Skocz do zawartości

Chevrolet C15A 2 Korpus Polski we Włoszech


Pawel90

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam pytanie, czy ktoś ma może zdjęcie Chevroleta C15A z kabiną nr 11 i "paką" 2C1 (cała metalowa) z 21. Kompanii Transportowej? Ponieważ szukam jakiegoś wzornika dla modelu który IBG wydało, lecz moje próby przeszukania google obrazów nie dały pozytywnego efektu. Znając życie, w jakiejś dobrej księdze poświęconej w/w Korpusowi coś może być, jakiś ślad... Lecz ja żadnej nie posiadam niestety. Więc ktoś będzie miał czym poratować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem, ale edytować się nie uda, proszę nie bić! ;)

 

Udało mi się zlokalizować foto Chevroleta C15a z jednostki której szukałem (nawet o tym numerze który daje IBG w modelu!).

 

 

Teraz potrzebował bym pomocy. Bo foto mam:

 

dCd69kH.jpg

Od Acromy do Zwycięzcy, część 5, strona 199

 

Co ten pojazd tam ma? Czyżby u boków paki miał uchwyty na karabiny maszynowe?

Co ma napisane na klapie z prawej strony (bo dobrze mi się wydaje, że tam napis jest - EIV [znak fi] 55)?

Karabin maszynowy na jakimś stojaku (jeden karabin - bo nie wiem, czy tam coś jeszcze jest, czy to cień pada)?

Pod plandeką na maszcie jakiś pakunek na oponie zapasowej? Plus jakiś materiał na oponie?

 

Ktoś jest w stanie mi pomóc z tymi pytaniami, ewentualnie coś charakterystycznego dostrzega na tej ciężarówce? Bo ja słabo niestety radzę sobie z wyszukiwaniem szczegółów na zdjęciach...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zlokalizować foto Chevroleta C15a z jednostki której szukałem

Ta fotka w książce duetu Kamiński&Szczerbicki (Pojazdy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939-1947) podpisana jest jako Dodge D15 a nie Chevrolet C15, a napis po prawej stronie klapy jest po arabsku...

d15-1.jpg

widać też że tło na tablicy kodowej 3521 nie jest jednobarwne jak to zinterpretowało IBG (regulaminowo powinno być czerwono-zielone, dzielone po przekątnej)

 

I dodatkowa fotka z dodge'ami na której widać różnice z Chevroletem C15

d15-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź!

 

Widzę, że masz czytelniejszy skan tego zdjęcia, bardziej to wyraźne wszystko jest.

 

O tablicy kodowej 3521 wiem, tutaj producent się nie popisał, nawet na tej fotce którą ja wrzuciłem widać, ze tam po przekątnej idzie inny kolor. Tak samo jak brakuje kalki z tym napisem po arabsku, coś będzie trzeba z tym pokombinować, jeśli zostanę przy tym malowaniu.

 

Co do Dodge'a i Chevroleta - pojazdy od przodu zupełnie inne, od tyłu ciężko rozróżnić - z jednej strony Pan Kamiński podpisał to zdjęcie jako uzbrojonego Chevroleta, w nowszej publikacji już podał, ze to Dodge. Jestem w kropce. Rzeczywiście mógłby być to Dodge, chociaż mocowanie haka wygląda jak w Chevrolecie (oglądając fotki Dodge'a odnoszę wrażenie, że hak zamocowany jest na równi z ramą, w Chevrolecie jest on niżej, tak jak na tym zdjęciu). Aczkolwiek to może być bardziej moje życzeniowe myślenie.

 

Zastanawiam się co z tym fantem zrobić, czy zaryzykować straszne sci-fi i robić Chevroleta z tym numerem (jednak ta Syrenka ma swoją magię, a i uzbrojony Chevrolet by mógł wyglądać interesująco), czy odpuścić sobie to malowanie i robić inną jednostkę, niekoniecznie w naszym malowaniu. Ale jeśli robić Chevy-ego, to bym musiał odpowiednie kalki zamówić, bo ta tablica kodowa by krzyczała o poprawkę (Syrenka też mnie swoimi proporcjami tutaj nie przekonuje - chyba też do poprawki powinna iść). Coś dużo wątpliwości mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.