Skocz do zawartości

Mercedes Benz W123 - 1/35 Diopark


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam

Jakiś czas temu rozpocząłem budowę tego merdecesa (tutaj warsztat) - trochę jednak trwało zanim udało mi się go obfotografować. Ten model to fragment dioramy, której relację prowadzę tutaj.

Co by nie przedłużać - zapraszam do galerii.

 

DSC00750.JPG

 

DSC00759.JPG

 

DSC00753.JPG

 

mWOsCqTX8TbT5LsOU6I5Cz9A1bzqLu1Wgxo5YZI1HM_T=w1482-h985-no

 

DSC00755.JPG

 

DSC00760.JPG

 

DSC00756.JPG

 

DSC00775.JPG

 

DSC00770.JPG

 

DSC00758.JPG

 

DSC00751.JPG

 

 

Pełna galeria TUTAJ - zapraszam

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christian- model elegancki. O zaletach pisałem w warsztacie. Co do brudzenia- mnie rownież niezbyt przekonuje. Grudy błota na karoserii są ok, ale wyżej chyba zbyt duże te ciapki. Poza tym porównujac do BTR to masz zupełnie inny kolor, a poruszały się po tej samej drodze. Coś tu nie gra. Wiem, ze można to pózniej na podstawce zgrać, ale po co tu jasny piach, a tam ciemne błoto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model piękny, szkoda, że nie robią go w 1/24. Fajne elementy dodatkowe, niestety fakt co do brudzenia coś tu nie gra już na 1 rzut oka - błoto wyszło świetne to przy kołach, zderzakach etc. Reszta "nalotu" w postaci błota, które w dużych kropach rozprysło się na masce, szybie i dachu w ten sam sposób mało realistyczne, wg mnie za dużo. Fajnie też jakbyś zrobił ślad po wycieraczce z przodu. Ogólnie sam model pomijając brudzenie jak dla mnie 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciło mi się w oczy dokładnie to samo, co makinenowi - różne odcienie brudu na tym modelu i na BTRze. Mnie również nie przekonuje brudzenie, zwłaszcza źle wyglądają rozbryzgi na zbliżeniu spodu od tyłu (4. zdjęcie od dołu). I kolejna rzecz - podobnie jak w BTRze koła wydają mi się niedopasowane brudzeniem do reszty modelu, ale też i do terenu (za czyste).

Ale przymykając oko na brudzenie - znakomicie to wyszło Kolor, detale, ładunek Postawiłbyś "na sucho" koło transportera i jakaś fotka, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Dziękuję za komentarze. Na pewno macie sporo racji co do wielkości plam błotnych w górnych partiach pojazdu - nie do końca to było zamierzone muszę przyznać. Jednak kontrola nad efektem jest mocno utrudniona - najzwyczajniej w świecie po nałożeniu (napryskaniu) błota i kurzu gdy surowiec jest mokry - nie do końca jest widoczne, czy ilość/wielkość efektu jest w skali czy może już ponad. Po zaschnięciu co prawda większe bryły, można po prostu oderwać szczypczykami, mniejszych czasem nie idzie już zniwelować.

 

No i fundamentalna sprawa... to fakt, że z odległości około metra, 50% plamek błota całkowicie nie widać... zdjęcia makro bardzo obnażaja ale na żywo większość elementów wyglada ok.

 

Sprawa kolorów, hmmm - nie wiem za bardzo co mam napisać, bo akurat błoto na pojazdach i kolejność nanoszenia specyfików była niemal identyczna. Kolorów podstawki, którą zaprezentowałem z BTR-em proszę nie bierzcie pod uwagę - już pisałem wiele razy, ta podstawka była zrobiona tylko i wyłącznie dla treningu (również kolorystyka). Obydwa pojazdy (BTR oraz mercedes), staną na całkowicie nowej podstawce (czekam na kilka narzędzi i mam nadzieję, że rozpocznę na początku lutego). Kolorystyka obydwu pojazdów oraz podstawki będzie wspólna - dopiero tam przystąpię do "filtrowania" powierzchni oraz finalnego kurzenia pigmentami całości.

Cieszę się, jednak że niektóre elementy wam przypadły do gustu, acha ślady na wycieraczkach są, ale bardzo subtelne - zerknijcie do finalnej galerii tutaj na niektórych fotach lepiej widać.

 

Na koniec jeszcze foty obydwu pojazdów - dla porównania kolorów oraz wielkości plam błota ;-)

DSC00787.JPG

DSC00784.JPG

DSC00791.JPG

DSC00789.JPG

 

 

 

dzięki jeszcze raz!

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o brudzeniu się nie wypowiadam, bo to nie moja działka (wolę błyszczące).

Na +: "klapnięte" tylne zawieszenie

Na - : nie pomalowana uszczelka bagażnika i nakładka pasa tylnego (nie wiem jak uszczelki drzwi bo nie widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć adamuss!

Dzięki za koment! Sprawa jak najbardziej do poprawienia (muszę jeszcze raz foty oryginału obadać).

I pytanko, co masz na myśli piszac: "nakładka pasa tylnego" ??? Która to część?

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdza sie niestety stara prawda jak to zdjecia wyolbrzymiaja. Widzialem tego mietka na zywo w Telford i przyznam jak sie na niego patrzy to naprawde wyglada ok. Plamy blota w zadnym razie nie wydaja sie zbyt wielkie, a i obok btr-a (tez widzialem na zywo) wyglada tak jak powinien.

Ja jetem pod wrazeniem i czekam na calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Hmmm... to dziwne - bo mnie się wydawało, że akurat dźwignia jest ok (zresztą pamietam dobrze bo miałem taki samochód)

 

Tu masz fotę warsztatową:

DSC06235.JPG

 

Zerknij proszę na tę fotkę:

Mercedes-Benz-300D-auto-W123-2.jpg

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Super Moderator

Witam

Udało się tym modelem wywalczyć brąz w kategorii samochodów na tegorocznym Southern Expo w Londynie - trochę niespodziewanie, ale zawsze cieszy :-)

IMG_1548.JPG

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Dzięki za gratulacje - to bardzo miłe!

 

@karambolis8

Temat dioramy na razie musi trochę poczekać, spore perturbacje natury praca/mieszkanie etc powodują, że nie jestem w stanie realizować poważnych projektów - ale na pewno temat nie umarł, po prostu czeka na lepsze czasy ;-)

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.