają rękawiczki, nawet kiedy prosiłem o przetłumaczenie napisu na ogonie mojego F-16 nie pozwolili mi go dotknąć. Sprawdzili moją kartę modeli przy ich odbiorze. Dużo stanowisk giełdowych, dostępność wielu niezbyt powszechnie osiągalnych rzeczy typu kalkomanie, literatura czy zestawy - np Dromader w 3 wersjach wyprzedał się do ostatniej sztuki i tyle go widzieli.

No i w pobliżu Akropol, centrum i wszelkie atrakcje, kolory i smaki śródziemnomorza, jak i 28 stopni, co w świetle aktualnych temperatur u nas było mocną wartością dodaną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.