Skocz do zawartości

Kanonierka ORP Generał Haller - 1/72 - od podstaw


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

piękna!

majsterszyk!!!

chciałoby się popatrzeć na detale, olinowanie, a fotki takie malutkie...

powierzchnia wody - jedna z najładniejszych jakie widziałem. z czego zrobiona?

a reszta załogi chowa się pod pokładem? ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model z pięknymi detalami. Bardzo mi się podoba efekt końcowy.

Jedynie ten słup wody imitujący wybuch bomby wydaję mi się zbyt mało rozproszony jest jakby jakoś nie naturalnie wyrastał z wody. Ale nie znam się może inaczej się nie da, ja nigdy dioramy nie robiłem więc nie wiem jakie są możliwości wykonania takiej imitacji.

Nie mniej za model jeszcze raz

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny modelik znaczy modelisko bo dość duży

Co do słupa wody to chyba raczej nie jest on wynikiem eksplozji bomby a po prostu słup po uderzeniu w wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecudny model, ale chciałbym nasycić oczy lepszymi fotkami. trudno mi wyrazićuznanie i podziw - przyjmij mój pad na glebę. dwóch rzeczy mi jednak brakuje powodując niedosyt - jakiejś ramki lub obudowy dla podstawki i ludzi na stanowiskach bojowych przy uzbrojeniu. tak czy siak pełen szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Bardzo się cieszę, że moja dłubanina komuś przypadła do gustu. Co do słupa wody, też do końca nie jestem z niego zadowolony, robiłem coś takiego po raz pierwszy, metodą prób i błędów. W założeniu miał on imitować miejsce upadku małej bomby lotniczej. Na razie zostaje taki jak jest, a jeśli ktoś znajdzie coś na temat robienia takich rzeczy, to niech da znać, będę wdzięczny, bo muszę się nauczyć jak takie słupy wody, wybuchy robić.

Model prezentuje wygląd Generała podczas Bitwy powietrzno - morskiej koło Helu 1.09.1939r., ma obsadzone stanowiska artylerii przeciwlotniczej - Maximy i Hotchkissa, ponieważ jego artyleria główna nie nadawała się do prowadzenia ognia p.lot. armaty 75mm pozostawiłem nieobsadzone.

Wodę robiłem tak, jak przy Rybitwie:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=89&t=23785&start=165

Ramki nie dawałem, bo docelowo w MOW Generał trafi do jakiejś gabloty, a ostatecznie będzie częścią dioramy ukazującej fragment bitwy koło Helu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sam Generał Haller jest przecudnej urody a słup wody nie, o czym już koledzy pisali, ja się czepię załogi... Jakaś taka statyczna, jakby przeżywali bombardowania co dziennie przez całe życie... A i p-lotki chyba nie do końca są dobrze ustawione, celują w górną część "choinki"

A teraz wracam do lupy i dalej będę się zachwycał Gienkiem

 

P.S. Faktycznie, daj większe zdjęcia, nie widać za bardzo szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki za cenne uwagi, słup wody jak pisałem w wątku warsztatowym , poprawie, na razie nie mam pomysłu jak to zrobić, może przy okazji podstawki w Gryfie. Na razie kilka zdjęć retro:

Genera___Haller_021.jpg

Genera___Haller_020.jpg.jpg

Genera___Haller_022.jpg

i oficjalna prezentacja na stronie KPM-u:

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=229&Itemid=42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jest rewelacyjny, niestety tło psuje efekt, żelazko by się przydało. nie kojarzy się z efektem starego zdjęcia tylko pogniecionego prześcieradła :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Choinkę wywaliłem, bo to jednak nie to co chciałem osiągnąć, są drobne bryzgi piany w tym miejscu. Woda została potraktowana transparentna granatową i sido, żeby była bardziej "Bałtycka" a nie "Śródziemnomorska".

Fotek nie będzie, bo model już jest w Helu, ale czy udostępniony tego nie wiem. Jak go zdałem to jeszcze nie było gabloty.

Kilka osób mnie z kolei pytało, dlaczego wątek warsztatowy o Gryfie umarł. Nie umarł tylko miał wakacje, obecnie robię do niego załogę, mam już 23 figurki. Planuje jeszcze drugie tyle. Fotki wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

10524658_721140621287998_7568642681886362014_n.jpg

Częsty obrazek – dziecko szarpiące gablotę muzealną lub eksponat, jakby to były przyrządy gimnastyczne – i obojętne na to patrzący rodzice. Wczoraj taki słodki dzieciaczek pociągnął na siebie i wywrócił szklaną gablotę z pięknym modelem kanonierki ORP Gen.Haller. Gablota rozbita, model poważnie uszkodzony – zero skruchy rodziców, zero propozycji finansowej rekompensaty za wyczyny własnego dziecka. Szkody trudne do wyceny – policji w końcu nie wezwaliśmy. Autor modelu – Marcin Wawrzynkowski tylko ciężko westchnął i obiecał model odbudować.

 

To bynajmniej nie pierwszy taki wypadek bezmyślnego wandalizmu w naszym muzeum – niektórzy twierdzą, że dzieci muszą (???) być wychowywane bezstresowo, inni twierdzą, że pomogłyby tylko potrzaski na niedźwiedzie i samostrzały zdemontowane z NRD-owskiej granicy.

Szkody są na ogół niewielkie materialnie, ale zawsze kosztują nas sporo pracy nad przywróceniem stanu właściwego.

Życzę rodzicem takich dzieci – aby z czasem przeniosły swoje bezmyślne i agresywne zachowania na nich…

 

to co cytat z Facebooka MOW

W sierpniu jadę na Hel - narzędziami i będę naprawiał. Szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko jeszcze jestem w stanie zrozumieć bo to ciekawe chciałoby dotknąć itp. ale w takich przypadkach główna rolę powinien odgrywać rodzic który tłumaczy ewentualnie bierze na ręce i pokazuje.

Moim zdaniem rodzice tego szkraba powinni ponieść kare finansową za Swój brak zainteresowania co robi dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Szkoda że tak się stało , mam nadzieję że uda się naprawić szkody.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to wielki blad, ze nie zostala wezwana policja, a rodzice nie poniosa konsekwencji finansowych. Powinni zaplacic i to slono. Zostali potraktowani "bezstresowo". W przyszlosci sytuacja moze sie powtorzyc, niekoniecznie w muzeum. Takie osobniki trzeba uczyc szacunku do cudzej pracy. W dzisiejszym swiecie tylko rozstanie ze spora gotowka moze nauczyc rozumu i wyciagniecie wnioskow na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.