Skocz do zawartości

POLSKI FIAT 126p 650E FL 1991 "BIAŁA STRZAŁA"


Fiat126poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Zaprezentuje wam moje oczko w głowie!

 

Historia auta:

Więc tak, 16 lat temu Ojciec chciał mieć samochód by dojeżdżać do pracy. Pracował na Ciężarówkach, więc nie raz firma była oddalona od Poznania...

Mama powiedziała, dobra weźmy jakieś auto na raty. Tata się zgodził i pojechali do komisu w Poznaniu. Tata wybrał Białego 5 letniego Fiata 126p. Kupili go za 7 000 zł

Jeździła nim kobieta od nowości, pech chciał, że prawie zajechała 5 latka, z przebiegiem 40 tyś KM!!! Kupił sobie do niego fotele lotnicze.

Ojciec pojechał do znajomego mechanika, który pracował dla firmy gdzie tata pracował Ten zrobił remont silnika i ułożył go tak,

że maluszek stał się zrywny i dosyć szybki jak na 126p Tata wpadł w konflikt z pewnym panem co siedział w więzieniu, poszło o auto i dziewczyny,

które lecą na auto Ten się wkurzył i przejechał rowerem, po dachu naszego Fiacika... Tata pojechał do blacharza i zapłacił prawie 1000 zł za naprawę.

Nie chciał naprawy z pieniędzy OC, bo zniżki by zabrali, a miał ich aż, 60% To była jedyna historia z uszkodzeniem blachy...

Kiedyś tata z mamą chcieli zmienić malucha na Opla Vectrę, ale się nie udało, bo koleś w komisie nas oszukał na ponad 2000 zł... Pieniędzy nie odzyskaliśmy...

Raz nam ukradli znaczek Polski Fiat to załatwiłem w tydzień, jestem w klubie 126poznan.pl No to tata zrobił nim z 56 tyś km i w wakacje 2011 kupił sobie

Opla Astrę z 1998 roku, sam wybrałem Od Malucha dostałem kluczyki Mieliśmy jechać do Hiszpanii ciężarówką, miałem pojeździć oplem za kółkiem.

Maluchem już jeździłem. Wszystko zapowiadało się pięknie, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem... Powiedział, że zrobimy remont, pomalujemy go na czerwono.

Będzie super. Pojeździł oplem z 2 miesiące... Zmarł we wrześniu 2011 na zawał serca... Załamałem się i przez 2 tygodnie nie chodziłem do szkoły...

Nie mogło to do mnie dotrzeć... całe dnie sam w pokoju płacząc, z jego powodu

 

Maluch stał na placu z 3 lata...

Postanowiłem się za niego wziąć i zrobić go na cześć taty. Tak jak chciał. Czerwony lakier. No więc maluch do dziś stoi na firmie, gdzie tata pracował...

Mama obiecała, że 10 sierpnia, go sprowadzimy i opłacimy garaż Mam szczęście z jednej strony... Fiat jest zarejestrowany na mamę!

Obliczyłem, że profesjonalny cały remont wyniesie mnie około 8 000 zł. Powiecie, że nie warto... ale mam na lokacie pieniądze po tacie. Jest to 15 tyś zł.

Ja już zbieram następne pieniądze. Mam 1700 zł uzbierane. Chcę sprzedać komputer za 2 500 zł. Kupić laptopa do neta i filmów do 1 000 zł. Będe miał 3 200 zł.

Zamówię nie długo części blacharskie do malucha! Zacznę działać, bo rdza go prędzej zje... Już nie progów i przeglądu a co dalej? OC nie opłacone za 4 lata...

 

Zdjęcia:

Udało mi się zakupić kołpaki takie jak były kiedyś w naszym maluchu:

0fie.jpg

 

rsde.jpg

 

bbwu.jpg

 

yvq4.jpg

 

wmef.jpg

Zapas części jest

5u8g.jpg

Rozrusznik, ten sprawny w maluchu niesprawny...

xvry.jpg

 

0yty.jpg

 

gc91.jpg

 

gce.JPG

 

8vot.jpg

 

lbli.jpg

 

cpbo.jpg

 

63hr.jpg

 

1jj7.jpg

 

uhbo.jpg

 

e1t0.JPG

 

Znalazłem malucha na złomie z identyczną tapicerą!!!

jmwc.jpg

 

3orz.jpg

 

Model upodobniony

zdjcie0329a.jpg

 

zdjcie0330py.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi z powodu śmierci twojego taty, ale jednocześnie cieszę się, że chcesz malucha odnowić na jego cześć. Mam nadzieję, że będziesz pokazywał zdjęcia przebiegu operacji, bo projekt bardzo ciekawy i w skali 1:1. POWODZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że życzycie mi dobrze z maluchem, szkoda, że nie mogę go z tatą robić, ale trudno :(

 

No i dupa.... zła wiadomość, miał być dziś :(

Malucha nie ma... będzie sprowadzony za kilka dni...

Ale mam garaż na niego

 

Więc sprawa wygląda tak. Prąd jest i trzeba gniazdko zrobić. Światło jest nawet nawet, ale i tak muszę dodatkową lampkę kupić :P

Teraz was trochę zanudzę pewnie. Otwieram garaż, patrzę i dużo liści, pajęczyn i stary akumulator.

Nie widać liści na zdjęciu, ale trochę ich było...

szch.jpg

wszystkie pajęczyny kijiem potraktowałem, było kilka krzyżaków dużych prawie jak mój aparat! :P

755e.jpg

Niech się stanie światłość!

9jwg.jpg

Akumulator, na którym było pełno krzyżaków i pajęczyn...

4ymr.jpg

Ogarnięte w miarę

shzn.jpg

Teraz przenoszę graty z piwnicy :P

v8pa.JPG

 

rg3u.jpg

rower też :P

Najlepsze jest to, że tu chyba 2 maluchy wejdą

h87d.jpg

 

Jako że malucha nie ma... zająłem się czymś pożytecznym

odmalowałem lusterko, ktoś z allegro może kupi

gh5l.jpg

 

anyl.jpg

Wyczyściłem pompkę paliwa benzyną estrakcyjną ;p

a1rt.jpg

 

yl53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty dzień, jestem szczęśliwy na maksa, zapamiętam te datę!

 

Zaczynamy, pierwsza przeszkoda... :(

1bp3.jpg

Taka niespodzianka... :(

cytu.jpg

Wyciągnięty z pomocą 3 panów, z wózkiem widłowym...

usre.jpg

 

y5bq.jpg

 

vpvc.jpg

 

m94p.jpg

Progi... kiedyś tu były :(

rdsp.jpg

 

7yuo.jpg

What the fuck??? To są drzwi...

ocx1.jpg

Otwieram bagażnik i widzę... Yyyy ziemie :(

re0p.jpg

Laweta

3t5l.jpg

 

fu4r.jpg

Witaj w domku kochany!!!

b6ip.jpg

 

l0e1.jpg

 

k271.jpg

 

97cb.jpg

Przyjrzyjmy się lampie...

8xcf.JPG

Pas przedni...

dvio.jpg

Kto zgadnie co to jest??? Progi i drzwi...

dupb.jpg

Jutro wymiana rozrusznika się szykuje... ale jest przeszkoda... progi, które się złamią przy dłuższym staniu na podnośniku :(

 

Fota na dobranoc!

6gr4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż zamiast rozrusznika trzeba zainwestować w blachy. Nie wiem czy sam jesteś w stanie to zrobić, ale spawania i dziergania w metalu to tutaj jest w cholerę i jeszcze trochę. Na początek polecam wymianę progów, bo bez nich nie masz co podnosić Malucha, bo podnośniki czy inne podtrzymywacze przebiją się na drugą stronę i będziesz miał piękne dziury na wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalegam na używanie jakiejś akceptowalnej polszczyzny, nie wprowadzajmy tutaj gwary "fejsbukowej" Okaż szacunek osobom czytającym cię.

 

Chyba po odbudowie niewiele zostanie z oryginału. Rdza raczej nie podda się tylko po użyciu papieru i szpachli novol. Powodzenia z odbudową.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pracy czeka cię bardzo dużo. Musisz zainwestować w nowe elementy karoserii i je wspawać, Oglądałeś podłogę? Bo patrząc na progi przypuszczam że jej też za wiele niema . Powodzenia, może zastanów się nad nową budą? zawsze mniej roboty i chyba taniej wyjdzie. Jeszcze raz powodzenia, będę zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podnośników. Jeżdżę na off-road i mamy taki sposób, że bierzemy jakieś dwa mocne badyle i kładziemy na cegłach, kamieniach. A następnie auto stoi na płaskiej stali czy gałęziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub97 - ale tak podnosicie coś co ma niepordzewiałe progi i podłogę. W tym przypadku, te gałęzie czy drzewa mogą sprasować do płaskiego cały dół, bo wygląda bardzo źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga jest w miarę okej, nie mówiąc o wygięciach pod fotelami w kabinie... :/ Wiece tak do góry, jak by górki były...

 

Chciałem dobrze i wymienić ten zużyty rozrusznik, ale śruby ani drgną... Mówią mi, że z WD-40 uda się je wykręcić. W każdym razie 2 śruby wykręcone, jedna to była przy takiej blaszce trzymającej rozrusznik, czyli wykręciłem 2 z 4 śrub.

Z kolegami zdemontowaliśmy wydech, tylni zderzak. Dzisiaj zajmę się przodem jak będe miał czas, bo jeszcze muszę jechać po kable zapłonowe i świece. Kable były takie zużyte że kabel wyszedł z gumy, a po za tym już były podniszczone...

 

Kolega chciał wykręcić kolanko, nie wiem po co i pół śruby zostało w środku, a mówiłem debilowi, żeby tego nie ruszał... :-(

Ja w tym czasie zajmowałem się tylnim błotnikiem

 

Dobre zabezpieczenie to podstawa.

o96y.jpg

 

4dv5.jpg

 

Po demontażu starego wydechu i zderzaka, przy okazji sprawdziliśmy tam ten akumulator. Był zużyty w dodatku 35 AH.

cckf.jpg

Jak to mój kolega mówi, czysta rdza w proszku...

547e.jpg

Tak wyglądał tylni błotnik

sofn.jpg

Tylko lekko dotknąłem...

5dh4.jpg

Zająłem się tylnim prawym błotnikiem, ale chyba i tak cały do wymiany, chyba, że to tylko rdza powierzchowna i blacharz to zrobi, jak nie to kupię 2 boki, drzwi, pas przedni, podłogę, belkę tylnią i niech robi

Sam nie mam możliwości użycia spawarki.

eggh.jpg

Dzisiaj, okleje taśmą malarką i pomaluje ten kawałek

9yie.jpg

 

Robota szła bardzo wolno, co chwile jakieś niespodzianki...

Pamiętacie wyciek ze zbiorniczka? Potwierdziły się moje obawy to był płyn hamulcowy...

Spryskiwacze psikają więc płyn do spryskiwaczy jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamałem się szósty raz w życiu, Zmarło mi 5 osób w rodzinie, a szósty raz jak zobaczyłem malucha z gołą blachą...

 

Może od początku...

Zrobiłem zakupy za 60 zł czyli WD-40, kable zapłonowe, 2 świece...

rxa3.jpg

Patent mojego taty

qq6g.jpg

Profesional lakiernia

geio.jpg

Po odklejeniu

ags7.jpg

Moje ulubione fotele

ltnm.jpg

Wnętrze bez foteli...

qeqq.jpg

 

yfz2.jpg

Wymiana wnętrza??? XD

bpt5.jpg

Dziwne wgłębienie podłogi...

j6vw.jpg

 

4wvb.jpg

Na rally?

5ser.jpg

 

8la1.jpg

 

Pedał gazu... -_-

c0im.jpg

Reszta na którą brak słów ;(

jezm.jpg

 

tbnl.jpg

 

lpye.jpg

 

0ncy.jpg

 

rkke.jpg

 

f925.jpg

 

d2yl.jpg

Progi...

vnox.jpg

 

xe5u.jpg

 

pn1z.jpg

 

ux3u.jpg

 

5lqi.jpg

 

2kaq.jpg

 

sn8q.jpg

 

51gp.jpg

 

Więc panowie i panie! Co tu robić... ja jestem załamany ;(

Rozebraliśmy malucha w jeden dzień, ale nie najlepszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego pisać, ale również myślałem, że lepiej kupić drugi po tym co zobaczyłem. Tu nawet nie chodzi o wymianę blach, a raczej całej budy i podwozia. Ale ponoć w gorszym stanie auta się składa. Życzę powodzenia i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za nową budą, bo z tego nic nie będzie . Tak jak myślałem tam niema podłogi, co za tym idzie niema do czego spawać.

 

P.s. Wymiana budy ma sens pod warunkiem że masz bebechy sprawne, silnik, skrzynie, zawieszenie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.