Skocz do zawartości

KTO Rosomak


czart

Rekomendowane odpowiedzi

A tak swoja droga to te pierwsze afgańskie rosomaki po jakim czasie zostały wzbogacone o pancerz Rafaela? Zdążyły wcześniej pojeździć i postrzelać?

Przyznaje ze slaby jestem z Afganistanu a zależy mi na modelu który brał udział w działaniach bojowych, a doprowadzenie modelu do wersji rafaelowej raczej mnie przerasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę czasu upłynęło, za nim zamontowali na nich dopancerzenie Rafaela. Zdążyły się nie raz zakurzyć i trochę postrzelać

 

Co do przeróbki na wersje Rafaelową, to naprawdę nic trudnego.

Trzeba zeszlifować śruby na kadłubie (kadłub w wersji misyjnej M1M) i nakleić panele.

 

Tak jak to zrobił autor dopancerzenia Rafaelowego u siebie

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=54775&start=60

 

Nawet jak Ci wyjdzie szpara, to się nie przejmuj, tam były szpary i nie równości.

Sprawdzone organoleptyczne

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pomoże ktoś zidentyfikować tego Rośka? Jest to (był) Rosiek z 17WBZ z misji w Afganistanie. Jeśli się nie mylę posiada opancerzenie Rafaela , antenę BFT (lub podstawa anteny), na wieży, tylnych drzwiach ma namalowanego szczura z podpisem RATS. Co do opon nie jestem pewien.

09810ddd7342d.png

Zdj zapożyczone z książki "Dziennik Dowódcy Rosomaka" - Jacka Dutkiewicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew,wcale nie ułatwiłeś mi zadania. Będę musiał zakupić micheliny do zestawu.

 

 

Myślę że spokojnie możesz zrobić go na Nokianach.

Opony na Rosomakach w Afganistanie były bardzo często wymieniane.

Dla przykładu, Rosomak o nazwie własnej "The Witcher".

Można go zrobić na dwa sposoby, na Nokianach jak i na Michelinach. I obie wersje będą poprawne.

 

Po za tym, nie mam 100% pewności, że ta jedna opona to Michelin.

 

e2Ophzn.png

 

 

Ciekawe czy to ten sam Rosomak ?

 

wqf5gybh.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Koledzy, pleas help!
Jak mam BL gotowy, czas na kolejnego Rosomaka :) I ponieważ na OSS-D z Rafaelem jeszcze sie nie czuję, spróbuję zbudować bazowy (zestaw IBG35033 + dekiel TORO). A że by nie być nudnym zielonym, to czerwono-biały.

ALE - podczas oglądania zdjęć zauważyłem, że pomimo drutów przed reflektorami i braku wieży komandera czerwono-biały jeszcze różni się z przodu (u zwyklego krajowego w tym mieisciu falochron). Co to jest i jak to wygląda (widok z góry)?

rosomak_CB_69133742_640688106425034_4883318575068086272_n.jpg

rosomak_CB_68807517_646401242520387_4317721117906173952_n.jpg

rosomak_CB_68994411_646401362520375_7265142373246566400_n.jpg

rosomak_CB_71375562_665437273950117_5190440626864259072_n.jpg

Edytowane przez Lonestar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.