Skocz do zawartości

Kanonierka ORP Generał Haller - 1/72 - od podstaw


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

O żesz kur...

Popieram w pełnej rozciągłości kolegów, to był akt wandalizmu, za który karę powinni ponieść rodzice "dziecka", żeby nie powiedzieć: rozwydrzonego bachora, który tego dokonał, a którego oni są opiekunami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to wielki blad, ze nie zostala wezwana policja, a rodzice nie poniosa konsekwencji finansowych. Powinni zaplacic i to slono. Zostali potraktowani "bezstresowo". W przyszlosci sytuacja moze sie powtorzyc, niekoniecznie w muzeum. Takie osobniki trzeba uczyc szacunku do cudzej pracy. W dzisiejszym swiecie tylko rozstanie ze spora gotowka moze nauczyc rozumu i wyciagniecie wnioskow na przyszlosc.

 

Niestety takie osobniki są niereformowalne (typowy polaczek cebulaczek). Biorąc pod uwagę, co dzieje się w tym durnym kraju, to wezwanie POLICJI mogłoby się skończyć na oskarżeniu Muzeum o nienależyte zabezpieczenie eksponatów i narażenie dziecka na poważne niebezpieczeństwo Chory kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, burak zaczął od tego, że eksponaty źle zabezpieczone i bujać się nie można, potem spuścił z tonu. Fakt, że pozostawienie tak było błędem, ale co jak mogę zrobić. Byłem w tym czasie 250 km od Helu. Mam nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy a jeśli nawet to reakcja będzie zdecydowana, tym bardziej że SAAB pojął się wyceny tych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straszne co się stało, jak zobaczyłem to, to aż mnie wstrząsnęło na samą myśl że takie rzeczy mogą zrobić dzieci a rodzice są tutaj głównymi winowajcami i to skandal że się wyparli, nie ma już sprawiedliwości w tym kraju.

Nie ma co wiécej pisac i tego roztrzásac bo to tylko denerwuje.

Głębokie wyrazy współczucia

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem niedawno w tym muzeum i bardzo mi się podobało, szczególną uwagę zwróciłem rzecz jasna na modele, które znałem z forum. smutno, że doszło do takiej dewastacji ale wnioski są proste - wszystko musi byc pancerne a personel zdecydowany, może będzie to nauka na przyszłość, jakie powinny byc procedury - bezwarunkowe wezwanie policji. trzymam kciuki za odbudowę unikalnego modelu. z drugiej strony - może by tak zostawić z tabliczką "model po dewastacji przez zwiedzające dziecko?" ale nóż się w kieszeni otwiera, że coś takiego uszło na sucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z drugiej strony - może by tak zostawić z tabliczką "model po dewastacji przez zwiedzające dziecko?"...

 

Pomysł z tabliczką przedni, można by tylko dopisać - "Model po dewastacji przez zwiedzające dziecko" - rodzicu buraku, spróbuj wytłumaczyć swojemu dziecku (znanymi Ci sposobami), że eksponaty w Muzeum ogląda się oczami, a nie ''szkitkami''.

 

Taki napis, ze zdjęciem zdewastowanego modelu powinien się znaleźć wydrukowany czerwonym kolorem na biletach wstępu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie to jest pomysł - tabliczka ze zdjęciem i odpowiednim komentarzem, a przy każdym modelu wartość. Myślę że to da się zrobić. Dzięki

 

BDW - jak ktoś będzie w sierpniu w Helu, będzie miał okazję zobaczyć U-boota typu XXIII w 1/35 z Bronco, nad którym właśnie siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy model chętnie przyjmujemy, ale z kartonami to jest loteria. W obiektach jest duża wilgotność i parę razy zdarzyło się, że modele kartonowe się powypaczały. W Rybitwie musiałem prostować pokład, znajomemu kompletnie diabli wzięli Batorego. Daj znać na prv co to by miało być i się zastanowimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Błąd ,iż nie wezwano Policji - oj wielki błąd ....teraz rodzice zostali uświadomieni,iż są nie do ruszenia ,że mogą wszystko a dziecko takie małe fajniusie baby może robić co chce i wszędzie bez żadnych konsekwencji ! Gdyby zapłacili za zniszczenia szybko wychowanie bezstresowe, by się skończyło ...

Też miałem małe dzieci i chodziłem z nimi tu i tam ...

 

Byłem w tamtym roku w na Helu, ale już zbrakło czasu, by odwiedzić wiele miejsc w tym muzeum owe, ale.....wracam w przyszłym roku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już możemy sobie tylko pisać...

Ważne, że modele naprawione i stoją w gablotach. Zapraszam zatem do końca września, lub w przyszłym roku - wtedy powinno pojawić się jeszcze kilka modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Drogi Kolego!

W październiku 2018 r. organizujemy w Krakowie, w Muzeum Narodowym wystawę pt !00 lat Woska Polskiego w Modelarstwie. Twój "generał" zasługuje na udział w takiej imprezie. Jeżeli chciałbyś przedstawić swoje dzieło szerszej publiczności, to podaj swój adres oraz kontakty z innymi okrętowcami.

Pojazdów i samolotów pokażemy setki, a z okrętami naszej MW jest krucho.

Pozdrawiam

Andrzej Antoni Kamiński

andrzej.kaminski@interia.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.