Skocz do zawartości

Moje niegdyś złorzone Trucki - By MiloszKr


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy ogień pójdzie MAN TG-A XXL Galaxy. Z początku model miał być ciągnikiem pod specjalistyczną naczepe do transportowania wyścigowego TG-A. Cóż plany nie wyszły wszystko ze względu na przedstawiciela MAN Polska. Nie udzielił mi dostatecznej dokumentacji. Więc ciągnik postanowiłem pomalować w pierwsze prymitywne widoczki aerogafem. Prace nad samym model trwały blisko 2,5 miesionca z czego sam projekt malunkowy 4 tygodnie. Model można było podziwiać na MTM 2005.

 

A o to fotki modeliku.

 

dscn05619lz.jpg

 

dscn05626ih.jpg

 

dscn05648ff.jpg

 

dscn05659dx.jpg

 

dscn05662td.jpg

 

dscn05686lh.jpg

 

dscn05691iq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten model na MTM i bardzo mi się spodobał w szczególności malowanie które jest wykonane aerografem(nie jest to żadna kalkomania)

To zasługuje na szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że TG-A się spodobał.

 

Przyszedł czas na kolejny model. Tym razem jest to Volvo FH 16 8x4 Wrecker. Inspiracją do stworzenia takiego pojazdu był model Volvo FH 16 6x4 który był pokazany na MTM 2004. Mój za to był na MTM 2005 i Super Mini Tracku w Krakowie gdzie dostał wyrużnienie od producenta marki Volvo. Krótka Historia. Model został rozpoczęty we wrześniu 2004 a ukończony w czerwcu 2005. Dużo problemu zeszło mi nad zdobyciem zawieszenia piurowego od tylnich mostów wraz z zabudową ale w tym kierunku udzielił mi pomocy kolega Tornado. I tak w ten sposób powstało to maleństwo.

 

A oto fotki modeliczku.

 

dscn05721yr.jpg

 

dscn05811mf.jpg

 

dscn05793yd.jpg

 

dscn05809ph.jpg

 

dscn05861pf.jpg

 

dscn05752aq.jpg

 

dscn05740jh.jpg

 

dscn05771xu.jpg

 

dscn05841wr.jpg

 

dscn05855ne.jpg

 

dscn05780fe.jpg

 

dscn05828es.jpg

 

dscn05897yz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jasna D..a z czego robiłeś przewody hydrauliczne na wysiegniku ? Własnie chce uzupełnic mój dzwig o takowe.

 

Przewody na HDS-ie były wykonane z przewodu telefonicznego (krosówka) jedna żyła z 4 które dochodzą do gniastka telefonicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez mi sie zdawało , dzieki -idę na poszukiwania i zabieram sie do roboty. Kurde , nie mam stacjonarnego w domu ....

a nie ma gdzieś w pobliżu budki telefonicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he ... i jeszcze jedno, te mapy i gazetki to jak robicie?

Gazetkę - zapewne Milosz wyciął miniaturkę okładki z Trailera, a mapy ja przynajmniej szukam w googlach, zapisuję, pomniejszam w photoplusie i drukuję na plujce.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Andrzej napisał gazetka powędrowała z Traile Magazine. Mapki nie udało mi się jeszcze wykonywać bo nie czułem takowej potrzeby.

 

Grzegorz75 jak będzie Ci brakowało kabla to moge Ci na kilogramy załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Andrzej napisał gazetka powędrowała z Traile Magazine. Mapki nie udało mi się jeszcze wykonywać bo nie czułem takowej potrzeby.

 

Grzegorz75 jak będzie Ci brakowało kabla to moge Ci na kilogramy załatwić

No proszę - na kilogramy, a ja dziwię się dlaczego tak często w studzienkach kładą nowe kable

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Andrzej napisał gazetka powędrowała z Traile Magazine. Mapki nie udało mi się jeszcze wykonywać bo nie czułem takowej potrzeby.

 

Grzegorz75 jak będzie Ci brakowało kabla to moge Ci na kilogramy załatwić

No proszę - na kilogramy, a ja dziwię się dlaczego tak często w studzienkach kładą nowe kable

 

Ja się w złodzieja nie bawię poprostu mam mamuśke robiąca w TP.

 

Myślę Fojer że wielkie prawdopodbieństwo że żółty się pojawi na zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dscn05811mf.jpg

 

Model baaaardzo piękny Obydwa są poprostu zaje....e. Gratulacje

A tak przy okazji, gdzie kupiłeś podstawkę pod model widoczną na tym zdjęciu, czy sam ją zrobiłeś O ile chcesz powiedzieć, oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na kolejne modele. Tym razem do zaprezentowania mam Model Mercedesa Actrosa MPI i Peugeota 206 WRC 2001. Model Mercedesa jest z zestawu wyścigowego Honda z Italierki. Sam ciągnik ma wykonaną instalacje pneumatyczna i elektryczna tak jak w orginale (wraz z okablowaniem silnika) część widać na fotkach. Niestety naczepy nie będzie pod tym ciagnikiem poniewać Italierka dowaliła z kalkomaniami. Okazało się że po nałorzeniu na naczepe skurczyął się o bliski 4 mm i powstały nie ładne szpary. A model Peugeota 206 WRC powstał w przerwie wakacyjnej 2005. Model został odzorowany na tyle na ile potrafiłem zgodnie z dokumenjtacją zdjęciową jedynym minusem w modelu to brak pasów z płytki fototrawionej lecz niestety do tego modelu byłby to spory wydatek. 100 zł piechotą nie łazi.

 

A o to fotki modeli.

Mercedes Actros MPI

 

dscn05912qu.jpg

 

dscn05929jm.jpg

 

dscn05935hs.jpg

 

dscn05943jy.jpg

 

dscn05969op.jpg

 

dscn05982ae.jpg

 

dscn05997df.jpg

 

dscn06025ci.jpg

 

Peugeot 206 WRC 2001.

 

dscn06030ws.jpg

 

dscn06045rq.jpg

 

dscn06050nw.jpg

 

dscn06063en.jpg

 

dscn06077fj.jpg

 

dscn06093lc.jpg

 

dscn06109fv.jpg

 

dscn06124pn.jpg

 

Do Dex podstawka została wykonana na zamuwienie w sklepie gdzie robią elementy z drzewa. Koszt wyniusł mnie coś koło 30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele "the best" ale jesli mogę chciałbym cos napisać, (rozumiem, że moge ) w tym actrosie fajnie by wygladal jakis wzor na kabinie, a peugota bym pobrudził i na jakiejs dioramce wchodzącego w zakręt postawil..........ale to tylko moje wizje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Actrosa miałem okazję zobaczyć na innym forum, ale Peugeota jeszcze nie pokazywałeś

 

Bo nie miałem zbytnio forum by Peugeocika pokazać a tutaj juz mogę bo to w końcu pojazd cywilny

 

A tak co do dioramki i Peugeota to się zastanawaiłem ale nie przybrudzonego na ciasnym winklu..(5-kowym) Ale narazie nie mam planów jak to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na malunki na Actrosie jest już deczko za póżno Ale taki sam biały konik też mi się podoba.

 

ale ja nie twierdze ze jest brzydki, jest naprawde fajny i ta krotkofalowka to jak nie chcesz brudzic peugota to postaw go w boxie jeszcze przed wyscigiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.