Skocz do zawartości

ORP-„Puck” czyli pr.205 - Osa class - Merit 1/72


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy Kolega sprawdził ilość usztywnień na hangarach

 

Nie sprawdził Czyli będziemy poprawiać dalej Jak teraz widzę nie tylko ich ilość ale i długość (przynajmniej na Pucku). Hmmmmm.... no nic i tak model rozebrany po części, okna sterówki poprawione a w tej chwili siedzę nad relingami przedniego pokładu bo przy tamtych podpórki słupków jak płot wyglądały. Potem będzie tylny, wspomniane hangary i co tam jeszcze znajdziecie

Miał być model z pudla z małymi poprawkami, uparłem się na poprawkę okien, a że musiałem do tej czynności zdemontować reling postanowiłem i ten poprawić, tylny dojdzie z automatu ale spoko.... fajnie się przy tym bawię tylko jestem wściekły, że nie odrobiłem lekcji. Trochę to jednak wszystko potrwa a miała być kolejny w 72-ce za ciosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W posiadanych fotkach mam 5-3 na Darłowo, Dziwnów, Świnoujskie, Władysławowo, 4-3 na Gdynia, Oksywie, Kołobrzeg, 4-3(długie) na Puck, Elbląg(? - bo mam tylko przedni hangar) a reszta bez potwierdzenia. Gdańska nie mam wcale. Co ciekawe są dwie fotki Gdyni pod fałszywym numerem 103 bez usztywnień na przednich hangarach. Popili w Rybińsku czy u nas je dodawano bo widziałem też jednostki radzieckie bez wzmocnień. Ten numer MSiO to na pewno 2/2014 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miło obejrzeć galerię taaaakiego modelu Właśnie takie dzieła ciągną mnie w stronę modelarstwa okrętowego.

Na kilku fotkach widać otwartą wyrzutnię, a czy moźna zobaczyć co jest w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilku fotkach widać otwartą wyrzutnię, a czy moźna zobaczyć co jest w środku?

 

ODP:

...Nie planowałem pokazywania P-15. Hangary są puste i będą na stale zamknięte w tej chwili już są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że było to w zamyśle ale nie przepadam za ruchomymi częściami w gablocie. Gdyby jej nie było to można by nawet na pytania czy ciekawość znajomych podnieść pokrywę Model jest już po 3/4 zaplanowanych poprawek. Aby nie było, że rzucam słowa na wiatr

 

pop001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho! Ja myślałem, że okonek jest na modelarskiej emeryturze, a tu proszę nie dość, że nie na emeryturze to jeszcze w jakiej formie!

Kapitalny model! Choć szkoda tych zamkniętych wyrzutni - ja tam lubię takie smaczki

Dla mnie - BOMBA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie po 3-ech tygodniach poprawek i tygodniu czekania na pogodę umożliwiająca porobienie fotek. Po waszych uwagach do poprawki poszły okna sterówki i wzmocnienia hangarów. Dodatkowo poprawiłem wszystkie relingi, podstawę przedniego działka, półkluzy, pachołki cumownicze, falochrony przepływowe(?) wzdłuż pokładu dziobowego i dodałem jeszcze dodatkowy zawór p.poż i podporę dla węża (do tego chyba służy) Zlikwidowałem też jeden wydech na prawej burcie. Nie polecam takich poprawek na gotowym modelu. Ciężko obracać całym modelem w czasie prac. Trzeba zdemontować maszt i działko a przy okazji dodatkowo w czasie prac uszkodzić parę części i poprawić malowanie. Nie skarze się bo sam sobie bylem winny. Mam nadzieje, że model teraz bardziej przypomina tytułowy ORP „Puck ”. Czekam na uwagi ale zaznaczam, że kolejnych poprawek już nie będzie.

 

a01.jpg

a02.jpg

a03.jpg

a04.jpg

a05.jpg

a06.jpg

a07.jpg

a08.jpg

a09.jpg

a10.jpg

a11.jpg

a12.jpg

a13.jpg

a14.jpg

a15.jpg

a16.jpg

a17.jpg

a18.jpg

a19.jpg

a20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki Panowie Nie ukrywam Jarku, że Twoje plany dużo pomogły. Malowałem półmatowymi Revellami. Główny kolor to mieszanka 374 i 378 w stosunku 1/1. Zieleń linii wodnej to 364 reszta czerwień 34. Białej linii wodnej nie odtworzyłem bo nie odnalazłem jej na dostępnych fotkach Pucka. Prawdopodobnie miał ja tylko Władysławowo po ostatnim remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Hello, Okonek,

 

I bought OSA I class Missile Boat, scale 1:72 by Merit.

I have serious problems with the aft of the ship. The MERIT hull doesn't meet the real ship.

Do you have somme picture of ORP “Władysławowo”? My photos are not very good.

 

Best regards,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thank you very much! The pictures are very interesting.

The MERIT hull shape is wrong. Maybe the chinese OSA I were like MERIT kit. I had suspicions that something was wrong when I saw the rudders, the portholes and the exhausts. The three propeller axle tubes can not have the same length because two main engines (M503) and one generator were placed in the forward engine room, the third main engine and two generators in the aft engine room.

I was very pleased when I found pictures of ORP “Władysławowo” as a musem ship (very good idea!).

The difference between real ship and the Merit kit is obvious:

post-3164-0-10556500-1471959439_thumb.pngpost-3164-0-62473100-1471959581_thumb.jpg

 

This is my goal: roumanian OSA I class, 199 ALBATROSUL , builder Mangalia Shipyard Roumania.

osa6.jpg

DSCF3917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.