Skocz do zawartości

Zainteresowany pancerka 1:72


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy pancerniacy

Pogadałem sobie na PW z jednym z nas na temat pancerki 1:72

Moze trochę z ironiczna nutka,bo co to za czołg wielkości paczki papierosów

Jednak ,załapałem bakcyla,i chcąc odpocząć od latadel,pomyślałem czemu nie

Chciałbym stworzyc sobie kolekcje takiej pancerki.Na pewno nie będą to Gorlocki czy Cooper69

Interesuje mnie II WS :T-34-76 i 85 ;JS-1 i 2 ;Pantera, Tygrys i może Panc auf IV

I współczesne ;Abrams ,Merkawa,Leopard

I tu prośba o nakierowanie mnie na fajne zestawy modelarskie

Z góry serdecznie dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej... witam w ,,małej'' skali. Widzę że chcecz zrobić Leoparda. Ja mam w planie kilka modeli bundesverhy.

Na zdjęciu są między innymi modele Leopardów, i różnych blaszek które polecam.

20150626_142011_jpg_300x300_q85.jpg

20150626_144622_jpg_300x300_q85.jpg

20150626_144833_jpg_300x300_q85.jpg

 

Ciekawe stronki o modelach pancerki w skali 1:72

 

http://miniafv.blogspot.co.uk

 

http://gulumik.blogspot.co.uk

 

pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz kilku nas jest od 1:72.

Trudno mi Ciebie nakierować bo jest kilka modeli z ktorych da sie sporo wycisnąć.

Niestety nierzadko maja ceny prawie jak za 1:35

Ale tu zwrócę Twoją uwagę na Trumpetera ( Tygrys) choć i Zvezda też nie jest głupia

Pantera to raczej tylko Dragon ale i Zvezda też nieżle wygląda ( w moim portfolio jest Zvezdowa Pantera)

Is-2 hmmm wyboru duzego nie masz PST i Italeri...oba to ogrom pracy...IS -1 to tylko zostaje ci PST

Pz.Kpfw.IV to Revell/ Dragon/Mirage

Wszystko zależy od wersji,które chcesz zrobić

Najpierw spokojnie poogladaj sobie np

http://henk.fox3000.com/index2.htm#section 7

 

Od współczesnych się nie wypowiadam bo nie moja działka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)I tu prośba o nakierowanie mnie na fajne zestawy modelarskie (...)

A co dla Ciebie znaczy "fajne zestawy"? Takie przyjemne w budowie, prosto z pudla, czy jak najbardziej wierne oryginałowi - zamierzasz dodawać blaszki, lufy, liny, rzywiczne dodatki, gąsienice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuje ,ze się pojawiliście

Otóż ,interesują mnie zestawy jakościowo dobrych wyprasek

Waloryzacje ku zbliżeniu do originalu na pewno pomogą koledzy z 35-tki

Mam masę modelarskich rupieci (gorsze od złomu modelarskiego). Ogrom starych farb i rożnych figurek drucikow itp,

Marza mi się dioramki odzwierciedlające jakieś historyczny zapis zdjęciowy.

Lirze na Wasza pomoc i google

Moja modelarska technika nie jest na wysokim poziomie, będę jednak robi tak jak najlepiej potrafię

Co sadzicie o dwupakach np.Italerii dwa modele w jednym pudle?

Pojawily się tez jakieś nowe firmy, czy ktoś wie jaka jakość> HAT i UM ,ATTACK, Plastic Solder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem sobie na PW z jednym z nas na temat pancerki 1:72

Moze trochę z ironiczna nutka,bo co to za czołg wielkości paczki papierosów

 

W sensie że za duży? To może skala 1:285? ;)

 

423537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy pancerniacy

Pogadałem sobie na PW z jednym z nas na temat pancerki 1:72

Moze trochę z ironiczna nutka,bo co to za czołg wielkości paczki papierosów

Jednak ,załapałem bakcyla,i chcąc odpocząć od latadel,pomyślałem czemu nie

Chciałbym stworzyc sobie kolekcje takiej pancerki.Na pewno nie będą to Gorlocki czy Cooper69

Interesuje mnie II WS :T-34-76 i 85 ;JS-1 i 2 ;Pantera, Tygrys i może Panc auf IV

I współczesne ;Abrams ,Merkawa,Leopard

I tu prośba o nakierowanie mnie na fajne zestawy modelarskie

Z góry serdecznie dziękuje

 

Bardzo dziękuję

Zawsze miło jak ktoś doceni moje ulepy ale do Gorlocka, Flachertego, Bazylms, i paru innych jeszcze mi daleko.

Nie mówiąc już o Mikolaj75 i Marak.

Ja powiedziałbym, że jestem na średnim poziomie (co mnie bardzo cieszy).

Jakiś konkurs, na który podjadę zweryfikuje poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dwupaki" Italerii to zestawy do gier bitewnych - łatwo składalne modele ale bardzo słabe jeśli chodzi o szczegóły, drobne elementy - odradzam.

 

Wyjątkiem jest ten (trudno już dostępny) zestaw:

http://www.mojehobby.pl/products/JS-2-Stalin.html

w którym poza jednym "bitewniakiem" (jak w dwupakach), dostajemy całkiem porządny model IS-2 pierwszych serii produkcyjnych.

 

HAT, UM ,ATTACK, Plastic Solder - żadna z tych firm nie jest żadną nowością na rynku.

HAT - to głównie figurki (dość średniej jakości, choć tematycznie ciekawe), kilka ich modeli pojazdów i artylerii nie prezentuje zbyt wysokiego poziomu - też raczej do gier bitewnych.

UM i ATTACK - (w przypadku tej drugiej firmy - raczej ich najnowsze produkty) mają bardzo fajną ofertę różnych pojazdów. Może nie są "samoskładalne" ale przy odrobinie pracy i doświadczenia można z nich stworzyć bardzo przyzwoite miniatury.

Plastic Solder - to kolejna firma specjalizująca się w zestawach do gier bitewnych. Oferta ciekawa ale ...

 

Z wymienionych przez Ciebie pojazdów godne polecenia są:

T-34-76 - Zvezda, UM, Dragon

T-34-85 - Zvezda, Dragon, UM

JS-1 - chyba tylko PST

JS-2 - Zvezda, wspomniany model Italerii, S-Model - ta firma też sprzedaje swoje produkty tylko w dwupakach ale jakość modeli jest o wiele lepsza niż w przypadku Italerii

Pantera - Zvezda, Revell, Dragon

Tygrys - Zvezda, Dragon, Revell,

Pzkpfw IV - Revell, Dragon (wczesne wersje - Mirage)

 

Musisz też się zastanowić jaki konkretnie pojazd Cię interesuje, jak wersja, w jakim malowaniu, z jakiego frontu i wtedy szukać najlepszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z współczesnych które wymieniłeś większość ma Revell

Z drugowojennych Trumpeter, Zvezda, Revell.

Może warto zacząć od tych firm. Kupić ze 2-3 modele. Zobaczyć jak się czujesz w tej skali.

Same modele łatwe w składaniu, niedrogie.

Zacznie Ci wychodzić czyste klejenie i malowanie, będzie sens przeskoczyć na Modelcollect, Dragon itd

Chociaż patrząc na Twoje poczynania z A-10 to nie wiem czy masz się jeszcze czego uczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje OGROMNIE

Teraz jestem w domu i wiem czego oczekiwać .Hiwis dzieki

Kret69 ,mam lupkę.ale do budowy takich modeli,pięknych i małych musiałbym mieć mikroskop i zdalnie kierowanego robota

Jeszcze raz dziękuje Wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może 1:48 - skala pośrednia

Dość ograniczony wybór modeli i dodatków Współczesne to prawie tylko żywica.

Co do współczesnych masz rację, ale ...

Interesuje mnie II WS :T-34-76 i 85 ;JS-1 i 2 ;Pantera, Tygrys i może Panc auf IV

co do IIWŚ sytuacja jest zupełnie inna, świetne modele Tamiya (T-34-76, IS-2, Pantera, Tygrys, PzKpfw IV) i T-34 Hobby Boss z detalizacją wnętrza lepszą niż nie jeden w 1:35, jest też bardzo dobry Tygrys AFV

A co do współczesnych, to Tamiya właśnie wydała współczesny czołg japoński Typ 10, może to krok w kierunku dalszych wozów.

Poza tym zdanie, że w 48 jest dość ograniczony wybór modeli i dodatków staje się, ku mojemu wielkiemu zadowoleniu, coraz mniej aktualne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jakiś czas temu też bardzo polubiłem tę skalę i tragedii nie ma ale w porównaniu z "72" i "35" - mizeria i przede wszystkim strasznie znikomy wybór ciekawych figurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co kupił ? Jadwigę E100?

Swoją drogą bardzo polecam Modelcollecta. Zacne modele robią przynajmniej w mojej strefie tematycznej.

Czekam na pojawienie się Is-8 czyli T-10

Niestety swoje kosztują i polecam modelcollecta zaprawionym w Braile Scale (1:72 m in.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brudzicie

Zaczyna mnie to cholernie wciągać, bardziej od samolocików

A jak zacznę grzebać w materiałach i historii. to strach pomyśleć

Przerzuciłem wczoraj kilkadziesiąt galerii Waszych prac

Jest na czym oko zawiesić

Powiadają ,ze"małe jest piękne"- i coś w tym musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tam pikuś.... Znam na samym tym forum kilku wirtuozów od 1:72 ....hiwis, gumowy01....ci to potrafią zrobić model i podstawki do nich.

 

Ja, podobnie jak Ty zminiłem " tylko na chwilę,tylko jeden model, ot dla syna zabawkę zrobię" Zacząłem tę przygodę od serii Wrzesień 1939 za 9,99zł a teraz modele za kwotę +/- 100zł....

 

jonathan ma świętą rację o gąsienicach. Gumiaki mnie dobijają i potrafią zniszczyć efekt dobrze zrobionego modelu. Na razie tylko gąski DS Dragona oraz Modelcollecta mnie mile zaskoczyły. Reszta mnie wk...ia na potęgę Farba odchodzi płatami nieważne co by robić i jak je przygotowywać . Tu niechlubny prym wiedzie Trumpeter w moim rankingu. Ale żywicy jest tyle do wyboru,że można się pokusić o zmianę.

Ostatnio zaszalałem i kupiłem ogniwkowe ZIP do Jagdpanthery....jeśli dobrze pamiętam, 188 ogniw do sklejenia wielkości 5/2mm. Po sklejeniu stwierdziłem ,że wyglądają prawie jak te ze Zvezdy snap fit.

 

Lubię tę skalę bo jest calkiem sporo dodatków i konwersji.

Przejrzyj sobie dokładnie tę stronę co wklejałem wczesniej- http://henk.fox3000.com/index2.htm . Ja ją mam na stałe na pasku w przeglądarce Są tam też dodatki,modele żywiczne,kalki i cała reszta ..wszystko tylko w skali 1:72

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie straszcie mnie

Zrobiłem sobie przymiarkę co kupić,jednak po przejrzeniu galerii i nie przespanej nocce gusta się zmieniły

W planch Tiger i Sheran

7203.jpg

DRA7330.jpg

Oba z Dragona

Pantera Rewel

rev3107.jpg

Z UM teciaki

um330.jpgUM327.jpg

Na więcej brak kasy, a ta Ładniejsza strona mojej polowy powiedziała, ze do reszty postradałem zmysły

Druciki ,blaszki na wymiany błotników itp. mam w swoim złomie

Zaopatruje się w Niemczech, bo tu jestem, w sklepie internetowym http://www.modellbau-koenig.de co prawda w drugim końcu,ale dostawy realizowane w ciągu 5 dni

Takie są plany na chwile obecna, a czy do wieczora się nie zmieni zobaczymy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.