Skocz do zawartości

Fiat 126p, 125p...


Archi

Rekomendowane odpowiedzi

To nadal zbyt niska cena... Popatrzcie sobie ile kosztują niszowe modele jakie robi np Reji model - ceny bez obniżek oscylują w granicach 500zł

np -> http://www.car-model-kit.com/90-cars-plastic-models-kits/14914-fabia-s2000-rally-finland-2009-h%C3%A4nninen-reji-model/?run=0&sort=0&pgs=60&fev=118

 

Nie ma co się łudzić - jeżeli ten model malucha powstanie, to tylko nieliczni będą mogli sobie na niego pozwolić.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajna ta "zapowiedź" Fiata 126p w 1/24, ale przydało by się nieco więcej szczegółów, tzn. czy można spodziewać się wydania w tym roku, czy dopiero w 2015. Sądzę, że zainteresowanie będzie na odpowiednim poziomie, bo jednak fajnie składa się coś czym się jeździło i z czym związany jest pewien sentyment, ale tutaj rozbijamy się zapewne o cenę.

Skoro to będzie model żywiczny to cena poniżej 200zł będzie dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem - wręcz niemożliwe aby tak się stało, 300zł będzie poniżej średniej europejskiej, a 400zł i więcej to będzie cena zbliżona np. do modeli Reji. Wszystko też zależy od tego jak duża jest planowana produkcja, ale tutaj żywica niestety ma swoje ograniczenia. Boję się, że będzie drogo i w limitowanej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Nie dziwię się że jeszcze nie ma maluszka i innych naszych aut.

cena przygotowania modelu do produkcji w plastiku to jakieś 100tyś złotych. Projekt to najtańsza część, zrobienie form do odlewania wyprasek to koszt bardzo duży.

co do ceny modelu żywicznego to projekt 2-3tyś do tego druk 3D z 2-3 tyś no i same formy i żywice. Do tego pudełka instrukcje kalki jakieś blaszki i model musi kosztować min 300-400zł. no i kiedy to się zwróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model musi kosztować min 300-400zł. no i kiedy to się zwróci?

 

Biorąc pod uwagę ceny modeli samochodów, dajmy na to od Studio 27 albo Model Factory Hiro, to 300-400zł za taki zestaw, nie jest jakąś kosmiczną ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Wy tu deliberujecie 300 czy 400 zł

A tymczasem DeAgostini w końcu wypuściło oficjalnie:

 

http://www.deagostini.com/pl/kolekcja/fiat126p/?utm_source=deagostini&utm_medium=main&utm_campaign=main

 

Czyli w prenumeracie z gablotką ok 3700 zł, czyli tyle co w skali 1:1

 

Ale ile możliwości zrobienia dioramy !

- Maluch na cegłach

- Punkt sprzedaży zapiekanej z przyczepy Niewiadów i.t.p

 

Warto śledzić co ludzie z tą kolekcją zrobią, bo Warszawa w rękach modelarzy wyszła obłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

3100zł w prenumeracie za model w skali 1:8, to nie jest tak dużo. Zawsze tak robią i nadal mają chętnych, także coś w tym jest. Sam mam zamiar składać tym razem, bo bardzo mi się podobała ta Warszawa od De Agostini i zamówiłem prenumeratę. Tutaj macie ogłoszenie na olx z rzeczywistym zdjęciami tego malucha. http://www.olx.pl/oferta/fiat-126p-arystokrata-polskich-szos-CID767-IDhdIXZ.html Uważam, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już wcześniej słusznie zauwazuł, zapowiedź jest juz mocno pokryta pajęczyną. Zaczęło się w 2010 i jak dotąd nic się nie ukazało. Zatem ujmując to w krótkich żołnierskich słowach ch.. z tego będzie. Szkoda, bo sam chętnie ulepiłbym któryś z proponowanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież on już do kupienia jest...

 

gdzie?

 

Co prawda nie wiem jak było z numerami 1 i 2, ale przechodząc wczoraj koło jednego z kiosków YourPressu w Kaliszu, widziałem na wystawie numer 3 - Fiacika 126p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że zachaczono o temat maluszka od DeAgostini. Tak się składa, że zamówiłem prenumeratę i będę go budował, więc mam pytanie - czy chcielibyście obejrzeć relację na forum, o ile administracja wyrazi zgodę na założenie wątku z takim modelem ? Dodam tylko, że model będzie przerabiany, zarówno jako "model" jak i stylistycznie zamierzam go poddać niewielkiemu tuningowi, więc nie będzie to klasyczny maluszek

Pozdrawiam, Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek - Ja też chętnie będę śledził relację, żeby się trochę podszkolić.

 

RapToWny i Hammett - RapToWny mówi chyba o tym w skali 1/8 a Hammett w skali 1/24. Ten 1/8 rzeczywiście jest już w kioskach, ale tamten 1/24 to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Witam ponownie,

zgodnie z zapowiedzią, przyszedł wydruk koła do Fiata 126p.

Teraz będzie przygotowywana forma i robione próbne odlewy.

Efekty zaprezentuję wkrótce ;)

7274f157dd449b24.jpg

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.