Skocz do zawartości

IBG - zapowiedzi/nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Firma IBG zapowiedziała na rok 2010 czterech modeli Polskiego Fiata 508/III w skali 1/72. Będą to, model Fiata Furgon, dwie wersje Fiata Łazik - wczesna i późna wersja oraz Fiat w wersji wojskowej sanitarki

 

- 72008 PF 508/III Furgon

- 72008 PF 508/III Łazik wczesna wersja

- 72009 PF 508/III Łazik późna wersja

- 72010 PF 508/III Furgon/Sanitarka

 

(plakat z błędnym opisem modeli PF)

IBG_Poster1.jpg

 

oraz

 

- Chevrolet C15A No. 13 Personnel Lorry

- Bedford QLD (PSZ)

 

IBG_Poster2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A czy przypadkiem ten Chevrolet C15A No. 13 Personnel Lorry

i Bedford QLD nie mają być w skali 1/35 ?.

Z tego co czytałem na ML to IBG potwierdziło że mają być w skali 1/35 i najprawdopodobniej można się ich spodziewać pod koniec tego roku.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem ten Chevrolet C15A No. 13 Personnel Lorry i Bedford QLD nie mają być w skali 1/35 ?.

 

A tego nie wiem, możliwe i dlatego nie pisałem w jakiej skali będą samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Achtung Fiaty!!

 

Zapowiadane przez IBG Polskie Fiaty 508/III ukażą się w sprzedaży w połowie lipca.

 

Ps. Ktoś mi kiedyś zwrócił uwagę, że nie podaję źródeł informacji.

 

http://czolg.blox.pl/2010/03/Polskie-Fiaty-z-IBG.html

 

Źródło: czolg.xon.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, z miłą chęcią bym napisał, ale nie wiem, sam jestem ciekaw. Myślę, że ceny będą zbliżone/ w granicach do obecnych cen modeli w skali 1/72 firmy IBG. Ostatnio oglądałem ich modele i powiem szczerze, że byłem pod wrażeniem, nie wiem czy sobie któregoś nie zafunduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Miałem ich Bedfordy QLR i QLD i sklejały się wyśmienicie.

 

skala72 a rozmawiając z IBG wspominali coś o planach innych wrześniowych pojazdów: PF 618, 621, wz.34, PZInż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ... sklejały się wyśmienicie.

 

skala72 a rozmawiając z IBG .. o planach innych wrześniowych pojazdów: PF 618, 621, wz.34, PZInż?

Mam nadzieję, że jutro otrzymam nowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super wieści z frontu!!!

Jak widać, można poruszyć temat inny niz kolejny PZ IV czy T 34. do tego przez naszą rodzimą firmę. Osobiście czekam na samochody pancerne z kampanii wrześniowej w tej skali :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być w 1/72 i 35, ale nie będą. Mam nadzieję, że IBG zrobi niespodziankę i wypuści modele wz.29 i 34 tak jak powinny wyglądać, sam kupię ze trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy, ani Fiata, ani Ursusa, ani PZinża nie uświadczysz?

Samochodów nam trza!!!

Ale te wz. nadają się do ... A konkretniej czego brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala72 przecież wiesz dobrze. W 1/72 poza żywicą MarS nic nie ma w 1/35 mamy potworki z SModel.

Rynek modeli pojazdów IIRP jest tak samo ubogi jak Wojsko Polskie tamtych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że pojazdów z września w małej skali jest na "lekarstwo" a dosyć sporo tego było i każda zapowiedź jakiejkolwiek nowości budzi jak najlepsze nadzieje a ja i tak preferuję wtryski :-) Zawsze prostsze w obróbce i klejeniu .Swoją droga jak tu zrobić dioramkę z września jak z polskiej strony jest tylko to co jest ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na początku mogłyby pojawić się:

 

- 7TP

- TKS/TK-3

- wz.29

- wz.34

- R-35

 

Oczywiście w 1/72. Oglądałem ostatnio modele IBG i byłem pod warżeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof dobrze mówi, wtryski są tańsze i prostsze w obróbce. Nie każdy ma też cierpliwość, umiejętności i środki na zabawę z żywicą.

Broń pancerną w 1:72 już jakąś tam mamy, lepsze czy gorsze modele ale jakieś są. Więc czemu chcesz skala72 nowych modeli: 7TP, TKS/TK-3, R-35 bo o wz. nie piszę bo takowe są tylko w żywicy a o ich "posunięciu w latach" każdy wie.

 

Ja będę się domagał samochodów i ciężarówek bo tego nam we "wtrysku" brak. I żywię ogromne nadzieje w firmie IBG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 TP? a po cóż to? Model Mirage wcale nie jest taki zły, możesz do niego dopakować blaszki Part'a, lufę alu, gąsienice z UM. Wątpię by IBG był w stanie zrobić znacząco lepszy model niż istniejący.

 

Jakość RPM jest bardziej dyskusyjna, TKSy takie mocno sobie, R-35 ma tragiczne gąsienice ale chyba jest żywiczny zamiennik.

 

Ja bym również wolał softskiny i artylerię.

Zdobyczne samochody pancerne z lat 20, Modelkrak nie jest zły, ale wolałbym mimo wszystko plastik fantastik niż żywicę.

Nie mówiąc już o porządnych figurkach (wiem nie ten rodzaj produktu ale pomarzyć można, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 TP? a po cóż to? Model Mirage wcale nie jest taki zły, możesz do niego dopakować blaszki Part'a, lufę alu, gąsienice z UM. Wątpię by IBG był w stanie zrobić znacząco lepszy model niż istniejący.

 

Jakość RPM jest bardziej dyskusyjna, TKSy takie mocno sobie, R-35 ma tragiczne gąsienice ale chyba jest żywiczny zamiennik.

 

Ja bym również wolał softskiny i artylerię.

Zdobyczne samochody pancerne z lat 20, Modelkrak nie jest zły, ale wolałbym mimo wszystko plastik fantastik niż żywicę.

Nie mówiąc już o porządnych figurkach (wiem nie ten rodzaj produktu ale pomarzyć można, nie?

 

R35 jest całkiem fajny pomijając kwestię gąsek, ale jest do nich zamiennik z żywicy (całość zawieszenia). Dodajmy jeszcze H38 z RPM, który gąski ma już jak najbardziej w porządku, a jakość modelu jest zaskakująco dobra (praktycznie pełne wnętrze dostajemy). Chevrolety i Bedfordy z IBG są miłą niespodzianką jakościową dlatego tym bardziej liczę na podobny standard w nowych wypustach tej firmy.

 

A na koniec pomarudzę jak zwykle - wszyscy chcę polska pancerkę, a potem i tak garstka ludzi ją skleja, bo Panther uber alles... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na początku mogłyby pojawić się:

 

- 7TP

- TKS/TK-3

- wz.29

- wz.34

- R-35

 

Oczywiście w 1/72. Oglądałem ostatnio modele IBG i byłem pod warżeniem.

 

W zestawach modeli pojazdów nie jestem biegły i nie wiem czy koledzy pisząc o żywicach mieli na myśli to (wpadło mi w oko przy przeglądaniu nowości w tym sklepie):

http://www.martola.com.pl/pl630/produkty32359/polish_armoured_car_wz_29

http://www.martola.com.pl/pl630/produkty32360/polish_armoured_car_wz_34_ii

Nie wiem czy to zupełna nowość czy może jakieś odświerzane zestawy ale może komuś to się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.