Skocz do zawartości

Pluton amerykański do TANKS w 1:100 - Shermany, M-10, M-36


KędzioR_vo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po kilku miesiącach zabawy skończyłem plutonik czołgów w skali 1:100. Modele produkcji Battlefront z przeznaczeniem do ich gry TANKS!, a dla mnie to taka pseudo-modelarska wspominka i kolejny wypełniacz witrynki ;) Bardzo luźno podszedłem do tematu historycznej poprawności, to dla mnie czysta zabawa, chociaż kilka pojazdów jest lekko wzorowanych na zdjęciach - pewnie znawcy tematu zauważą

 

Zresztą, oto i pojazdy:

HgppyoV.jpg

 

m6aoXaD.jpg

 

Xx2Zvgz.jpg

 

k7eMXe2.jpg

 

QhS2qnR.jpg

 

Każdy ma swoją ksywkę, ale nie będę się rozpisywał ;)

 

x7OkeaQ.jpg

 

A tak wyglądały przed malowaniem - trochę w nich dodałem:

 

CfYI1J4.jpg

 

No i podszedłem do sprawy całościowo, od razu wymalowując 2 budynki Zen Terrain, którym zresztą wstawiłem gdzieniegdzie okna (mniej, lub bardziej zniszczone):

 

XmANRsu.jpg

 

RpZHG39.jpg

 

Ipd7Ej1.jpg

 

DHfWUQz.jpg

 

Natomiast tekturowe lasy z zestawu startowego do gry TANKS! wzbogaciłem o lekko przerobione i zmagnetyzowane drzewka, dzięki czemu drzewka te się nie wywracają

 

FW03Br5.jpg

 

ciXHjiK.jpg

 

 

PozdRawiam

 

 

P.S. Dużo więcej zdjęć jest w ALBUMIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "rozetki" to chyba właśnie drzewa w ujęciu producenta

 

Kędziorze- Bardzo mi się podoba twój pancerny folwark, zwłaszcza te zgrabne budownictwo. Gdybyś robił jakieś zvezdove wynalazki w 1/100, to koniecznie się pochwal- utknąłem na chemicznej wersji T-26 i dramatycznie brak mi inspiracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za pozytywne komentarze Lubię takie maleństwa, zresztą siedzę w figurkach w skali 28mm, także taka detaliczna robota sprawia mi frajdę ;)

Rozetki pod drzewkami to istotnie symbole lasu - producent gry TANKS! w starterze dodał zestaw terenów 2D, który pozwala na grę i przedstawił budynki oraz lasy w formie symbolicznej, płaskiej.

A co do Zvezdy, to 2 ich pojazdy w 1:100 wymalowałem, Shermana oraz Panzera IV, widać je choćby tutaj:

 

ZfWa0SF.jpg

71qc3r3.jpg

 

Szczerze pisząc, nie oceniam dokładności historycznej modeli Battlefrontu, acz są zrobione dużo przyjemniej, niż te Zvezdy. Więcej dodatków, opcji złożenia, do tego ostrzejsze detale, może też lekko przesadzone, ale przy tej skali to tylko pomaga w malowaniu

 

 

PozdRawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te modele zvezdy miały być odskocznią właśnie od kolejnych szkieletów i innych paskud w 28mm , ale teraz się jakoś w pracach zaciąłem. Ładny ten twój figurant z Infinity, też mi jakieś leżą i czekają na malowanie...ech

 

 

A na razie chyba ściągnę od ciebie pomysł z workami, faktycznie może to urozmaicić model. Także dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.