Skocz do zawartości

Dodatki i kity do trucków - prezentacja i ocena.


ccrriiss

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostałem paczuszkę a właściwie odebrałem ją od kolegi JarkaS, skorzystałem z tego że funt teraz tani jest i zakupiłem zestaw konwersji do Scanii R 500 na Scanię Torpedo.

 

pudełko:

997378f3346ee31cm.jpg

zawartość pudełka:

8509b6727cff7ef5m.jpg

maska:

0ee1a90f2db63ad6m.jpg e782d06cbc4907a6m.jpg

reszta części:

6b762a3a420676c2m.jpg b27af1ed61d59171m.jpg

instrukcja:

ef299d5c64c17d21m.jpg 44ff6ac61604e5dfm.jpg 6edc8ca36a5814dem.jpg 8689c28fc34508e5m.jpg

 

Pozdrawiam ccrriiss

 

P.S.

Jak coś to potem dam lepsze fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest jakość wykonania? Ja nawet nie zaglądałem do pudełka, bo jeździło to u mnie w bagażniku

Mój KIT, do Scanii 6x2 ma w miarę dobrą jakość, aczkolwiek trochę szlifowania trzeba zrobić - kilka nadlewek i niewielkie szwy.

Bądź delikatny dla tych części, bo nie są tak wytrzymałe, jak zwykły plastik.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszym warunkiem jest posiadanie kary kredytowej a drugim warunkiem znajomość j.angielskiego.

 

P.S ccrriiss mówiłeś mi że chcesz zrobić scanie w kabinę highline , masz tego kita z tą kabiną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest jakość wykonania? Ja nawet nie zaglądałem do pudełka.Mój KIT, do Scanii 6x2 ma w miarę dobrą jakość, aczkolwiek trochę szlifowania trzeba zrobić

 

Wykonanie dobre kilka nadlewek,ale nie groźnych

 

kilka nadlewek i niewielkie szwy.

 

Szwów nie stwierdziłem

 

Bądź delikatny dla tych części, bo nie są tak wytrzymałe, jak zwykły plastik.

 

Postaram się

 

NO i się doczekałem tego in-boxa, zresztą niezły prezent na 18.....

 

No prezent fajny i nawet przed urodzinami

 

P.S ccrriiss mówiłeś mi że chcesz zrobić scanie w kabinę highline , masz tego kita z tą kabiną??

 

Jako iż wytargałem jeszcze jedna naczepę do gabarytów,podobają mi się te T-"etki" to będzie chyba jeszcze jedna ale te już raczej w kabinie Topline ale to wszystko okaże się z czasem i funduszami

A co do samej konwersji kabiny na Highline to jeszcze nie mam ale jak tylko będzie okazja to zmówię.Jarek wie że ma się do mnie zgłosić przed złożeniem zamówienia do KFS-u

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITALERITRUCK wszystko jest dokładnie opisane na stronie KFS - jak zamawiać, kupować itp. W zasadzie są 2 warunki, o których wspomniał Truckerek93. Kupowanie w KFS różni się od innych sklepów tym, że składa się zamówienie w formie papierowej, a nie jak w innych sklepach, klikając myszką w "Kup" lub "Dodaj do koszyka". Aby złożyć zamówienie w KFS, należy pobrać z ich strony formularz zamówieniowy, wydrukować, wypełnić ręcznie (co chcemy kupić, adres, szczegóły karty kredytowej), a następnie wysłać do nich faksem bądź mailem (skan). Wszystkim, którzy chcą coś kupować w KFS, polecam szczególnie zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa kart kredytowych, bo trzeba zastosować pewną sztuczkę.

Jeszcze taka mała refleksja. Kity w zasadzie są dobrej jakości, przynajmniej te, które są wykonane z żywicy oraz blaszki fototrawione. Bywają małe i niegroźne nadlewki, łatwo dające się usunąć oraz szwy, głównie na zbiornikach, poduszkach (owalne części). Natomiast lekko się zawiodłem na elementach metalowych, gdyż ich jakość jest gorsza, niż prezentowane na zdjęciach (na stronie KFS).

ccrriiss, za miesiąc - dwa być może będę znów coś zamawiał, ale to nie jest pewne.

Nie wiedziałem, że masz urodziny - wszystkiego najlepszego

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Jarku pamiętaj o mnie akurat nazbieram kasę na następne zakupy I dzięki za życzenia

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Nie musisz być posiadaczem karty kredytowej, aby zrobić zakupy w kfs. Nie musisz również drukować i wypełniać zdanego formularza. Piszesz maila z listą rzeczy, które Cię interesują, prosisz o podanie kosztów łącznie z przesyłką i danych do przelewu. Robisz przelew międzynarodowy, koszt w mBanku to ok. 30zl włącznie z pisemnym(listownym) potwierdzeniem wykonania przelewu. Karta kredytowa nie jest potrzebna. W niedziele zrobiłem przelew a w czwartek wysłali paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Witam.

Proponuję cykl tematów poświęconych dodatkom do modeli ciężarówek. Wielu z nas kupuje różne dodatki, a ich jakość czasem odbiega od stanu, jaki prezentuje producent czy sklep na swoich stronach.

Zamysł mój jest zatem taki, że jak już ktoś kupi jakiś dodatek czy kit, zaprezentuje go w odpowiednim temacie, a to z kolei pomoże innym podjąć decyzję o ew. zakupie bądź nie.

Tematy mogłyby być "podwieszone" przez Moderatora - po jednym temacie dla jednego producenta. Na forum jest już kilka osobnych tematów prezentujących kity KFS, można by je "scalić" i zrobić jeden.

W tematach, rzecz jasna ocenialibyśmy oraz komentowalibyśmy poszczególne dodatki.

Chodzi mi o temat podobny do klasyfikacji "Nim kupimy", na Placu Zabaw, ale poświęcony tylko dodatkom pojawiającym się w naszym dziale.

 

Zacznę więc od prezentacji kilku kitów J.C.Lescrenier, które posiadam w magazynie.

 

1. SCA-55 - Silnik 6-cylidrowy do Scanii.

W dwóch słowach - jakość marna - miejsca "niedolane", łączenia formy, kiepskie składania. Będzie sporo roboty:

 

IMG_1362.jpg

 

IMG_1363.jpg

 

IMG_1366.jpg

 

IMG_1368.jpg

 

IMG_1370.jpg

 

IMG_1364.jpg

 

IMG_1365.jpg

 

IMG_1371.jpg

 

IMG_1372.jpg

 

IMG_1373.jpg

 

IMG_1375.jpg

 

IMG_1376.jpg

 

2. SCA-68 - Lusterka do Scanii.

Jakość odlewów żywicznych jest akceptowalna, "szklane" części (z przezroczystego plastiku), dość słabe - krawędzie niezbyt równe i poszarpane:

 

IMG_1379.jpg

 

IMG_1380.jpg

 

3. SCA-80 - Osłona do Scanii z 4-ema reflektorami.

Tutaj jest porażka całkowita. Odradzam zakup. Osłona jest tak brzydko odlana, że chyba nic się z tego nie będzie dało zrobić. Szkła reflektorów "mleczne" - mało przezroczyste:

 

IMG_1385.jpg

 

IMG_1386.jpg

 

4. RE-78 - Zderzak do "Show-Truck".

Odlew żywiczny akceptowalny - lekki szlif i będzie dobrze, nie wymaga szpachlowania. Elementy "szklane" już nieco gorsze - podobnie jak wyżej - mało przezroczyste - lekko "mleczne":

 

IMG_1377.jpg

 

IMG_1378.jpg

 

5. RE-51 - Dodatkowa skrzynka.

Jakość słaba - klamkę najlepiej będzie zeszlifować i zrobić od nowa. Tył do obcięcia i wyszlifowania:

 

IMG_1381.jpg

 

IMG_1382.jpg

 

IMG_1383.jpg

 

6. VFH-15 - Płaski dach do Volvo FH.

Jakość elementów zewnętrznych - dach i tylna ściana - bardzo dobra, nie będzie z nimi specjalnej pracy. Podsufitka, czyli dach od środka, nieco gorszy, ale tragedii nie ma. Najgorzej jest z wlotem powietrza - składanie było kiepskie, więc "szew" niesymetryczny. Będzie trochę roboty, ale powinno się to dać wyprowadzić:

 

IMG_1388.jpg

 

IMG_1389.jpg

 

IMG_1390.jpg

 

IMG_1391.jpg

 

IMG_1392.jpg

 

IMG_1394.jpg

 

 

To na razie tyle. Mam nadzieję, że pomysł się spodobał i temat będzie kontynuowany, nie tylko przeze mnie - liczę, że będzie pomocny.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wnoszę do tematu ale raczej do całej serii, nie raz się zastanawiałem nad pewnymi dodatkami, ale ciężko coś kupić w ciemno... Więc jestem ZA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy mogłyby być "podwieszone" przez Moderatora - po jednym temacie dla jednego producenta.

Na forum jest już kilka osobnych tematów prezentujących kity KFS, można by je "scalić" i zrobić jeden.

W tematach, rzecz jasna ocenialibyśmy oraz komentowalibyśmy poszczególne dodatki.

Chodzi mi o temat podobny do klasyfikacji "Nim kupimy", na Placu Zabaw, ale poświęcony tylko dodatkom pojawiającym się w naszym dziale.

Tematy scaliłem i przykleiłem, a także zmieniłem jego nazwę (oczywiście możecie zaproponować inną to ją zmienię).

Nie ma sensu otwierać osobnych tematów dla każdego z producentów gdyż zajeły by nawet kilka stron - wystarczy zobaczyć ile jest ich w sklepie Modelltrucks & Parts, a przecież producentów dodatków jest o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dam troche części z KFS

 

Przednie felgi- Jakośc bardzo dobra, Brak nadlewek.

IMG_0931.jpg

 

Klima- Jakośc bardzo dobra, brak nadlewek

IMG_0932.jpg

 

Przewody od ciągnika - Części metalowe kruche i ciężkie, przewody dobre

IMG_0933.jpg

 

Szyby od Scani- Giętki i cienki plastik

IMG_0934.jpg

 

Panel z przewodami- Kruche czesci metalowe, dobra jakośc żywicy

IMG_0936.jpg

 

Nakładki od Scani R by Pazio- Dużo nadlewek, Dobra jakośc żywicy

IMG_0937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć.

Tym razem prezentuję płaski dach do Volvo F12. To nowy kit KFS-u - TQ-89.

Jakość bardzo dobra. Jedynie mały "szew" z boku wlotu powietrza, łatwy do usunięcia - podobny wychodzi przy sklejaniu wlotu w modelach Italerki (z dwóch połówek). Poza tym, prawie nie wymaga obróbki.

Oto zdjęcia:

IMG_1437.jpg

 

IMG_1438.jpg

 

IMG_1439.jpg

 

IMG_1440.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Blaszki do Volvo F12/10

4269141.jpg

Jakość dobra, jedynie co do czego mam wątpliwości to do atrapy jest za płaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.