Skocz do zawartości

TRABANT 601s Universal "25 Jahre Mauerfall"


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nadszedl nowy rok a z nim nowe projekty do wykonania. Jako pierwszy ukonczylem model Trabanta kombi w grafice z okazji 25tej rocznicy upadku muru berlinskiego. Zestaw jest produkcji Revella w skali 1/24.

Niestety, model nie jest idealnym odzwierciedleniem oryginalu, poniewaz producent pokpil sprawe z uproszczeniem zestawu, tzn. dolozyl nie do konca kompletne kalki i narobil mase bledow w instrukcji wykonania i oklejania. W czasie, kiedy zaczynalem prace nad Trampkiem, nie byly dostepne zdjecia prawdziwego auta (tzn. ja ich nie znalazlem). Dopiero kilka tygodni temu udalo mi sie dokopac do kilku fotek (na jakims forum Opla), dzieki czemu czesc bledow skorygowalem. Dodatkowo sam bloczek kalkomanii byl zle opracowany i na czesc nadwozia nie bylo odpowiednich naklejek. Zeby Trabi dobrze sie prezentowal, zakupilem drugi model a z arkusza kalkomanii podorabialem brakujace kalki oraz uzylem jako reparaturek w miejscach, gdzie cos sie uszkodzilo.

Poza kwestia kalek i instrukcji sam model jest dobrze odlany i spasowany, poprawne ulozenie naklejek zajelo mi wieki i mimo kilku baboli, budowa dala mi wiele radosci a efekt koncowy satysfakcji. Trabi wyglada przepieknie i az prosi sie o jakas tematyczna makiete. Kto wie, moze za czas niedlugi...

 

trabi%2011_zpsbjs7wvrj.jpg

 

trabi%2010_zpsquftgpfl.jpg

 

trabi%209_zpspnhfg97s.jpg

 

trabi%208_zpskicishs5.jpg

 

trabi%207_zpsmzxvript.jpg

 

trabi%206_zps8mgtmghb.jpg

 

trabi%205_zpsidrudwrf.jpg

 

trabi%204_zpsi501j3gs.jpg

 

trabi%203_zpszek3lr83.jpg

 

trabi%202_zpsnrdx81na.jpg

 

trabi%201_zps3ckmocmr.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie pokazałeś co jest pod maską ....

Modelik jest pozamykany z powodu kalkomani, nastepne kombi bedzie otwarte.

 

Robiłeś gdzieś warsztat? Miałem kiedyś ten model (we wcześniejszej edycji) i wydawał mi się koszmarny jakościowo. Zrobili nową wersję?

Pozdrawiam

Krzysiek

Zgadza sie, poprzednia edycja zestawu Trabanta byla koszmarna. Wiem, bo jednego kiedys zlozylem a na stanie mam jeszcze trzy takie kity. Teraz mozna zakupic nowo opracowane modele Trampka sedana i kombi. Warsztatu niestety nie ma.

 

Dzieki wszystkim za pozytywne opinie, podrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.