Skocz do zawartości

U-96 U-Boot Typ VIIC Revell 1:350


Kvaot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że niedawno założyłem tu konto, wypadałoby pokazać chociaż trochę tego co aktualnie robię, także na sam początek rzucam swojego niedawno robionego niemieckiego u-boota. Pragnę tylko dodać, że to dopiero druga moja przygoda z okrętami i chciałbym poznać wasze opinie i uwagi.

 

TOBk8Or.jpg

ExVQhLg.jpg

X3DDaGv.jpg

8QokLPb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam Model na poczatek bardzo w porzadku, jednak olinowanie za grube i bandera bez swastyki (rozumiem, ze ten znaczek moze draznic ale wyglada to nierealnie. Na przyszlosc proponuje nie dawac bandery lub tak ja uksztaltowac by owy brak nie byl widoczny. Dodam, ze i jej forma nie jest naturalna - nie mam pojecia czemu wiekszosc modelarzy uparla sie montowac flagi w postaci prosrokatnycj arkuszy blachy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się za dobry odbiór mojej pracy

 

Dodam, ze i jej forma nie jest naturalna - nie mam pojecia czemu wiekszosc modelarzy uparla sie montowac flagi w postaci prosrokatnycj arkuszy blachy ).

 

Model stoi od jakichś dwóch tygodni na półce, dodana do zestawu flaga jest całkiem fajnym wyjściem, ale tylko kiedy na czas zostanie dobrze ukształtowana przed wyschnięciem. W poprzednim modelu, który mam zamiar niedługo przedstawić, udało mi się to zrobić o wiele lepiej, tutaj musiało coś pójść nie tak i kalkomania się wyprostowała . A co do swastyki to nie razi mnie jakoś jako symbol sam w sobie, raczej martwiłem się, że wyjdzie jakaś koślawa i nieporadna kiedy będę chciał dorysować ją długopisem. Jako alternatywy nici chciałem użyć nici do rajstop/pończoch jednak nigdzie nie mogę takiej znaleźć, podobno jest całkiem dobra do takich rzeczy

 

Mi się zdaje, czy malowany pędzlem? Bardzo zacnie wyszło

 

Dokładnie tak, na aerograf mnie jeszcze nie stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek całkiem nieźle

Koledzy już wypunktowali co najsłabiej wyszło więc nie będę dublował.

Jakbym miał coś dodać od siebie to następnym razem używaj taśmy do maskowania - widać że linie podziałową na kadłubie robiłeś "od ręki" i wyszła mocno koślawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłbym też te relingi na rękodzieło lub blchę, grubość kłuje w oczy. Pordzewiałe i obite łajby lubię, ale trochę przesadziłeś, lepiej jest dać mniej niz więcej, zwsze można dołożyć, zmyć jest trudniej Walcz dzielnie i experymentuj ile wlezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali na olinowanie sprawdza się też drucik z jakiejś cewki.

 

Bardzo ładne malowanie pędzlem.

 

Co do flagi to rozumiem, mnie też irytuje robienie tej flagi bez swastyki z możliwością dorysowania - ja nie dałbym rady tego zrobić. W niektórych modelach podobno są dwie do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell ma bana na swastyki ze względu na swoje niemieckie pochodzenie :( Ciekawe jak to jest na przykład z HobbyBossem... Relingi faktyczne grube, może następnym razem zrobię sam, bo na blaszki to bym musiał wykosztować się całkiem sporo

 

Jeśli chodzi o olinowanie, czy tego typu żyłka będzie pasowała do modeli w 1:350? Jak dla mnie wydaje się trochę za cienka. Dla porównania maszt w skali 1:350

IRUA4Cv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.