Skocz do zawartości

SU-100 trumpka w 1:16


slawek632

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moja skala, w sprawie ogólnego poziomu oraz zdetalowania powiem tyle że mi się podoba. Natomiast problem jest z merytoryką. Su-100 dostaliśmy dopiero po wojnie. A powojenne wozy aż tak poniszczone nie były. Przy takim stanie (w warunkach pokojowych) załoga pompowała by do końca służby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerost formy nad treścią- model przedstawia po prostu wrak. Jest na pewno efektownie i całość może się podobać, ale o jakimkolwiek realiźmie mowy być nie może.

Do tego to co najbardziej razi w oczy, oprócz przesadzonego brudzenia, to faktura płyt kadłuba. Ja rozumiem, że to ruski szmelc, lepiony w fabryce przez pijanego Wanię, ale nawet rosyjskie czołgi nie miały tak chropowatych płyt pancerza. No chyba, że eksponaty muzealne, gdzie starą łuszczącą się farbę zamalowywano kolejną warstwą. Kadłub wygląda teraz, jakby był odlewany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o merytorykę, to faktycznie, płyty walcowane, nie odlewy.

Natomiast odnośnie mojego wrażenia optycznego, oderwanego od powyższego błędu, to jestem wręcz zachwycony umiejętnościami przedstawienia faktury odlewu, zardzewień, zadrapań i brudzeń ( może poza kołami jezdnymi i śladami ich na bieżni gąsienic - zbyt intensywne wg mnie ).

Fajnie by było, gdybyś założył warsztat kolejnego modelu na forum, na pewno byłoby na co popatrzeć, a doświadczeni Koledzy doradzą, jeśli coś nie byłoby OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się model bardzo podoba. Pomimo, że sam coś tam lepię i przecież znam wszystkie te nasze "myki" to moje oczy zostały tym modelem tak wzorowo oszukane, że nie znajduje jednego szczegółu, który wyglądałby na plastikowy. Bardzo dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyglada! Wiadomo, że coś zawsze się znajdzie do czego można mieć wątpliwości ale ilość detali i to, że żaden nie został potraktowany po macoszemu, zasługuje na uznanie. Kawał dobrej roboty i naprawdę jest co pooglądać przez dłuższą chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy spojrzeć uważniej na detale to faktycznie można by rozważać i dumać nad czym czy taka faktura czy inna, czy to tutaj powinno być a czy nie itd. Jednak całościowo model sprawia miłe i przyjemne dla oka wrażenie.

Ode mnie prośba na następny raz: proszę, zdjęcia umieść na jednolitym neutralnym tle np białym. To na prawdę ułatwia odbiór i czytelność oglądanego obiektu ;) Przydałby się również jakiś rekwizyt obok aby mieć jakiekolwiek odniesienie do wielkości rzeczywistej modelu.

Tyle ode mnie i dobrej zabawy przy następnym modelu Czy masz już coś w planach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.