Teraz jest Pn gru 11 2017, 9:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowa odsłona Volvo FH
PostNapisane: Cz sie 16 2012, 20:20 

Hej,

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji popatrzeć na najnowszy model FH …

Można trochę podejrzeć tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=1zXwOoeGzys&feature=player_embedded

swoją drogą … widoki i pomysł na prezentację całkiem odjechany …

Tytuł: Re: Nowa odsłona Volvo FH
PostNapisane: Pt sie 17 2012, 9:25 

Widziałem to, kopa nie volvo

Il███████████████████].
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤

PostNapisane: Pt sie 17 2012, 12:28 

Równie kosmiczny co nowy Mercedes. Nie podoba mi się ani trochę. Tak jakby wyprzedzał czas a nie wpisał się w ramy czasowe. Pozostało liczyć na Scanie że jakoś normalnie będzie wyglądać.

PostNapisane: Pt sie 17 2012, 12:33 

Podobne trochę do nowego Actrosa...

PostNapisane: Pt sie 17 2012, 15:17 

Byku napisał(a):
Równie kosmiczny co nowy Mercedes. Nie podoba mi się ani trochę. Tak jakby wyprzedzał czas a nie wpisał się w ramy czasowe. Pozostało liczyć na Scanie że jakoś normalnie będzie wyglądać.

No właśnie cały trik polega na tym, że Volvo planuje brać czynny udział w 'wyprzedzaniu czasu' - stąd innowacyjność w silnikach, wnętrzu i bezpieczeństwie. Jeśli widzieliście projekt Volvo 2020, to już wiadomo skąd nowa stylizacja i w jakim kierunku to idzie.
Pierwsze fotki nowej 'R' też raczej pokazują ostre linie kabiny - widać takie czasy idą. A nowy Actros na żywo nie wygląda tak strasznie ;)

PostNapisane: So sie 18 2012, 21:53 

Obejrzałem filmik i mimo wszytko wydaje mi się że przód jest nadal sprytnie zamaskowany. Widać to na filmiku jest jakiś taki "dziwny" i nienaturalny jakby obrobiony komputerowo.

PostNapisane: Śr sie 22 2012, 17:20 

Coż my możemy, szara masa. Będzie trzeba tym jeździć i tyle. Niestety dziś nie można zostać przy I sprawdzonej, niezawodnej i jakże pięknej generacji FH, bo opłaty by zjadły, tym bardziej na zachodzie... Aczkolwiek z drugiej strony pieniądze zaoszczędzone na opłatach i paliwie i tak będzie trzeba zostawić w serwisie, bo dam sobie rękę obciąć, że to auto jest skonstruowane na 3 lata eksploatacji, a potem to wiadomo...

PostNapisane: Śr sie 22 2012, 19:01 

Oficjalna premiera będzie miała miejsce 5tego września. Nie wiem czy będzie więcej podawanych 'małych' informacji dla podgrzania atmosfery, ale dziś powiedziano o niezależnym przednim zawieszeniu. Zobaczymy jutro.

http://www.volvotrucks.com/trucks/global/en-gb/newsmedia/Pages/press_article.aspx?pubID=13519

Serwisowanie Volvo nie jest tanie, ale żadna marka z segmentu premium nie odbiega cenowo od pewnego pułapu (stety/niestety). Wszyscy też oferują mniej więcej podobne rzeczy, kwestia innowacyjności i pomysłowości. Wraz z nowym FH wdrażany jest też nowy system serwisowania i kontrolowania stanu ciężarówki.

http://www.youtube.com/watch?v=FmOYiOIF7lY&feature=plcp

PostNapisane: Śr sie 22 2012, 19:10 

Mi chodziło bardziej o to, że takim Fh z 2001 roku wystarczyło zajechać na okresowy przegląd, wymianę oleju i filtrów i jechało się dalej, a już np chińczykiem z 13-litrowym euro5 trzeba odwiedzać serwisy z powodu braku kompresji na ostatnim cylindrze i to przy przebiegu rzędu 500 tys!!! Poczciwy 12 litrowy euro 2 przejeżdżał 1,5 mln bez zająknięcia, a te nowoczesne konstrukcje po okresie gwarancyjnym sypia się na potęgę. Ot, nowoczesna technologia...

PostNapisane: Śr sie 22 2012, 19:42 

Raczej nowoczesne podejście do marketingu...myslisz że jakby auta jeżdziły po 20 lat jak kiedys to ludzie by tak kupowali nowe? O to w tym chodzi...to sie ma zepsuc po gwarancji...

PostNapisane: Śr sie 22 2012, 20:27 

madon napisał(a):
Mi chodziło bardziej o to, że takim Fh z 2001 roku wystarczyło zajechać na okresowy przegląd, wymianę oleju i filtrów i jechało się dalej, a już np chińczykiem z 13-litrowym euro5 trzeba odwiedzać serwisy z powodu braku kompresji na ostatnim cylindrze i to przy przebiegu rzędu 500 tys!!! Poczciwy 12 litrowy euro 2 przejeżdżał 1,5 mln bez zająknięcia, a te nowoczesne konstrukcje po okresie gwarancyjnym sypia się na potęgę. Ot, nowoczesna technologia...

Pierwsze FH jest legendą, dzieli nas jednak masę czasu i jakieś 4-ry normy Euro ;) Koło zaczyna się domykać jak weźmiemy pod uwagę, że im bardziej skomplikowany układ tym więcej elementów do popsucia. Jakiś czas temu zrobiono porównanie i popędzono pod 7% wnesienie w pobliżu Jönköping (Szwecja) F16 z 470km (1987) i zestawiono z FH16 750km. Wynik był łatwy do przewidzenia, mimo że Staruszek nie odpuszczał uzyskał średnią 45 km/h, młody gniewny z prawie 300km więcej - 68 km/h. Jaki wniosek? Jeśli chcemy mieć szybszy transport, chcemy mniej truć środowisko, przy tym mieć łatwiej (iShift etc.) Będzie drożej niż 12 czy 25 lat wcześniej, czasem też bardziej 'upierdliwie' - nieplanowana wyzyta w serwisie.

PostNapisane: Cz sie 23 2012, 22:58 

Fakt, to porównanie widziałem. Nie powiem, chińczyki mi się podobają, podziwiam też ludzie z Goteborga za wykrzesanie 3500tys Nm z 16 litrów i dopasowanie sprzęgła, które to przeniesie na koła, ale uważam że ten nowy FH za bardzo odleciał w kosmos. Nie wiem, może będzie jak z Actrosem MP4, który zrobił na mnie pozytywne wrażenie przy pierwszym kontakcie na żywo, lecz jak narazie dla Volva mówię nie. Wychowałem się w Pierwszej generacji FH, przejechałem nim z ojcem pół europy, sam aktualnie jeżdżę osobowym 850, pod domem stoi jeszcze V40 i naprawdę temu nowemu designowi mowie stanowcze nie...

REGULAMIN FORUM