Skocz do zawartości

MERCEDES SAUBER C9 Kouros


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakonczyl sie tegoroczny wyscig Le Mans i postanowilem pokazac Wam cos tematycznego. Po dlugich bojach i dlugim czasie udalo mi sie ukonczyc model Saubera C9 Kouros w wersji z Le Mans z 1987 roku.

Zestaw jest produkcji Revella a skala to 1/24 i zasadniczo zbudowany zostal prosto z pudla.

Mozliwe, ze zdarzyly sie jakies bledy merytoryczne , ale bardzo ciezko jest znalezc konkretne i dobre zdjecia z tego okresu czasu.

Kolor bazowy to dedykowana farba z Zero Paints. Felgi pomalowalem chromem Molotova z aerografu, bylem ciekaw, jaki bedzie efekt koncowy takiego zabiegu. Wyglada swietnie!!!

 

Model nie nalezy do tych najlepiej wykonanych, ale malo miniaturek takich wyscigowek jest na forum, wiec ostatecznie zamieszczam zdjecia.

Milego ogladania!

 

kouros11_zps8n2ja1og.jpg

 

kouros10_zps7ztipphu.jpg

 

kouros9_zpswspcwzsb.jpg

 

kouros8_zpsj1xjzcwe.jpg

 

kouros7_zpsnfvaq7vp.jpg

 

kouros6_zpsra1nprq4.jpg

 

kouros2_zps2gwyd6fn.jpg

 

kouros5_zps5d9rirpj.jpg

 

kouros4_zpsrr2qkf1v.jpg

 

kouros3_zpsrosddhev.jpg

 

kouros1_zpstduuchjq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Super to wygląda. Napisz proszę coś więcej o lakierze, jakiej marki itd. W jakim miejscu jest to malowane, jakaś kabina? U mnie na lakierze zawsze coś jest i prawdę powiedziawszy, jak w krótkim czasie nie znajdę rozwiązania tego problemu to zmienię hobby.

Pozdrawiam wszystkich Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom na felgach wygląda rewelacyjnie. Też jestem ciekaw jak dokładnie wyglądała technologia kładzenia tego chromu (ja na razie będę testował chrom Molotowa w markerze.

 

Mariusz, sporo o lakierowaniu jest już na forum (w dziale "Jak to zrobić i jak pokazać", ale niektórzy opisali to także w swoich warsztatach).

Ogólnie ładna powłoka to nie tylko dobre położenie lakieru, ale przede wszystkim obróbka, podczas której usuwane są niedoskonałości lakieru ("skórka", zacieki, przyklejone pyłki) oraz nadawany jest połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny.

Po kilkukrotnym przejrzeniu zdjęć jedyne, co troszeczkę mi przeszkadzało to wycieraczka nie przylegająca na załej długości do szyby.

Gratulacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Piękny!!!

Chrom bomba!

A co do Molotova to można kupić farbę w buteleczce, którą napełnia się markery, więc chyba moźna lać farbę bezpośrednio do aerografu. Kwestia chyba tylko odpowiedniego rozcieńczenia.

To tak na mój rozum ale ewentualnie niech mnie autor poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny!!!

Chrom bomba!

A co do Molotova to można kupić farbę w buteleczce, którą napełnia się markery, więc chyba moźna lać farbę bezpośrednio do aerografu. Kwestia chyba tylko odpowiedniego rozcieńczenia.

To tak na mój rozum ale ewentualnie niech mnie autor poprawi.

 

W dobrym kierunku myślisz....tak dokładnie jest. Ja próby robiłem i jest rewelacyjnie a rozcieńczałem alkoholem i nie było problemów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.