Skocz do zawartości

Akcesoria do trucków z "Kuchmodel"


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mirand pomysł ciekawy, ale... Jeśli sam bieżnik to doklejany do Italerowskich opon ? Sądzę, że lepszym rozwiązaniem jest produkcja całej opony. Low decki masz w KFS. Bo znów się okaże, że ruszy proces produkcji, wszyscy będą ciekawi ale do kupna to nikomu... Tak było z blachą ryflowaną.

Podrzucę Wam [nie każdy śledzi wątki z rajdówkami] co Messer wyczarował z tejże blachy:

Ps osobiście wkrótce zacznę budowę modelu z elementami waloryzacyjnymi Kuchmodel, gumowe dywaniki oraz blacha ryflowana.

Zdjęcia też tutaj wrzucę.

 

Projekt 1

[...]

Postanowiłem dodać blachę ryflowaną do wnętrza. Jest to produkt firmy Kuchmodel i jest to laserowo wycinana formatka w... papierze/kartonie.

Odciąłem górną część blachy zaślepiającej tył i dorobiłem nowa z ryflówki.

Zrobiłem szablony z taśmy i na ich podstawie dociąłem właściwe ryflowane. Blaszka pojawi się na podłodze i na części gdzie powinna być tylna kanapa, a także na płycie zaślepiającej tył oraz na kawałku przedniej grodzi.

Wnętrze w kolorze "chrom" APP:

interior.jpg

blacha.jpg

blacha1.jpg

 

Nowa płyta tylna ( jeszcze do poprawki - odkleiła mi się górna płyta po jednej stronie):

IMG_2363.jpg

IMG_2364.jpg

 

Docięte kawałki na podłogę:

IMG_2360.jpg

IMG_2362.jpg

 

Wszystko razem ( na sucho więc krzywo)

interior3.jpg

interior2.jpg

interior1.jpg

interior5.jpg

interior6.jpg

interior7.jpg

interior8.jpg

interior9.jpg

interior10.jpg

 

Wszystko jest luzem, ustawione będzie dopiero jak dojdzie klatka. Na tunelu środkowym blisko mocowania deski rozdzielczej wyszły rysy na plastiku, ale to zniknie pod osprzętem.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem tutaj jest to ze to karton a nie blaszka. A karton łatwiej jest ciąć, no może gorzej się zagina, ale jednak wychodzi taniej za większy kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym chcesz zaginać/zginać? Masz racje, że do prostszych form jest to bardzo dobra alternatywa, widziałem kiedyś na niemieckim forum błotniki zaginane i lutowane przez Niemca... Byłem w szoku ale z drugiej strony nie mam zaplecza do lutowania ani umiejętności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to że blaszka łatwiej będzie się zaginać, na rożnych załamaniach. Karton łatwiej będzie przeciąć odpowiednio. Chodzi mi np. o ten niebieski element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.