Skocz do zawartości

Kalki Polish Army by PHA


Piterpanzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałbym pokazać kalki dedykowane na dziś do skali 1-25, ktore są spełnieniem moich modelarskich marzeń, ale także chciałbym zapytać Was czy bylibyście zainteresowani takimi kalkami do modeli w mniejszych skalach?

Głównie myślę o skali 1-35, jeśli 48 i 72 to tylko krotkie serie pod konkretnych zamawiających.

PHA_Polish_Army_part1.jpg&w=640&h=906&f=jpg&q=95&hash=395035b218b8d6c9b44fef92ff156f49

 

I kolejna kalka, która wejdzie do sprzedaży w styczniu.

Pojazdy z 1 Dywizji Pancernej Generała Maczka.

PHA_Polish_Army_part4.jpg&w=640&h=905&f=jpg&q=95&hash=fc2e23adf56adb2b8933f1ef538d669b

Szczegolnie do pojazdów z 1DP gen. Maczka mam wiele ciekawych i niespotykanych dotychczas malowań, które powstały w oparciu o nieznane większości galerie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ciekawa propozycja pierwsza.

brakuje na rynku kalek z numerami przynależności do jednostek polskich w ramach wojsk Zsrr.

Chodzi mi o te napisy np F-0-30-14. Ciekawy pomysł z zegarami i drogowskazem.

 

niestety ja głõwnie 1:72 robię więc raczej nie do mnie....chyba ,że jednak dałoby radę....ale raczej grupowo by się opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek poprosze Moderatorow o przeniesienie watku do wlasciwego dzialu.

Pisalem na tablecie i nie jest to moje ulubione urzadzenie.

 

Piotr zegary sa z mysla o modelach katonowych, tam wiem czego potrzeba.

Od Waszych opinii zalezy czy trafia na kalki do skali 35. W mniejszch skalach to juz raczej nie bedzie mialo sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalka do 1Dywizji Pancernej zawiera błąd. Chodzi tu o malowanie pierwsze z lewej, od góry. To oznaczenie do ciągnika ewakuacyjnego Scammell Sv/2s. ''Setka'' powinna być wpisana w ''kwadrat'' na czarnym tle ponieważ takie jest oznaczenie kompanii. W tym wypadku Szesnastej Kompanii Warsztatowej 1Dywizji Pancernej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagę.

Mam nadzieję, że zdążyliśmy przed puszczeniem maszyny w ruch ;-) .

Faktycznie w ostatnicm wydaniu "Śladami..." jest to zdjęcie wyraźne i tak opisane.

Bazując na zdjęciach tego wozu od przodu i widząc 100 podpatrzyłem kolory z tablicy.

100 przyporządkowana była kompanii naprawdzej Brygady Strzelców i była jedynym kodem trzycyfrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 to znak identyfikacyjny 16 Kompanii Warsztatowej. Niekoniecznie jedyny znak trzycyfrowy. 101- Dywizyjna Kompania Warsztatowa.

Prosiłbym o jeden komplet dla skali 1/72. Czy można nieco przybliżyć jakie pozostałe pojazdy zostały wzięte pod uwagę w kalce do 1DP? Czy będzie przewidziana instrukcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Z kodów 3 cyfrowych masz jeszcze 117 dla SBS.

Z opracowanych kalek mam większośc pojazów 1Dywizji, czyli cromwelle, shermany, stuarty, M10, Achilesy, sextony, dorchestery, scout cary i half tracki, dingo, staughoundy, CWL 15, Humbery, willysy , universal carriersy, morrisy II, challengery, pojazdy zdobyczne oraz znaki drogowe często z konkretnymi pojazdami związane.

 

Biorę dla całej rodziny do skali 1:72

 

A dużą masz rodzinę, ilu was jest? ;-)

Jak dodam jeszcze 2 Kolegów, którzy zabrali głos w wątku i już mam jakąś orientację co do potrzebnej ilości.

A co ze skalą 35? Nie ma zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych kalek do polskich pojazdów w 1/72 nigdy dosyć. Jedyny, chyba warunek aby zdobyć rynek, to nie powielać tych co już wydane. Na naszym rynku jest już kilka firm robiących kalki do "naszej " skali. Warto pomyśleć o kalkach do pojazdów nietypowych jak np M-32, bezwieżowych Stuartów czy też ciężarówek GMC i ostatnio wydanych Diamondów do których producent niestety nie dołożył polskich oznakowań, bądź czołgów FT 17.

A może tak coś na wzór "koncertu życzeń" każdy by przedstawił kilka przykładów oznakowań, tylko błagam nie na następne Shermany czy T-34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu muszę powiedzieć, że koncert życzeń mija się z celem, ponieważ kalki są już gotowe i dedykowane są pojazdom z 1BP, 4PCzC, 13 PAS, Samodz. Dywiz. Art. Sam. na Su76 oraz wymienionym wcześniej pojazdom z 1DP.

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony takim zainteresowaniem w skali 1-72.

Nigdy sie nią nie zajmowałem i nie wiem co się tam dzieje. No może poza pojazdami Matejsona, które zawsze podziwiam jak tylko mogę na wystawach.7 kolegów zgłosiło zapotrzebowanie, więc popatrzę co mogę na kalce do 1-25 zmnieścić , by Wam pomóc.

Myślałem, że jest głód na polskie kalki w najpopularniejszej skali 1-35, a tu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż więc pozostaje jak zwykle zamawianie pojedynczych pod konkretny pojazd, a mogło być pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj rąk.

Kolejna kalka dla 1DP jest tak skonfigurowana, że zawiera po 2 pojazdy z danego rodzaju w malowaniu 1PP i 10PSK. Wiadomo, że tam gdzie był sherman to w 10PSK będzie cromwell. Są tez willysy z 40 ( będę pisał takimi skrótami) bądź z 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuję rąk, jeżeli chcę zrobić konkretny pojazd, a są jego zdjęcia po prostu proszę kogoś o wykonanie takowej kalki. Dobrą drogą było by wydanie nie dużych oklepanych jednostek, jak to się teraz tłucze np 1 Dyw.panc, a na przykład na kilka pojazdów 1 samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Bo tak na zdrowy rozsądek ile można zrobić Shermanów z 1 Dyw.panc, czy też tych obfotografowanych w Loretto? a brakuje tych z okresu bitwy o Monte Cassino czy Piedimonte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur/Gumowy01 nawiązując do tematu polskich oznaczeń i nowych Diamondow z IBG - masz jakiekolwiek fotki na ich stosowanie w PSZ? Diamondy T12 (ciągnik naczep podczolgowych) i Wreckery z IIKP sa, ale ciężarówki i wywrotki nie znalazłem :( sa Macki NO i NR z dużych amerykańskich truckow, ale Diamonda ni huhu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur/Gumowy01 nawiązując do tematu polskich oznaczeń i nowych Diamondow z IBG - masz jakiekolwiek fotki na ich stosowanie w PSZ? Diamondy T12 (ciągnik naczep podczolgowych) i Wreckery z IIKP sa, ale ciężarówki i wywrotki nie znalazłem :( sa Macki NO i NR z dużych amerykańskich truckow, ale Diamonda ni huhu :(

 

Jeśli chodzi o Diamonda Cargo to posiadam co najmniej trzy fotki tego wozu używanego przez PSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, na przerwie świątecznej dobiorę się do skanera i co nieco Ci podeślę. Póki co musi wystarczyć namiar na knigi- publikacje Od Acromy do Zwycięzcy oraz Pojazdy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie autorstwa Kamiński i Szczerbicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Hubert mnie wyprzedził z odpowiedzią. Dobra Diamondowi dajmy spokój, choć to nowalijka, a co z pozostałymi, o których pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wątek rozjechał.

Koledzy myślę, że mam dla Was dobrą wiadomość. Przeprowadziłem symulację na arkuszu A4 i myślę , że zaryzykuję i zainwestuję w nieznaną mi skalę . Chciałbym poznać listę faktycznie zainteresowanych bo wydruk będzie celowany, pod osoby, które zadeklarują zakup. Nie wykluczam symbolicznej przedpłaty. Postaram się to tak skonfigurowac by do maksimum wykorzystać powierzchnię, a na A4 naprawdę sporo wejdzie.Myślę, że relacja pojedynczy model kaleczka zaskoczy was przyjemnie .

W skali 1-25 jest to ok 3 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powiem że wstępnie jestem zainteresowany, tylko tak co znajdzie się na arkuszu, bo rozmawiamy o formacie A4.

Druga rzecz, acz bardzo ważna jak z jakością kalek tj czy po zamoczeniu w wodzie nie rozpadną się na setkę kawałków?

Trzecia rzecz to jej cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.