Skocz do zawartości

Yamaha YZR-M1 04r TAMIYA 1:12


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po 3 miesiącach udało mi się skończyć model motocykla , model dostałem w prezencie i maiłem wielki obawy przed zaczęciem budowy.

Sam model to super sprawa bardzo dobrze spasowany wszystko do siebie pasował , oczywiście wyszedł mój brak umiejętności ( widać na zdjęciach ).

Błędem było tez nie zakładanie wątku warsztatowego tu na forum , zawsze doświadczeni koledzy mogli bo coś doradzić , ale nic straconego spodobało mi się i skleję

jeszcze niejeden model motocykla. Największym problemem był dla mnie lakier który był transparenty i ciężko krył detale , widać to na niektórych zdjęciach.

Kompletnie nie wyszło mi pomalowanie napisu BREMBO na czerwono i wygląda to tak sobie ...

Od siebie dołożyłem karbon w niektórych miejscach i nawierciłem tylna tarcze hamulcową , problemem tez okazały się kalki może nie tyle one co mój płyn do ich

zmiękczenia.W niektórych miejscach tam gdzie została kropla płynu "wyżarło" kalkomanie tu znów ukazał się brak doświadczenia , zdaje sobie sprawę ze jest wiele

błędów i niedociągnięć ale osobiście jestem zadowolony a następne model będą lepsze

 

Zapraszam do oglądania

Oto kilka zdjęci gotowego modelu :

 

20161012_171443_zpsodflutnp.jpg

20161012_171452_zpsyk4vk1tg.jpg

20161012_171522_zpsgam8aixu.jpg

20161012_171527%201_zps4qpmhpmr.jpg

DSCN1536_zpspxa9u0em.jpg

DSCN1537_zps0f7t5xfx.jpg

DSCN1538_zpsbawhnk08.jpg

DSCN1539_zpsoamsw0xy.jpg

DSCN1540_zpsnvgebzvb.jpg

DSCN1541_zpszcmjn04p.jpg

 

 

Życzę miłego oglądania i czekam na komentarze

Do zobaczenia w warsztacie przy następnym modelu

 

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniutki motorek.

Widzę jeden (powtarzajacy się u wszystkich) mankament, czyli łby śrub (na osiach kół) z wycięciem na krzyżakowy śrubokręt. Gdyby te krzyże zaszpachlować, byłyby znacznie mniej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.