Skocz do zawartości

[IN-BOX] Silnik Ferrari 250 GTO, żywica, HD03-0011, 1:24


Coppercat

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich poszukiwaniach udało mi się zdobyć żywiczny zestaw modelu silnika Ferrari 250 GTO w skali 1:24.

Jest to kit firmy Hobby Design (HD03-0011).

Jest to swoisty biały kruk, gdyż ze względu na swój wiek jest trudny do kupienia (o cenie nie wspomnę )

Bardzo zależało mi na modelu silnika F250 GTO ze względu na projekt, nad którym obecnie pracuję (skończyłem silnik F250 TR i jestem w trakcie budowy modelu kompletnego auta). Następnymi modelami do zrobienia będą właśnie Ferrari 250 GTO oraz osobno wyeksponowany silnik do niego.

 

Zestaw zawiera elementy żywiczne, skromną blaszkę, metalowe trąbki gaźników oraz lewarek zmiany biegów).

 

003.jpg.9a074919f6dd3808666d89e076714ca2.jpg

 

002.jpg.cb18362eb1662903e89a05a0e8359e0b.jpg

 

001.jpg.0f9c2fba1cca0e7adc4c1a2ce0438db2.jpg

 

Na pierwszy rzut oka, zestaw HD jest dużo skromniejszy od podobnego modelu Renaissance (F250 TR).

Na warsztacie okaże się jak jest z jakością.

Edytowane przez Coppercat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj go sobie nawet oglądałem, chyba czytasz mi w myślach ;) Dodaj parę zdjęć szczegółów, bo tego co w tym inboxie najbardziej interesujące, to nie ma ;)

 

To jeden z pierwszych ich silników, więc może nie być tak super jak np do F430 czy Murcielago - jak Ty go oceniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Cię szczególnie interesuje ?

Trudno ocenić żywicę przed położeniem podkładu.

Mając w pamięci niedawne zmagania z żywicą Renaissance, mogę przypuszczać, że tu będzie gorsza jakość i mniej elementów (osprzętu). Producent dodał za to tylni most oraz chłodnicę (chyba oleju).

Brakuje też listwy paliwowej przy gaźnikach, cięgieł gazu itp szczegółów.

 

Fotki:

 

001_zpsmxvxcuvi.jpg

 

003_zpshkflqt7a.jpg

 

002_zpsofpqtcza.jpg

 

004_zps37oqad3e.jpg

 

005_zps9xuap9ua.jpg

 

007_zpstg4ynzkj.jpg

 

006_zpsfaebqtzo.jpg

 

Po zrobieniu tych fotek dochodzę do wniosku, że zestaw jest ubogi i średniej jakości.

Bez szans w porównaniu z obecnymi wypustami HD czy Renaissance.

No cóż kiedy nie ma takiego silnika w innym wykonaniu (w 1:24 oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.