Skocz do zawartości

Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35


jan-kol

Rekomendowane odpowiedzi

U nas na piaskowni takie jeździły - ten wyglàda identycznie tylko jest 35 razy mniejszy. Mistrzostwo świata. Śmiem twierdzić że jest to jeden z najładniejszych modeli jakie widziałem na tym forum - ale to tylko moja subiektywna opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do autobusu--- widziałeś kiedykolwiek na linii taki autobus?

Źle mnie zrozumiałeś. Ślady użytkowania. Odpowiednie. Jakiekolwiek. Teraz rozumiesz?

 

 

Ja wyraziłem swoją opinię--- nikt nie musi się z nią zgadzać.

I raczej nikt się nie zgodzi. Spiton trafił w punkt. Szkoda ciągnąć ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim! Też zastanawiałem się nad zrobieniem tego Kamaza w wersji "ładniejszej" ale uznałem, że taki byłby nudny, poza tym ja lubię styrane wozy, pordzewiałe, jakieś gnijące w krzakach. Ten akurat ma jeździć, poza tym to jest modelarstwo, śledząc poczynania innych zauważyłem, że modelarstwo we tej skali rzadko kiedy jest w 100% zgodne z oryginałem, a liczy się przede wszystkim plastyczność, kolorystyka, głębia i zastosowanie technik (spłowienia, zacieki, obicia, kurz, brud, spękania) bo to czyni model bardziej interesującym.

Detale giną już na etapie samego pomalowania podkładem. Tak czy inaczej nie zasmarowałem podwozia błotem z puszki bo te wszystkie nity, śruby wtedy na prawdę by zginęły, a w oryginale tylna część ramy jest grubo pokryta błotem, ale w tej skali i przy tych detalach to było chyba bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
zastosowanie technik (spłowienia,) bo to czyni model bardziej interesującym.

Czy mógłbym Cię prosić o opisanie, jak wykonać tą technikę?

Ponieważ jest bardzo interesująca, a zastosowana na modelu bardzo go "wzbogaca wizualnie", czy jakoś tak. Wiecie oco mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd cudeńko jeden z najładniejszych na forum. Wedlug mnie paka powinna być troszkę bardziej wyslizgana ale to tylko drobny szczegół chyba ze woził np. meble i rejestracja by się jakaś przydała. Może następny Star albo Jelcz ☺. Nic ino pogratulować pięknego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo świata! Kapitalnie i pięknie wykonany model z zastosowaniem multum technik modelarskich. Warsztat opanowany do perfekcji i do tego wiele elementów wykonanych od podstaw. Czapki z głów

P.s

Teraz czekamy na dokończenie warsztatu "Kraz 256 wywrotka 1/35"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim !

Rejestracja będzie tylko niestety MeliusManu wysyła kalkomanie już 3 miesiące :( Chyba na Moson będzie bez tablic...albo coś innego wymyślę.

 

 

Następny będzie model urządzenia do asfaltu lanego KAP 2000 ,żeby mieć co podczepić do Ursusa od TB Models (zrobię z 5 kompletów jakby ktoś chciał coś tak nietypowego), następnie planuję skończyć Stara 660 a potem właśnie marzy mi się Jelcz serii 300 i Star 28, tylko muszę się wybrać do kolegi, który takowe pojazdy posiada w szopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim !

Rejestracja będzie tylko niestety MeliusManu wysyła kalkomanie już 3 miesiące :(

 

Hm, skąd to znam, widocznie kupili nową maszynę i pewnie ją muszą przetestować, żeby Twoje kalkomanie były naprawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim !

Rejestracja będzie tylko niestety MeliusManu wysyła kalkomanie już 3 miesiące :( Chyba na Moson będzie bez tablic...albo coś innego wymyślę.

To ciekawe bo jakoś nie widzę zamówienia na takie tablice rejestracyjne ze stycznia. Może więc warto by się przypomnieć mailem najpierw, jeśli coś tam na Moson takie pilnie potrzebne. Przy obecnej kolejce zleceń i produkcji modeli u nas realne terminy to co najmniej kilka miesięcy, więc albo ktoś to akceptuje, albo szuka sobie alternatyw. Niemniej, czekam na maila w sprawie tych kalek jeśli są pilnie na Moson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.