Skocz do zawartości

T-55A - Enjoy Sarajevo - 1993, skala 1/35


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainspirowany pewnym zdjęciem zbudowałem scenerię Sarajewa z lat 90, i aby ją uzupełnić wstawiłem T55 z tamtego okresu. Skala 1/35, T55 produkt firmy SKIF (szału nie ma jeśli chodzi o jakość)

 

zwee1uc.jpg

 

w8YQSlw.jpg

 

6APGNHV.jpg

 

eWI5WLC.jpg

 

o4P8cJQ.jpg

 

HDloGdT.jpg

 

AehlmB1.jpg

 

cCwmu9n.jpg

 

I1T4mKq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Podstawa to płyta mdf, z nadrukiem betonu, wykonanym przez mnie od podstaw, podmalowany i ubrudzony washami i pigmentami, a ściana to płyta kartonowo gipsowa, także z nadrukiem (Sarajevo) wykonanym od podstaw, oraz nadruk podniszczony i ubrudzony pigmentami AK , a betonowy blok, który leży na ziemi to kawałek karton-gipsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że już było...

 

Praca Korowiowa

 

2015%20end_zps6franuyj.jpg

 

Można, ale każdy z Nas na swój sposób by to zrobił, wcale ujmy nie ma kopiując coś ciekawego, a ze wyszło to Daz’owi nader ładnie nie widzę się powodu czepić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, że Daz wrzucił kolejną pracę!

Fajna scena, sam miałbym ochotę taką sobie zrobić na półkę.

 

To czemu nie lepisz??

 

Ja bez pardonu, zdjęcie zapisuje we chmurze i zbuduje coś we teń deseń, tyle ze z samymi figurasami, bo długie lepienie plastiku mnie się znudziło, wole odrazu se coś pomaźiać farbkami po figurkach.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Cooper69 ja robiąc ta dioramę zasugerowałem się zdjęciem prawdziwej takiej ściany, a dioramy którą pokazałeś nawet nie widziałem wcześniej, no ale nawet jak by tak było to chyba nie ma limitów wykonania danego modelu....

 

qbESGJ6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Cooper69 ja robiąc ta dioramę zasugerowałem się zdjęciem prawdziwej takiej ściany, a dioramy którą pokazałeś nawet nie widziałem wcześniej, no ale nawet jak by tak było to chyba nie ma limitów wykonania danego modelu....

 

qbESGJ6.jpg

 

Umieszczenie tego zdjęcia było tylko podyktowane tym, że Korowiow (jak wielu utalentowanych modelarzy) zniknął z tego forum, a jego super prace wraz z nim...

A umieszczenie linka do warsztatu jest ze względu na "politykę" modelworka niemożliwe

 

Nikt nie ma monopolu na daną scenę - żeby było jasne

 

PS. Jedyne co mi się w scence rzuca na oczy to ślad w ścianie. Niestety wygląda jakby był po uderzeniu w płytę pancerną - zadry 3D po odłamkach. Beton się odłupuje płytkimi "plackami" jak na zdjęciu oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać bo nie lubię rozkręcać "gówno burzy" ale właśnie przez takie podejście zacząłem unikać tego forum, i z tego co zauważyłem ta tendencja jest zwyżkowa wśród "forumowiczów" - ucieczka do normalności czyli wszędzie indziej . Udzielam się na kilku innych forach, a głównie na profilach FB poświęconych modelarstwu, i z przykrością muszę stwierdzić, że tylko tu i za każdym razem spotykam się z podejściem : "do czego by się tu do..bać" .... szkoda. Cooper po co te dogłębne analizy? Naprawdę będziemy rozpatrywać strukturę i zachowanie się betonu pod wpływem działaniem różnych sił? Naprawdę to w całym modelu tylko zauważyłeś , no poz tym że już taki był zrobiony. Tak się składa że autor tej dioramy co ją pokazałeś (Tomek Rojek) skontaktował się ze mną na moim profilu i bardzo ją pochwalił ciesząc się że ktoś stworzył coś podobnego do jego pracy, która zdobyła srebrny medal w Moson . Są komentarze odnośnie technki pracy, doboru materiałów, pomysłu na tematykę czyli typowo modelarskie zagadnienia, ale zawsze musi się pojawić temat : "to było, beto jest nie taki, a kolor liści na ziemi nie odpowiada porze roku" ... i zawsze się zastanawiam po co..... Panowie i Panie, jeśli moja praca pod względem modelarskim (artystycznym) się wam podoba , cieszy mnie to bardzo, jeśli nie , bo o gustach się nie dyskutuje również dobrze bo dziwne by było jak by każdemu z nas podobało się to samo , to nie zupa pomidorowa żeby każdy ją lubił, ale doszukiwanie się na siłę błędów lub też stwierdzenie , że takie coś już kiedyś było jest naprawdę słabe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysów i Panter też jest tu od zawalenia i za każdym razem kiedy pojawia się nowy model tych pojazdów w galerii, zachwytom nie ma końca i nikt nie pisze:,,... To już było". A tu proszę, sprzęt współczesny, scenka traktuje o konflikcie nie mniej tragicznym niż druga wojna i co? "... To już było..." A ten kawałek o betonie, to już w ogóle szkoda gadać. Kolego Daz! Praca genialna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mi się podoba. Gąsienice są bardzo słabej jakości, trzeba było metalowe wrzucić. Te za szybko opadają na koło jezdne. No i możesz jeszcze krawędzie styku z podłożem metalizerem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bardzo mi się podoba całość.

Lecz muszę się doczepić.

Twoje umiejętności są ogromne, więc mógłbyś w światłach i reflektorze, bo to chyba reflektor jest, wykonać własnoręcznie klosze. Niewiele pracy, ponieważ wystarczy rozgrzaną plastikową folię z butelki PET, naciągnąć na coś o średnicy takiej, jaki na być klosz.

Takie nic, a wygląd czołgu by był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.