Skocz do zawartości

Kolor Dark Green No. 4 (G4) - No. 4 B.S.381-1939


martinello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie. Może ktoś wie gdzie zaginął tytułowy kolor w najnowszych zestawach "REALNYCH" barw od Miga i AK ?

 

Obydwie firmy proponują w zestawach do wczesnowojennych pojazdów brytyjskich tylko "Khaki Green No. 3 (G3) - No. 3 B.S.381-1939" zapominając o kolorze plam kamuflażu, czyli G4.

 

To niedbalstwo, zapomnienie czy jakieś najnowsze ustalenia, np. że G4 był taki sam jak np. SCC.15

 

Jeśli wpisałem temat w niewłaściwy dział (bo nie wiem gdzie miałby być) to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał za link, ale problem nie jest w miksowaniu, tylko w zadziwiającym mnie pomijaniu koloru który we wszystkich dotychczasowych opracowaniach był świętością. (Przy okazji szkoda, że nie ma miksów do wszystkich kolorów)

 

Po prostu nie wiem, czemu obydwaj Hiszpanie pominęli ten kolor. Być może odpowiedź jest w książce https://ak-interactive.com/product/real-colors-of-wwii/ - ale jeszcze nie widziałem tej książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie ma jeszcze paru innych kolorów. Nie szukałbym jakiegoś drugiego dna, prawdopodobnie zrobili tylko te najpopularniejsze ich zdaniem...i tyle. Myślę że jak pomysł wypali to paletę będą rozwijać. Sam z ciekawości zamówiłem kilka brytyjskich - dobrze że mieszają się z Tamiyami, więc nie będzie bólu jak kolory będą do bani (pytanie tylko jakie kolory są prawidłowe?:)).

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczekamy. Ale G3 bez G4 wygląda jak RAL 6003 Olivgrün i RAL 7028 Dunkelgelb bez RAL 8017 Rotbraun (Red Brown).

 

Swoją drogą zapytałem Hiszpana - możne coś odpowie.

 

A jakie kolory są prawidłowe - takie do jakich jest przekonany Autor modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać to, co za darmo w sieci dostępne od Starmera, by wiedzieć, że:

 

http://www.network54.com/Forum/47208/thread/1252022924/The+complete+Mike+Starmer+Acrylic+Paint+Mix+Database

"Dark Green G4: - mix 3 x XF61 + 2 pts XF58. No original colour found; yet.

This was the colour specified in MTP 20 for use in scheme 1 for 'average European conditions'. This colour is matched to the colour that I use over Khaki Green 3 and which is based on the use of complimenary hues and low contrast values seen on numerous contemporary photographs and what few colour photographs exist for 1940 period vehicles."

 

http://www.mafva.org/british-vehicle-camouflage-1939-45/

"Dark green G4. An actual sample has yet to be examined."

 

O ile mi wiadomo, Starmer nadal nie ma pewności, jak ten kolor wyglądał, więc i sampla żadnego Hiszpanom nie przekazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.