Skocz do zawartości

Centurion z ACE 1:72


MisterGrave

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry panowie i panie mam takie pytanie. Od dosyć dawna Centuriony z Ace są w sprzedaży, a jak dotąd nikt nie napisał pracy dyplomowej na ich temat. Może jednak ktoś kto popełnił ten model podzieli się wrażeniami na forum. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele ACE są projektowane w technologii 3D. Są dużo lepsze niż powszechnie znane starsze modele ,które niestety mnie również dały się we znaki. Nowe wypraski są lepiej zaprojektowane. Miejsca wlewów są bardzie przemyślane i praktyczne brak wypływek z czego stare ACE słyną. Bardziej trzeba je było rzeźbić z ramek.

Z nowych form sklejałem tylko działko WZ.36 Bofors. Pomimo masy delikatnych części poszło bardzo dobrze. Dobre wspomnienia.

Niestety nie mam Centuriona jeszcze w składzie więc merytorycznie sie nie wypowiem. Gąsienice z pasków jednak przypominają mi te z Armory z Löwe. To była porażka. Tu nie wiem.

 

Co do hibernacji. Pamiętaj ,że pomimo zmiany technologii to wciąż short run. Anatolij robi ułamek liczby modeli takich jak modelcollect czy revell. Ale mocno poprawił jakość. I dalej ma w ofercie pojazdy ,ktore są bardzo rzadkie . Nawet taki popularny Centurion w zasadzie nie doczekał się innych opracowań.

A on poleciał z większością popularniejszych wersji Centuriona...mk.3,mk.5.

 

Nie wiem jak u ciebie z językiem obcym

 

http://www.onthewaymodels.com/reviews/ACE/WAlcott_Ace_72428_review.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słuszne uwagi.Prawie już zapomniałem, że short runy nadal istnieją.Sklejanie tamiyi (1:48) potrafi skutecznie rozleniwić.

Co do mojego angielskiego to jest on tylko nieznacznie lepszy od mojego portugalskiego lecz mimo to podany link okazał się pomocny gdyż zaczaiłem że da się z tego wykonać naprawdę przyzwoity model choć oczywiście trzeba się bardziej przyłożyć tu i tam.

Jako, że jak dla mnie to only game in town w 1:72 dlatego zdecydowanie spróbuję bo w końcu nie pierwszy i nie ostatni to model który się sp.....

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg opinii na missing lynx model Centuriona z Ace jest bardzo przyzwoity w sklejaniu. Bez szlifu się nie obędzie, ale nie potrzeba już do tego dremela jak w starych Ace. Ja sklejałem niedawno 508 Coloniale również projektowane w 3D i to był skok jakościowy w porównaniu do starszych modeli tego producenta. Spasowanie dobre, detale wyraźne. Ale 508 to maleństwo więc nie wiem jak to wypadnie w takim klocu jak Centurion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.