Skocz do zawartości

Horch 108 Typ 1a z Mars (1:72)


SławekK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisałem przy Flak-u kilka modeli w tym roku już skleiłem, więc kolejny - Horch.

28517240297_1db7259665_c.jpgHorch-01 by Sławek Kijak, on Flickr

Model żywiczny z polskiej firmy Mars.

Od lat chciałem go zrobić, bo moim zdaniem jest świetny.

Jego podwozie wygląda tak:

28517239537_c23fd24b9d_c.jpgHorch-02 by Sławek Kijak, on Flickr

Ma więcej części niż niejeden model w tej skali w całości .

Od góry prezentuje się następująco:

43386833911_3acd89f2e4_c.jpgHorch-03 by Sławek Kijak, on Flickr

Jak widać model wzbogacony jest o dodatkowy zestaw z silnikiem (też od Mars). No i dodałem trochę wyposażenia .

Silnik też jest super zdetalizowany.

28517240157_decbc4eee4_c.jpgHorch-04 by Sławek Kijak, on Flickr

W zestawie oprócz żywicznych części są super giętkie druciki do wykonania kabli i rurek.

Po podkładzie prezentował się tak:

43386833741_f72550334d_c.jpgHorch-05 by Sławek Kijak, on Flickr

28517239397_f2cc043a09_c.jpgHorch-06 by Sławek Kijak, on Flickr

Bez brudzenia:

28517239997_df02e94de0_c.jpgHorch-07 by Sławek Kijak, on Flickr

Dużo problemów miałem z maskowaniem dużej ilości szyb... co zresztą widać. Ramy okien są dość grube, ale nie chciałem jeszcze bardziej ingerować w model.

28517239407_4eea449910_c.jpgHorch-08 by Sławek Kijak, on Flickr

Pomalowane figurki - też żywiczne, ale producenta ich nie jestem w stanie podać .

43386833611_f1719b773a_c.jpgHorch-09 by Sławek Kijak, on Flickr

Na podstawce miał stanąć przydrożny krzyż - też żywiczny:

28517239307_9e1ac1bac6_c.jpgHorch-10 by Sławek Kijak, on Flickr

28517239857_dba99d37ab_c.jpgHorch-11 by Sławek Kijak, on Flickr

Skala odniesienia:

28517239217_afe0f643ba_c.jpgHorch-12 by Sławek Kijak, on Flickr

No i efekt całości:

28517239937_ea0365a6ae_c.jpgHorch-13 by Sławek Kijak, on Flickr

28517239157_5f2c2fa2dc_c.jpgHorch-14 by Sławek Kijak, on Flickr

28517239767_6d1c75490d_c.jpgHorch-15 by Sławek Kijak, on Flickr

28517239117_141fa7f315_c.jpgHorch-16 by Sławek Kijak, on Flickr

Chciałem w jakoś sposób pokazać detale podwozia, stąd "kałuże" na podstawce:

28517239757_2b98fe3249_c.jpgHorch-17 by Sławek Kijak, on Flickr

28517239097_761dabb1b4_c.jpgHorch-18 by Sławek Kijak, on Flickr

Skrytkę, bagażnik i wnętrze kabiny wypełniłem wszelkiego rodzaju "dobrem" z różnych zestawów żywicznych i plastikowych.

28517239627_269a56ecab_c.jpgHorch-19 by Sławek Kijak, on Flickr

Model debiutując w Bytomiu zdobył tam wyróżnienie.

Nie jest to pozycja dla początkujących modelarzy, ze względu na ilość części i materiał. Do tego instrukcja to w sumie kilka rysunków... bardzo poglądowych...

Ale doświadzconym kolegom bardzo polecam, bo frajda z zestawu jest olbrzymia.

28517239057_9d60059950_c.jpgHorch-20 by Sławek Kijak, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bywa w wypadku 1/72, chyba najlepsza pochwala to napisac, ze w pierwszej chwili myslalem, ze to 1/35, no ale potem zobaczylem figurki... model swietny, ale figsy go p..... to zos co ma chyba przypominac mp-40 wyglada jak z jakiegos warhamera, to normalnie grzech wstawiac tych wojakow obok tak swietnego modelu, zaznaczam, ze nie pisze tu o ich wymalowaniu tylko o samym ksztalcie (detalu) figsow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP-40 to faktycznie odjazd ,-)) na cholere wstawiałes na tak fajna dioramke takie coś !! ,-)) Trzeba było mu w miejsce tego postindustrialnego obrzyna włozyc cokolwiek. Byłoby znacznie lepiej. Figurki w tej skali to wielki problem. Powiem wam, że kupiłem sobie ostatnio zestaw hasegawy pt załoga bombowca, czy cos takiego. W kazdym razie 16 figurek pilotów jakońskich. I sa znakomite. Gęby maja fantastyczne !!! Sa co prawda 4 takie same ramki, ale było warto. Słowem dobór figurantów w 72 to cholernie wazna sprawa, bo fajnych figurek w tej skali jest mało. Wydaje się, że Zwezda zrobiła ostatnio kilka fajnych -bardzo ciekawie zaprojektowanych zestawów. pewnie projektowanych cyfrowo, co jest w tym przypadku bardzo wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Odlewy Marsa są ok ale błędów w modelu też sporo jest, co do figurek Preiser ma w ofercie zdecydowanie lepsze figurki niż te "ulepki" wiadomo 72 jest jak jest ale...

3.jpg

za robotę modelarską wielkie brawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlewy Marsa są ok ale błędów w modelu też sporo jest, co do figurek Preiser ma w ofercie zdecydowanie lepsze figurki niż te "ulepki"

Przepraszam za offtop, ale skoro mowa i figurkach Preisera to może orientujesz się, gdzie można je kupić? Od jakiegoś czasu nie mogę nigdzie znaleźć tych zestawów z niemiaszkami.

 

Co do modelu to rewelacja, gdyby nie figurki można by pomylić z 1/35 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę opinii sporo... ale mało o modelu .

Co do figurek, to żywiczne kopie metalowych figurek TQD Castings, tu są oryginały: https://cpmodels.co.uk/shop/tqd-gs14-waffen-ss-grenadiers/

Może i rzeczywiście karabiny i osprzęt są przeskalowane - ale czy to bardzo wada w '72? Mają bardzo fajny detal, ładne pozy, no i przede wszystkim są nietypowe! Mi osobiście się podobają. Może malowanie jest jakie jest, ale ciągle ćwiczę. Mógłby je spokojnie zdjęć z tej podstawki, ale po co?!? Całość nie wygląda chyba źle .

Co do wielkości pojazdu - jest ośmioosobowy, ma trzy kanapy... spory musiał być... a żołnierze trochę mikrzy .

Zelar - kupno Preisera graniczy z cudem... jak nie trafisz na giełdzie, albo Alle-cośtam to szanse są mizerne...

Figurki z Preisera dodałem tutaj: viewtopic.php?f=68&t=56651, ale jakoś furory model nie zrobił .

A jak wyszedł mi przydrożny krzyż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, ale figurki to porażka. Nie miałeś jednak na to wpływu bo wykonane są poprawnie, ale wydaje mi się, że nie mają zachowanych właściwych proporcji dla ludzkiego ciała. Wyglądają jak gnomy w mundurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ogólnie największy plus za temat, jesteś jednym z niewielu modelarzy, którzy robią rzadsze i ciekawe modele. Sam model niesamowity ale tutaj będę się czepiał...2 rzeczy mi nie leżą. Figurki (zaniżają tą pracę) oraz szyby, lepiej byłon zrobić z kliszy zamaskować i psiknąć. Oby tak dalej, czekam na kolejne śliczne i ciekawe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Co do figurek to już pisałem. Szyby, a w zasadzie ich oprawa, to chyba najsłabszy element tego świetnego modelu, ale nie chciałem za bardzo w nie ingerować, bo to mój pierwszy model z Marsa... ale chyba nie ostatni . A z maskowanie miałem dużo problemów... ale nabrałem doświadczenia i powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.