Skocz do zawartości

Scania 143M 500


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam kolejny model jest to Scania 143M 500 firmy Italeri. Model trudny jest cała masa błędów, zapożyczeń z innych modeli(starszych modeli), a wykonany model prosto z pudła jest paskudny, brzydki całość psuje zderzak, który trzeba poprawić i to w swoim modelu zrobiłem, również poprawiłem umiejscowienie blendy trochę niżej i dołożyłem brakujące śruby.

Poprawki wymagała atrapa zmieniłem siatkę(na fototrawioną), czarne pasy to kalkomania pomalowana na czarno, i światła mają odbłyśniki(nie są płaskie). Owiewki boczne i górna kabiny dołożyłem zaślepki mocowania i same mocowanie zrobiłem od podstaw(Italeri nic nie dało). Zmianie uległy też mocowania lusterek(ramie, Italeri daje od starszego modelu serii 2). Tylne nadkola też są lekko zwaloryzowane dodane brakujące śruby i zaślepki, światła(tył) też mają zmienione mocowanie, rejestracje to produkt Aber pomalowane na czarno i położona kalkomania, wycieraczki też są fototrawione(KFS)

Cały model jest obniżony z przodu są zmienione resory na paraboliczne, a tył ma obniżone poduszki(fotki dam później)

Komin do powietrza też jest przedłużony(Italeri daje komin od Scania Torpedo silnik przed kabiną jest za krótki)

Model jest malowany farbami Tamiya, Pactra, Alclad

Tamiya to kolor French blue sprey(bardzo miękki lakier) spuszczony do słoiczka, całość malowana aerografem.

Scanie lekko podrasowałem dałem boczny wydech, listwę świetlną na dach, fanfary, alufelgi tylne zrobiłem sam wszystko malowane Alclad Chrom

Później pokarze fotki wnętrza i ramy

Fotki

17_zps8e35a6d3.jpg

1_zpsdb2516fe.jpg

2_zpsb157cc6f.jpg

3_zpsd16742a4.jpg

4_zps29b6e70e.jpg

6_zpsadc788ce.jpg

7_zps5d4b74f6.jpg

Detale(poprawione)Dach

11_zps52243259.jpg

10_zpsbe71acb5.jpg

Tył

12_zps96966bb7.jpg

Komin powietrza

5_zps2ed8c442.jpg

Zderzak(największy babol w tym modelu)- poprawiony, atrapa

13_zps210516b1.jpg

9_zps501a564d.jpg

Boczny wydech

8_zps5e7a9682.jpg

Czego nie poprawiłem to kabina ma lekki przechył do tyłu(zawieszenie kabiny tak lekko podniosłem do góry, ale jeszcze za mało - zmieniłem sprężyny na poduszki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja Cię, ale ładna.

Merytorycznie się nie znam, wizualnie dla mnie super.

Bardzo podoba mi się ten lakier, nie przesadzony z połyskiem, taki w sam raz.

Bardzo realistyczne kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie warsztat? . Jeden z najlepiej wykonanych modeli Streamline jaki widzialem, dobrze, ze poprawiles te rzeczy, o ktorych wspomniales powyzej, szczegolnie zderzak. Jednak co do mocowan bocznych owiewek za kabina, to byly one tez montowane do tylnej sciany. Nie przepadam za takim rozwiazaniem jakie jest w Twoim modelu, bo w realu wyglada to nieestetycznie, niemniej jednak doceniam te przerobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze też zostało poprawione i zwaloryzowane. Italeri zrobiło kilka błędów i zapożyczeń z innych modeli.

Zmieniłem siedzenia, mocowanie siedzeń, dodane podłokietniki, lewarek zmiany biegów, kierownice(w modelu pochodzą od 2) wszystko to są odlewy żywiczne. Deskę rozdzielczą zrobiłem 3D(Italeri daje kalkomanie), zmieniłem dolne mocowanie deski.

Tylna ściana zakleiłem płytką otwór i na trasowałem linie na tapicerce, podobnie zrobiłem z bocznymi ściankami. Boczki drzwi też uległy zmianie(odlew żywiczny). Całość pomalowałem farbami Pactra, Humbrol, Gunze i farby dla plastyków.

Dziękuje wszystkim za komentarze

Wnętrze złożone przed malowaniem

21_zps962f2f66.jpg

22_zps5a3a53db.jpg

Boczki drzwi, kierownica i skrzynka akumulatorowa

23_zps5c240454.jpg

Tylna ściana

26_zps3d853eb6.jpg

Całość pomalowana

16_zpsf9c51556.jpg

19_zpscb2f11e2.jpg

27_zps6b3b1c61.jpg

Zbliżenie na deskę rozdzielczą i kierownice

18_zpsec1dd4fc.jpg

24_zps84b9efa6.jpg

Boczki drzwi

20_zpsca234940.jpg

Tył i góra

25_zps11d42761.jpg

28_zps3cb1638a.jpg

Całość

14_zps0ed565aa.jpg

15_zps5b3e2712.jpg

29_zpsb22b73e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... gdzie znalazles taki ladny okragly trawnik, zeby wjechac na niego prawdziwa ciezarowka? :o

Nie jestem fanem modeli ciezarowek, ale tu szczeka byla zbierana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wykonany model, błędy producenta poprawione. Wykonałeś kawał dobrej roboty, znawcy może by jeszcze dopatrzyli jakiś drobnostek ale dla mnie jest to jedna z lepszych tego typu Scacanek. Kolejny plus za wkomponowanie się w klimat tamtej epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuje za komentarze. Części żywiczne kupiłem w Jabbeke(Belgia) raczej przez internet są niedostępne.

Umieszczę kilka fotek z budowy

Przednie zawieszenie zmieniłem resory na paraboliczne, inny kształt stabilizatora, kolumna kierownicy umieszczona bliżej przodu( Italeri daje kolumnę kierownicy od Scani T), silnik kilka elementów poprawionych/dodanych(tylko te widoczne)

32_zps1t4hzgrk.jpg

31_zpsjhfesuuc.jpg

Tył dodałem mocowanie poduszek, poprawiłem mocowanie amortyzatorów i cylinderków hamulcowych

33_zpspxpq09cr.jpg

dodałem śruby, które mocują ramę pod siodło

40_zpsssezdtvz.jpg

Przedłużony komin powietrza

44_zpsdl4vxwf3.jpg

Dodane zaślepki

41_zpsvljldcxb.jpg

Zderzak, tylne nadkola, blenda

30_zps7xzdo11k.jpg

a tu wszystko w kolorze

36_zpsspikjj6k.jpg

Zmienione mocowanie filtra powietrza i rura doprowadzająca powietrze do silnika

35_zpsk9i6e9ls.jpg

34_zpsizvw2vno.jpg

37_zpsecxkirwf.jpg

Atrapa siatka to produkt firmy Aber

39_zpsrfrjgkw6.jpg

Zderzak

46_zpsflsefbwb.jpg

42_zpslofav6sc.jpg

43_zpsqbcly6ei.jpg

Nadkola

38_zpsuvm1txkb.jpg

Koła

45_zpslrgswxzw.jpg

48_zps2r46jxmm.jpg

Kabina

47_zpsv7kodfd5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.