Teraz jest Pt wrz 21 2018, 21:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Autor Wiadomość
 Tytuł: Honda Civic SIR II (6 gen) 1/24 Fujimi
PostNapisane: So sie 04 2018, 12:48 

Witam, przedstawiam model tytułowego samochodu Honda Civic 6-tej generacji. Kiedyś miałem hondę 4 generacji i byłem nią zachwycony, teraz jako drugi samochód na dojazdy do pracy kupiłem sobie właśnie hondę 6gen z początku produkcji czyli z dużymi lampami przednich świateł jak dla mnie te są najładniejsze ;] Autko sprawuję się świetnie mimo 23 lat na karku wszystko jest ok klima chodzi, tylko jak to hondy rdza trochę bierze;/ Ale do brzegu model składało się bardzo dobrze, jestem z niego zadowolony. Niestety zrobiłem kleksa z kleju na przedniej szybie, i przez dużą temperaturę w trakcie i po malowaniu okazało sie że nie wystarczająco szybko zdjąłem maskowanie z uszczelek i odbojników przez co zaczęła farba za szybko przysychać i nie które krawędzie się postrzępiły co się dało to uratowałem. A teraz zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze podwozie z kronikarskiego obowiązku bardziej, ponieważ zrobiłem tylko podstawę z instrukcji chociaż zdaję sobie sprawę że można było się bardziej tu postarać

Obrazek

Klasa 3 - Pojazdy cywilne
ObrazekFerrari 288 GTO

Tytuł: Re: Honda Civic SIR II (6 gen) 1/24 Fujimi
PostNapisane: So sie 04 2018, 13:54 
Administrator

Cześć.
No to ja zacznę.
Lakier dobrze położony, choć zapewne stać cię na lepiej, ale spokojnie, praktyka czyni mistrza. Wszystko z czasem, bez pośpiechu.
Groszkowy kolor lakieru nie wybacza błędów, jak by to był ciemny kolor to może ale na tym wszystko widać. Głównie chodzi mi o uszczelki, plastiki i inne czarne elementy na twoim modelu. Są one nie równe.
Nie prowadziłeś relacji na forum i dlatego takie są, bo inaczej ktoś kazał by ci to zmyć i pomalować jeszcze raz.
Ja używam Lakieru GX100 i takie rzeczy maluję na końcu z pędzla.
Objaśniam:
Maskuję taki element taśmą maskującą Tamiya, dobrze dociskam i wycinam obrys malowanego elementu nożykiem. Ściągam niepotrzebną taśmę i maluję czarnym matem najczęściej Humbrola lub MM.
Farbę rozcieńczam do konsystencji mleka i nakładam kilka warstw, od tamy do środka (kierunek malowania).
Pomalowane elementy zostawiam na do wyschnięcia do następnego dnia.
Następnie ściągam maskowanie i widzę czy jest równo czy nie. Jeżeli w którymś miejscu farba podeszła pod maskowanie, bez żadnego stresu zmywam ją pędzlem nasączonym w zmywaczu "Wamodu".
I ścieram miejsce w którym jest nie równo. Jak wcześniej napisałem zmywam bezstresowo, ponieważ wamod nie ruszy lakieru GX-100.

Jeszcze polecam zapuścić Tamiya smoke w linie, model będzie lepiej się prezentował.

Ogólnie model mi się podoba :super:

PostNapisane: So sie 04 2018, 16:16 

Tak jak pisałem uszczelki dalej ciężko mi poprawnie zrobić chociaż w porsche udało mi sie to dobrze zrobić. Sądzę że przy malowaniu z aero w miarę szybko trzeba zdjąć maskowanie praktycznie na mokrej farbie. Z pędzla próbowałem kiedyś ale miałem tylko tamke i kiepsko to wychodziło. Na plus myślę że jest malowanie szyb, nic nie podciekło i ładnie siadło. Mówisz smoke tamki ale emalia czy akrylowy?

Klasa 3 - Pojazdy cywilne
ObrazekFerrari 288 GTO

PostNapisane: So sie 04 2018, 17:20 

Ładna Honda Gratulacje... jeszcze jakbyś pomalował spryskiwacze na masce było by lepiej :D
Mnie się podoba :super:

PostNapisane: So sie 04 2018, 18:27 
Administrator

Tamiya smoke mam emalię, ale akrylowa tez pewnie da radę.

PostNapisane: N sie 05 2018, 18:02 

Nie podobają mi się wlepy na drzwiach. Ja wiem, że wincyj kuniuw, ale a) z mugena to tu chyba nic nie ma b) wlepka 5zigen, a felgi enkei ;) to tak odnośnie auta, co do wykonania modelu - te plastiki rzucają się w oczy, ale sam lepiej bym pewnie nie zrobił :D podwozie średnio mi pasuje w kolorze budy, widziałem jedną hondę (integra w starej budzie) z białym podwoziem, ale mimo wszystko czarne jakoś tak bardziej chyba odpowiada.

http://grajbox.pl/

REGULAMIN FORUM