Skocz do zawartości

T-14 Armata. Modelcollect, 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prezentuję swój kolejny model.

Tym razem model ,którego długo poszukiwałem. Raz był ,czasem dłuższy czas sie nie pojawiał w ofertach sklepów modelarskich. Wrrszcie zanabyłem i oto jest.

Model całkiem przyjemny w sklejaniu choć wymaga nieco spachlowania. Zawiera plastikowe gąski z pasków oraz pojedyńczych ogniw,metalową wannę oraz lufę oraz fototrawione blaszki zawierajace elementy osłon silnika ,kolektorów wydechowych oraz kratki osłon przciwko RPG.

Niestety coraz bardziej przyzwyczajam się do mylących etapów składania w instrukci , przez co bez zdjęć w wielu kwestiach można zrobić błędy. Tak właśnie było np w 3K60 Bal-E ,ktorego tu nie pokazywałem.

Niestety nie ustrzegłem się i tu kilku błędów wynikających z instrukcji oraz moich. Stosunek 2:2 .

Model nie jest idealny. Jestem tego świadom.

Malowanie kontroweryjne ze względu na technikę cieniowania. Ale taki właśnie !miał być. Osiągnąłem malowaniem 100% tego co chciałem . Chyba pierwszy raz. Oprócz jednego najbardziej rzucającego się w oczy błędu to jestem berdzo zadowolony z realizacji tego projektu.

Ps

Model celowo czyścioch. Wyszykowany na paradę. Tak w drodze ku platformie transportowej

 

vtnHYWb.jpg

OhR8rNQ.jpg

7NWknkI.jpg

sObehjN.jpg

LkL7EpV.jpg

hyuiP7d.jpg

ZBcxFRs.jpg

SsGvlq8.jpg

ekvYYGU.jpg

9O8FZlC.jpg

dvR3JXo.jpg

NA4T4UM.jpg

bJ68z3T.jpg

5aC5Okx.jpg

rxVmbZG.jpg

W90EwnR.jpg

2bKftb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor mógłby być trochę bardziej zielony, bo chwilami ma się wrażenie, jakby wpadał w jakieś odcienie ciemnej szarości, no ale może to tylko na moim monitorze.

Niemniej dobry jest dzięki cieniowaniu, jest bardziej plastyczny, bo w przeciwnym razie byłby tylko nudnym klockiem.

Podoba się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny!

Wreszcie zaczynasz cieniować swoje modele i barrdzo dobrze, często ich wygląd był monotonny.

 

Cieniowanie ogólnie udane, może poza lufą, która wyszła trochę jak bambus.

Kolor jest w takich pojazdach drugorzędny dla mnie.

 

Ładny, ciekawy model, pogratulować, nie lubie nowych ale takiego chciałbym mieć na półce.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Kolor użyty do malowania z palety Ammo of Mig NC1200 Protectiv Green dedykowany do najnowszych konstrukcji rosyjskich. Na zdjęciach bliższy takiemu niż typowa znana zieleń. Choć i mam jedno czy dwa zdjęcia w słońcu gdzie to typowa zieleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko sklejony i pomalowany. Podstawka świetna jak zawsze. Mam pytanie odnośnie cieniowania. Rozjaśniłeś czy to preshading techniką black nad white?

 

Rozjaśniałem bazową farbę kroplą żółtego i kroplą białej farby.

 

Ładnie, ładnie. Świetne są te twoje maleństwa.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł. Czyścioszek defiladowy a mimo tego okopcenia przy wydechach są takie jak powinny być (nieodłączna cecha "wschodnich" diesli - jak nie plują olejem to znaczy że trzeba natychmiast uzupełnić olej bo grozi zatarcie silnika). Bardzo dobrze siadł wash - tylko we wgłębieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

para poszło w kafle. Kafle to jak makijaż. Jest OK jak podkreśla urodę, samemu będąc niewidocznym. Twój jest bliski temu ideałowi, ale ciagle jest widoczny. Na niektórych fragmentach, jak lufa wyraźnie widoczny....wygląda to śmiesznie, a na pewno nie oto ci chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem się chwile zastanowić, czy ten koncept malowania mi się podoba . Ale po chwili wątpliwości nie mam już tychże - podoba się Przyjmując konwencję "defiladowo-wyglansowaną", efekt wyszedł w punkt, szczególnie w przypadku rozjaśnień na wieży . Choć może rzeczywiście lufę bym cieniował inaczej - rozjaśnił jednolicie "po grzbiecie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisasłem w pierwszym poscie-malowanie jest kontrowersyjne, o czym w zasadzie zwykle się pisze w przypadku technik cieniowania tego typu.

Zwykle tego nie robię,albo nie tak wyraźnie. Lufa faktycznie wyszła bambusowo. To dobre określenie

Na pewno wyszło na jaw to ,co ktoś mi powiedział o tym malowaniu.

Jest totalnie nierealistyczne,cukierkowe itp a jednocześnie wzbudza zainteresowanie o czym świadczą Wasze opinie za ,które jestem wdzięczny. Co więcej ,podobne malowania wygrywają czasem konkursy co i dla mnie jest nieco "niesmaczne".

Niestety trudno zrobić jednokolorowy, monotonny model ,który zrobiłby efekt " wow" .

Albo robi się nudny,choć realistyczny model albo cukierkowy nierealistyczny ale efekciarski model przykłuwający uwagę.

Zdarzyło mi się być na kilku wystawach i mogę z całą świadomością napisać ,że "poprawny" kamuflaż z niesamowitymi technikami,efektami i tak zgubi się i zatraci na stole z innymi cukierkowatymi modelami.Choćby przez brak światła,które wyciągnie detale jak w namiocie bezcieniowym z superaparatu.Życie.....Oczywiście warto próbować i mieć świadomość pracy włożonej w model cukierkowy,ale realny.

Widziałem podobnie malowany model ,miałem w rękach i chciałem zrobić sobie podobny. W zasadzie swoje zadowolenie określiłbym w skali 1-10 na ocenę 9.

Mam nadzieję, że podoba się ten model choć w małej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr P. 1. Bardzo sobie cenie Twoje modelarstwo. 2. Jest blisko ideału, czyli niewidocznego makijażu. Następnym razem przy podobnych próbach, zrób mały kroczek wstecz. Nie cieniuj wszystkiego ,-)) Przeanalizuj ten model. Jak napisałem dużo tutaj wycieniowałeś bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przy następnym jednokolorowym malowaniu spróbuję znaleźć złoty środek.

Może wieża wygląda inaczej bo była malowana inną mieszanką (proporcje). Malowałem ją dwa dni wcześniej ,przed zrobieniem kadłuba. Najpierw zrobiłem i pomalowałem wieżę ,a dwa dni potem kleiłem kadłub i malowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przy następnym jednokolorowym malowaniu spróbuję znaleźć złoty środek.

Może wieża wygląda inaczej bo była malowana inną mieszanką (proporcje). Malowałem ją dwa dni wcześniej ,przed zrobieniem kadłuba. Najpierw zrobiłem i pomalowałem wieżę ,a dwa dni potem kleiłem kadłub i malowałem

Mysle, że problem lezy w cieniowani plaszczyzn równoległych, czy paneli na jednej płaszczyźnie. To zawsze deformuje bryłe. Cieniowanie brył takich jak wieża jest jak najbardziej OK. Cieniowanie brył obłych pewnie też jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje bolączki odnośnie takiego komiksowego malowania tzn cieniowania modeli.

 

Na wielu wystawach widzi się takie cukierkowe komiksy i one często tam wygrywają pomimo całkowitego braku realizmu, dobrze to określiłeś jako niesmaczne. Ja jakiś czas temu wpadłem na pomysł by washa robić miejscowo, zmieniać odcień washa w zależności od koloru łatek i przykrywać go pigmentem, da się osiągnąć optimum naprawdę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajnie model wycieniowany! Podoba mi się jak podkreśliłeś bryłę pojazdu. Ja to bym nawet większe kontrasty próbował uzyskać, ale na ogólnych bryłach pojazdu. Te w szczegółach są OK u Ciebie w moim odczuciu.

Ja wbrew pozorom jak słyszę argumenty pt: komiksowy, nie realistyczny itp itd to macham ręką bo to nie warto wchodzić w dyskusję.

Kaj tu realizm jak to kawałek plastiku, wielkości przysłowiowego "orzeszka" hehehe

Z minusów dla mnie:

- świeci się ten model jakby był błyskiem pociągnięty a nie satynką

- tu dajesz klimatyczną podstawkę z płytami betonowymi, piachem, brudem a czołg czysty jak po myjni. Gdyby zamiast tych płyt był czysty asfalt to było by OK dla mnie... no ale coś tu się gryzie. Więc, ogólnie brakuje mi na modelu smug kurzu, jakiś lekkich zacieków, które by nawiązywały do samej podstawki.

- coś jeszcze... chyba nic

 

Działaj dalej z modulacją i baw się tym, eksperymentuj bo to świetna zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.