Skocz do zawartości

Volkswagen bus T3 Fire - Revell 1:25


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego pięknego poranka, mając 5 dni luzów, postanowiłem sobie skleić coś na szybko "prosto z pudła".

Wybór padł na starego busa VW serii T3. Plan został wykonany, sklejanie trwało dokładnie 5 dni i 11 miesięcy.

To małe opóźnienie wynikło, chyba z tego, że zgubiłem instrukcję i części zaczęły mi nie pasować.

O takich drobiazgach, jak np. to że zgubiłem lusterka, a model prawie gotowy spadł mi z biurka - nie wspomnę.

 

m_volkswagen_00_zpsfgae9edf.jpg

 

Ponieważ nie zakładałem warszatatu to na najpier mały skrót budowy. Początek normalnie, koła, silnik, itp.

 

m_volkswagen_01_zpsjd8ogfkw.jpg

 

m_volkswagen_02_zpsgzpqecyi.jpg

 

m_volkswagen_03_zpsmdv0pazq.jpg

 

Zdziwienie przyszło dosyć szybko. Tak, według producenta, wygląda podsufitka, w busie, gdzie będzie ona doskonale widoczna.

Dla Revella to wszystko jedno, strażak, czy Camper - dach ten sam.

 

m_volkswagen_04_zpsdvttvopx.jpg

 

Zmuszony więc byłem ten dach trochę przerobić:

 

m_volkswagen_05_zpsfguryv5j.jpg

 

m_volkswagen_06_zps7jkk3rsa.jpg

 

m_volkswagen_07_zps3xugxyl0.jpg

 

Wnętrze w zestawie jest praktycznie całkiem gołe. Brak klamek, pasów, lusterek, itp. Musiałem więc pobawić się w dorabianie.

 

m_volkswagen_08_zps2rmutoqe.jpg

 

m_volkswagen_09_zpsqcnxgzq6.jpg

 

m_volkswagen_10_zpsghlfzqp8.jpg

 

m_volkswagen_11_zpsvlaqsfgr.jpg

 

Wlot powietrza, producent przewidział w formie kalkomanii...

 

m_volkswagen_12_zpsvxuzzcja.jpg

 

...którą szybko wyrzuciłem i dorobiłem własny z pasków polistyrenu.

 

m_volkswagen_13_zpskzuekdyy.jpg

 

Po dorobieniu góry model został ukończony. Trochę różni się od zestawu (ten brak instrukcji).

Model został niestety, oszpecony przez kalki własnej produkcji. Wyszły grube, kruche, sztywne i ogólnie do niczego. Żaden płyn nie dał rady

stopić ich krawędzi. Poza tym upadek z biurka pozostawił widoczne ślady, zwłaszcza w tyle modelu.

 

m_volkswagen_14_zpsdygwcm3r.jpg

 

m_volkswagen_15_zpsqun0ydka.jpg

 

m_volkswagen_16_zpsupwszoiq.jpg

 

m_volkswagen_17_zpsvfijq4tu.jpg

 

m_volkswagen_18_zpszjd0if06.jpg

 

m_volkswagen_19_zpsdan8awhy.jpg

 

m_volkswagen_20_zpsgsf5ujxz.jpg

 

m_volkswagen_21_zpsc4lrxk90.jpg

 

m_volkswagen_22_zpsmmgnl3jc.jpg

 

m_volkswagen_23_zpshbipiimy.jpg

 

m_volkswagen_24_zpss0wbpxcb.jpg

 

I na koniec dla porównania, zdjecia oryginału na którym się wzorowałem.

 

m_volkswagen_33_zpsh0ha7gn6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklejanie trwało dokładnie 5 dni i 11 miesięcy.

 

Nie znam takiej miary czasu, ale wierzę na słowo a model podoba mi się mimo braku instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Przyczepie się do jednej rzeczy. Zrobione pięknie, ale taki samochód w praktyce nigdy nie będzie istnial. Niby ma jakieś skromne wyposażenie a w środku przedział dla ludzi czyli typowy SKw tzw kwatwrmisrrzowski bądź typowy busik. Wykonanie jak dla mnie bomba

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: właśnie zobaczyłem zdjęcie oryginału i nie wierzę;) dasz radę wyciągnąć oznaczenie samochodu bądź chociaż w jakiej osp służy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepie się do jednej rzeczy. Zrobione pięknie, ale taki samochód w praktyce nigdy nie będzie istnial. Niby ma jakieś skromne wyposażenie a w środku przedział dla ludzi czyli typowy SKw tzw kwatwrmisrrzowski bądź typowy busik. Wykonanie jak dla mnie bomba

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Czegoś nie rozumiem

Jak to "nie będzie istniał", jak Andrzej wzorował się na konkretnym (istniejącym) busie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał to był OSP Mieszkowice. Już go chyba dawno nie ma, bo zdjęcia sprzed kilku lat pochodziły z ogłoszenia o sprzedaży. W tej chili w tej jednostce jest nowszy VW T-4 i duże wozy bojowe. Miałem mu z tyłu wstawić motopompę, ale jak już pisałem, model spadł mi z biurka i w tym momencie straciłem do niego zapał.

PS. Na najbliższym zlocie czerwonych wozów ma pojawić się VW T-1, więc będzie okazja zrobić model zgodny z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o zdjęcia jak będziesz to widzial.

Nie ma sprawy. Zlot odbędzie się 30.06-2.07.2017 w Główczycach k. Dobrodzienia (północ woj. opolskiego).

Kto ma blisko to warto się wybrać. Fajna impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.