Skocz do zawartości

Nowości i zapowiedzi MENG MODELS


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli dokładnie taj jak mówiłem

Kooperacja z Michaelem Massem daje prawie 100% pewność, że model będzie świetnie zdetalowany, i prawdopodobnie będzie najlepszym modelem Merkawy na rynku.

 

Mk3DEarly2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
prawdopodobnie będzie najlepszym modelem Merkawy na rynku.

 

... i pewnie najdroższym.

 

Merkawa 3D od Legend kosztuje ponad 400 zł, wątpię żeby plastik przebił to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To faktycznie raczej tej ceny chyba zestaw nie pobije. No to trzeba zbierać kasę, bo może być dobry model.

Będzie on w ogóle dostępny w Polsce czy tylko za granicą ? ? ?

 

P.S. Czy on już w marcu 2012 wychodzi ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika na pudełku prezentuje się świetnie, czołg jest z kompanii Ze'evim (wilki), która ma jedne z najbardziej "kozackich" oznaczeń, i zapewne będzie najczęściej robioną wersją. Mam nadzieję, że poziom modelu będzie proporcjonalny do poziomu grafiki na pudle.

Szczerze, nie wiem jak jest z dostępnością produktów Meng models u nas, ja wszystko praktycznie ściągam ze wschodu, i pewnie taka opcja będzie najkorzystniejsza cenowo. Model podobno ma pojawić się w Marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Szalom!

Ano zerknąłem, i według mnie jest naprawdę nieźle. Miłym zaskoczeniem jest to, że ktoś w końcu zajrzał pod czołg i wykonał prawidłowo wahacze i mechanizm naciągu gąsienicy. Reszta detali też wygląda bardzo dobrze, ale niektóre rzeczy takie jak błotniki i pancerz Toga na tylnych koszach mogłyby być zrobione z blaszki (podejrzewam, że niedługo pojawią się odpowiednie zestawy waloryzacyjne). Szkoda też, że nie ma odwzorowanych powierzchni antypoślizgowej na kadłubie i wieży, ale z tym można sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiem szczerze, że spodziewałem się trochę lepszego modelu. Widać kilka drobnych niedociągnięć, ale te plastikowe kulki i karabiny to

Reszta wygląda ciekawie, ogniwkowe gąski, dość fajnie podzielona wieża. Nie rozumiem tylko tego po co dzielić lufę aż na 5 części ???

Moim zdaniem model spełnił moje oczekiwania, ale jednak marzenia nadal pozostaną marzeniami. Poza tym bardziej chwalę sobie dobrą składalność niż ilość detali, bo je zawsze można dorobić, a przy kolejnej odstającej części czy pokrzywionym elemencie można się już wkurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to model idealny, ale na dzień dzisiejszy nie ma lepszego plastikowego modelu Merkawy Mk.3 na rynku.

Mam model 3D od Legend, i powiem szczerze, że w bardzo wielu aspektach model od Meng go przewyższa (koła i zawieszenie szczególnie) jak pojawią się zestawy waloryzacyjne (a pojawią się na pewno) to 3D od Legend leży i kwiczy. Jeśli ten model dobrze się sprzeda to Meng pójdzie za ciosem i da fanom IDF kolejne dobre modele ciekawych pojazdów. Fajny podział wieży służy zapewne temu, że to jest wersja wczesna, a po dodaniu/zmianie bocznych modułów pancerza( które są wymodelowane jako osobne części) można łatwo wypuścić wersję późną( na siłę mogli to zapakować w jedno pudło, i dać możliwość wyboru).

W każdym czy innym razie ja jestem zadowolony, model wygląda na bardzo poprawny (w sumie dostali najlepszą pomoc merytoryczną z możliwych, i skorzystali z niej bardzo dobrze), wątpię żeby nadchodzący model od Hobby Bossa mu dorównał.

Po za tym, co tu dodawać, to jest najpiękniejszy wóz we flocie Cahalu

 

img0249v-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No wiesz różnie bywa z tymi modelami. Wydaje mi się jednak, że HB będzie bardziej popularny z powodu zapewne niższej ceny i większej dostępności ( nie każdy ściąga modele z Chin ). Natomiast modelarze, którzy cenią cobie ilość detali i jakość wykonania z pewnością kupią Merkavę Menga.

Pomimo mojego narzekania zapewne kupię ten model od razu gdy wyjdą do niego jakieś waloryzacje ( najbardziej interesują mnie karabiny, łańcuchy z kulkami, tylni kosz i te ,,żeberka wydechu" ), bo bardzo spodobała mi się ta wersja Rydwanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak, że HB będzie bardziej popularny z powodu zapewne niższej ceny i większej dostępności ( nie każdy ściąga modele z Chin ).

Oj, byłbym skłonny polemizować. Meng jest dostępny w Polsce bez żadnych problemów, zarówno w sklepach jak i na Allegro się przewija. A cena? Hobby Boss zapewne też nie sprzeda modelu po kosztach. Jeśli Meng będzie lepszy jakościowo a różnica w cenie nie będzie olbrzymia, to mimo wszystko klienci chyba będą się zastanawiać.

 

Najważniejsze, że model będzie i będzie też wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
U Chińczyków taniej, 55 USD na Lucky Model.

A u Wietnamczyków w Zielonce, 5 garaż za winklem, jest za 5 zł.

 

PS. Barthas -> nie spodziewałem się od ciebie takiego tekstu

Ale dodaj jeszcze koszty przesyłki (do Polski lotnicza wg ich cennika to 15,85) co daje w sumie 71,84 USD ;)

Dobrze, że to napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, znowu ta sama dyskusja w kolejnym temacie,

przecież jest wolny rynek, każdy może kupować gdzie chce!

 

Adam i Artur prowadzą sklepy, płacą podatki i ZUS,

płacą prowizję dystrybutorowi, który płaci z kolei cło i VAT, mają także swoje marże,

tak jak pan i pani w sklepie do którego idziemy po bułeczki.

 

Różnica jest taka, ze wykładają jeszcze najczęściej z góry kasę na towar,

który możemy szybko i bezpiecznie od nich zamówić, co niewątpliwie jest bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Nowa Merkawa od Meng, tym razem Mk.3 BAZ z trałem Nochri Dalet.

Następny model z IDF będzie najprawdopodobniej zapowiedziany w Styczniu. Szykuje się tłusty rok dla wielbicieli koszernego sprzętu.

526027_324707990975865_757888469_n_zps5279edd7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.