Skocz do zawartości

Volvo F12 ex PEKAES


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam kolejny model, a jest to Volvo F12 Italeri nr 752. Scenka przedstawia tak częsty widok(teraz mniej) na polskich drogach ciężarówka stojąca na polu, przed domen z wielką kartką (kartonem) za szybą z napisem SPRZEDAM. Volvo pomalowałem w barwy PEKAES-u(teraz jest to ex. Pekaes).

Model jest po sporej waloryzacji tz. dodane przewody w ramie, silniku , dołożone blaszki firmy CTM(atrapa,emblematy, wycieraczki, schodki do kabiny), zmiana kabiny na płaską(niską - produkt żywiczny KFS) Italeri daje wysoki dach Globetrotter,

tylne nadkola w kabinie są od Revell-a.

Farby jakie użyłem to Pactra i Gunze, ślady eksploatacji to pigmenty MIG, farby dla plastyków, lakier do włosów.

Podstawka to gotowa mata(łąka) firmy Polak

Czas na fotki

Volvo w czasach swojej świetności( to jest tylko jako przykład)

ba41382c.jpg

84d37574.jpg

27ec7d31.jpg

7b9ba1e9.jpg

dcd0a59c.jpg

aeaa6ec4.jpg

168ef2a4.jpg

041bd7c0.jpg

7ac45da0.jpg

2b204fc5.jpg

a30357a5.jpg

0a81da24.jpg

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa. model, ślady eksploatacji są piękne, podstawka też się świetnie prezentuje. Jak zrobiłeś plandekę użytą na ramie? GRATULUJĘ modelu. Aż przypomniało mi się trochę nowsze volvo które jakieś 4 lata tak zalegało u mnie na osiedlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem takich "strupow" w rzeczywistosci, ale Twoj model prezentuje najwyzszy stopien brudzenia, postarzania i sladow eksploatacji ogolnie. Co sie tu bede powtarzal po innych modelarzach - model pierwszorzedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotr

Dawno nie oglądałem Twoich prac, już się zastanawiałem czy aby nadal coś kleisz, a tu proszę kolejny przez Ciebie elegancko wykonany model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze

Silnik - połączenie Revell, Italeri

7456327e.jpg

18019147.jpg

Malowanie to Pactra, lakier do włosów, farby dla plastyków, pigmenty

c06a2aee.jpg

18758a6e.jpg

6fd731ed.jpg

Silnik osadzony w ramie(przed przyklejeniem do podstawki doszły lekkie poprawki malarskie)

00082113.jpg

821836d9.jpg

27f2c400.jpg

3392a799.jpg

0310462f.jpg

2b4450e8.jpg

 

Tornado jestem cały czas w branży(aktywny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super z takiej pracy możesz być naprawdę bardzo zadowolony.

Co tu dużo gadać model wygląda jak prawdziwy, a to nie częsty widok na forach.

Piękne przebarwienia, przepalenia lakieru, super szyba .... SUPER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele pudełek po butach... ups, przepraszam, ciężarówek to nie moja bajka, dlatego napiszę tylko tyle, że podoba mi się wyeksploatowanie pojazdu a przede wszystkim to, że otrzymał rejestracje z mojego podwórka, czyli opolskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.