Skocz do zawartości

1912 RMS TITANIC 2012 (wrak) 1/400


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

d224384b359c.jpg

 

Witam serdecznie

Minęło już 100 lato od zatonięcia TITANICA, a on wciąż nie przestaje inspirować...

cc1062cd9fa7.jpg

d3b4943b0f55.jpg

11d4b002d938.jpg

c777dd7bfe29.jpg

b40e39b634fa.jpg

f4c8eb0f36f8.jpg

 

Zapraszam was w podróż na dno oceanu do wraku tego pięknego statku

06fdfb1a4e1d.jpg

fa4f23fc1512.jpg

40863deddd12.jpg

55428f4c7406.jpg

02e28c5161fe.jpg

c39f628ff49a.jpg

bd6626f49a40.jpg

26bf2121f165.jpg

b2107a52a3a5.jpg

2b4d44b05970.jpg

c4b2ef53d669.jpg

 

Podstawowym, a zarazem wielkim błędem w tym modelu jest to że "przełamany" jest on w złym miejscu, tak więc wrak jest za długi o kilka metrów

Na swoją obronę mogę jedynie dodać to, że kiedy model powstawał (był łamany) wszelkie źródła (łącznie z literaturą oraz filmem i animacjami Jamesa Camerona) wskazywały na to, że statek przełamał się tuż za 3 kominem - dziś wiadomo już że Titanic złamał się przed 3 kominem, co potwierdził sam James

Ponad to samo wykonanie też nie jest powalające ale w pierwotnej wersji miał to być cały statek, dopiero w połowie roboty zdecydowałem o zmianie koncepcji

 

I tyle...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, zarówno model jak i sposób prezentacji. Zastanawia mnie tylko, co jest na 7 fotce od końca, na samym dnie statku takie 4 okrągłe cosie? Co to imituje?

Dopiero teraz, czytając post Maszynisty dowiedziałem się, że złamał się gdzie indziej.

Myślę, że gdybyś dodał jakiś niebieski filtr i trochę popracował nad światłem, zdjęcia "podwodne" byłyby jeszcze lepsze - wszak tam, gdzie było światło, widać też było trochę wodę.

Podsumowując, model zasługuje na co najmniej szkolne 5+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pomimo wymienionych przez Ciebie niedoskonałości i tak muszę stwierdzić, że Twój model jest wspaniały. Na tę opinię składa się kilka rzeczy:

 

1. Oryginalny pomysł upamiętnienia Titanica, jego pasażerów i samego wydarzenia

2. Jakość wykonania wraku i dna

3. Sposób prezentacji

 

Słowem Magnifico!

 

Byłoby super gdybyś napisał nieco więcej na temat samej budowy. Co było zestawem bazowym ? Jakich technik i chemii używałeś do przygotowania wraku ?

 

Pozostaje tylko bić brawo i mieć nadzieję, że jeszcze kiedyś pokusisz się o wykonanie jakiegoś morskiego wraku (może jakiś okręt wojenny ?), bo wygląda to wszystko niezmiernie efektownie

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajnie że wam się podoba ...

 

Model powstał niejako z przypadku

dawno temu kupiłem sobie zestaw Academy 1/400 , szybko jednak okazało się że nie jestem w stanie sobie z nim poradzić

W tedy nie malowałem jeszcze aerografem i akrylami, nie mówiąc już o szpachlowaniu

Dziś pewnie dał bym radę bo i moje techniki modelarskie jak i wiedza na temat samego statku znacznie się poprawiły, na pewno wrócę jeszcze kiedyś do tematu

ale nie o tym

 

Nie chcąc zmarnować plastiku postanowiłem go zwraczyć, by choć tyle z niego było

Jednak przez kolejne lata model stał niedokończony na półce, aż do teraz kiedy zbliżająca się 100 rocznica zatonięcia skłoniła mnie do dokończenia go

Postanowiłem skończyć go dokładnie na 14 kwietnia i chyba się udało choć jeszcze wczoraj po 22 miałem go na warsztacie

 

Materiały? Jak zwykle w przypadku moich modeli to zbiór różnych śmieci

Jako baza wspomniany już zestaw Academy 1/400 + trochę PCV gdzieniegdzie, całości faktury nadaje silikon nakładany to palcem to patyczkiem, w ten sposób powstały zacieki

W niektórych miejscach zauważyć też można nitki imitujące liny

Następnie odpowiednie malowanie, użytych zostało bardzo wiele odcieni brązu, zieleni oraz czarny

Muł na pokładzie to mieszanina różnych pigmentów (czytaj. sproszkowany węgiel drzewny, popiół, itp.) i drobnej glinki

Podłoże to nic innego jak drobny piasek związany wikolem i napylonu rdzawymi kolorami z aerografu

Mam nadzieję że rozwiałem wszelkie wątpliwości na temat powstania modelu ale jeśli są pytania to chętnie odpowiem

 

 

Ta winietka to moja wizja upamiętnienia tamtych dni

 

... w nieco innym swietle

zdjęcia wciąż są ciemne ale myślę że przez to bardziej naturalne, po dłuższym wpatrywaniu się w zdjęcie z ciemności wyłania się coraz większa część wraku

 

6df25b6d349e.jpg

 

zbliżając się do wraku

f0aa9418341e.jpg

 

dziobówka

4e789b5c5b90.jpg

 

kiedyś sterówka

34ddd663acef.jpg

 

pokład łodziowy

77c4bf9f1a46.jpg

 

dziób i lewa burta

3d82afd9cd4e.jpg

d42f03f600bc.jpg

5a6814997fdb.jpg

 

widok lewej burty, zniszczony pokład łodziowy

4144aed972e8.jpg

 

miejsce rozerwania kadłuba - kotłownia nr 6 i (tylko) imitacja kotłów

1386d34fa673.jpg

 

opuszczone żurawiki łodziowe ...

c4b05fcfa6c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne! Ciekawe czy ktos kiedyś zrobi diorame jak Titanic jest w wodziie jeszcze.

 

Do 200-ej rocznicy Gunze coś wymyśli aby wrak był w akwarium razem z rybkami

 

Jesli chodzi o Twój projekt - świetny sam mam ochotę taki kiedyś zrobić - a Ty jeszcze wstrzeliłeś się w 100 rocznicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kto by pomyślał

nie sądziłem że aż tak wam się spodoba - dzięki

 

Pozostaje tylko bić brawo i mieć nadzieję, że jeszcze kiedyś pokusisz się o wykonanie jakiegoś morskiego wraku

No cóż nie wykluczone - można by zrobić do kolekcji wrak HMHS Britannica

jeśli ktoś z was ma w magazynku niedokończony i niechciany już model Titanica 1/400 to w odpowiedniej cenie byłbym zainteresowany

 

znane już foty w nieco większym formacie - widocznych więcej niedoskonałości

c6f516f11363.jpg

8008f9624a6e.jpg

85bcbe0a4ca5.jpg

bbc249969886.jpg

9b6abb773fc8.jpg

c24760278192.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Mam starzejący się na półce (bo pierwszy jaki zrobiłem) model Bismarcka Tamki 1/350. Jakbyś był zainteresowany nabyciem i przerobieniem na wrak to pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłem przegapić wiosną takie cudo!?! Świetna praca tu trudno coś dodać, żeby nie było banałów. Widziałem kiedyś podobne potraktowanie tematu z tym, że w roli głównej występował Bismarck. Model był eksponowany na środku ciemnego pomieszczenia w akwarium pełnym wody oświetlony jedynie skupionym soczewką ostrym punktowym światłem z góry. Nie wiele więcej pamiętam ze sporej wystawy, po za właśnie wrakiem okrętu. Był prawie tak dobry jak Twój. Gratuluję, rocznicowego pomysłu, warsztatu i końcowego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.