Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o pojazdach NATO


Shilka (Robert T.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Poszukuję zdjęć czołgów M1A1 Abrams z pługiem przeciwminowym z operacji "Pustynna Burza" z 1-szej , 2 -giej lub 3 -ciej Dywizji Piechoty ewentualnie 1 Dywizji Kawalerii .Może ktoś z kolegów zna sposób oznakowania takich pojazdów ,chodzi o numer wozu w plutonie i kompani oraz o jego umiejscowienie na przodzie pojazdu, w internecie znalazłem tylko zdjęcia takiego czołgu z 2-go Pułku Kawalerii co niewiele mi pomogło. Z góry dzękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ponad rok temu, pisałem do jednostek, które mają Bibera i Elefanta, żeby powiedzieli, czy zrobili jakieś zmiany w malowaniu pojazdów po otrzymaniu z Niemiec. Odesłali mnie do rzeczników prasowych. D nich też napisałem. Niestety nie odpowiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wy się tam nie śmiejcie z tej tajności. W czasie odbywania ZSW , kolega robił gablotkę na klubie żołnierskim i umieścił tam zdjęcia i podstawowe dane techniczne sprzetu używanego w jednostce, które to znalazł w internecie. Jak to zobaczył dowódca to mało co nie podał go do prokuratury za ujawnianie tajemnicy wojskowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 10 months later...

To jest urządzenie a raczej sposób zgrywania przyrządów celowniczych z działem. Mała tarcza, mały pocisk, mała odległość. Trudno zgrać urządzenia waląc na 15km. Po za tym załoga wykonuje takie same czynności jak przy strzelaniu pociskiem 152mm wojsko się szkoli a wychodzi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Nie mogłem znaleźć dedykowanego tematu do polskich HMMWV (na bank mi umknął ) więc zapytam tu, bo temat ku temu.

 

1. Czy na polskich M997 na obrotnicach są stosowane WKM M2 Browinga, czy tylko nasz PeKaśki?

 

2. Czy na wyposażeniu WP są ambulanse na bazie HMMWV ze sztywną, dużą nadbudówką (nie znam oznaczenia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"strona polska była zainteresowanie także wariantem ambulansu o sztywnej zabudowie – M997A2 HMMWV Maxi-Ambulance. Produkcja czteronoszowych sanitarek w owym okresie była jednak wstrzymana i ze względu na brak zainteresowania tą odmianą Humvee ze strony innych państw, nieopłacalnym było jej wznowienie."

 

Polska nie posiada więc M997. Co do M2, raczej nie chyba że te zapożyczone od USA, to podyktowane jest unifikacją sprzętu, korzystanie z różnych kalibrów broni niesie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Polska nie posiada więc M997...

 

Poleciałem na skróty z oznaczeniem czteromiejscowych, nieopancerzonych wersji. Internety mi podpowiadają, że sporo tego - M1025, M1043, M1045...

 

Jakie w takim razie są u nas montowane półcalówki? WKM-B? Ktoś to robi w plastiku w 1:72? To samo pytanie dotyczyło by też PK i Spike'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciałem na skróty z oznaczeniem czteromiejscowych, nieopancerzonych wersji.
M998
Internety mi podpowiadają, że sporo tego - M1025, M1043, M1045...
viewforum.php?f=124
Jakie w takim razie są u nas montowane półcalówki? WKM-B? Ktoś to robi w plastiku w 1:72? To samo pytanie dotyczyło by też PK i Spike'a.
viewtopic.php?f=124&t=19122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.