Skocz do zawartości

Moje ORP Burze


perdidos

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej karierze zbudowalem 3 modele niszczyciela ORP BURZA.

2 plastykowe (mirage hobby 1:400) oraz 1 kartonowy (MM 6\96)

dodatkowo jeszcze jeden model burzy sie wlasnie buduje (MM 12\2002)

A w planach jest zbudowanie jeszcze kartonowego modelu z wydawnictwa Quest (Burza z w malowaniu konwojowym, niebiesko-bialym)

Jezeli chodzi o foty, to zdjeciami mojej pierwszej Burzy, nie dysponuje, a szkoda, a te foty co mam to podaje linki, bo bezposrednie dodanie obrazka z forum nie dzialalo (podobno jakis blad, czy nie taki format, nie wiem ale cos ich bolalo)

A wiec kilka zdjec zestawu mirage hobby, jedno kartonu, oraz zdjecie ,,Kacika,, ORP Burzy

 

90a32957b0144e2c.jpg

 

e087f93ad32d4e1d.jpg

 

561db8a28b8d3da9.jpg

 

901004a1b01b2bce.jpg

 

6738af0579cd0795.jpg

 

4b5e92582d9c1e6a.jpg

 

2690a8b5c0f0ccff.jpg

 

Mam nadzieje ze zadziala....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki okonek za poprawienie fotek, teraz to od razu łatwiej sie ogląda, (a w zasadzie to jak to sie robi, bo jak sie da to na drogi raz zorbie tak od razu)

 

Burze z plastyku malowałem aerografem i po dziś dzień nie wiem dlaczego wyszła taka chropowata, ale na żywo tego tak bardzo nie widać.

 

A kartonowke 52 to kupiłem od kolegi modelarza za... 2zl. Model stary ale przyjemnie sie go składa, chociaż obecnie polecałbym to nowsze wydanie- to samo ale lepiej wydrukowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po jednym.

Chciałbym mieć Pioruna i Orkana w jakiejś rozsądnej cenie, jak do tej pory mam Błyskawicę, Wichra, Burzę i Groma (B i G czekają na swoją kolej).

Zawsze byłoby miło mieć też Garlanda albo np Kujawiaka ale nie widziałem takich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeżeli chodzi o Garlanda i Pioruna, to istnieją modele żywiczne, ale to już inna bajka, ja sie tym nie zajmuje.

Natomiast mam Pioruna z kartonu w skali 1/200, a Orkana i Kujawiaka również w kartonie wydają.

 

Ja to oprucz Burzy zrobiłem jeszcze Błyskawice, Groma, i jeszcze jedną Burze, i według mnie to oferta Mirage jest za uboga, i od wielu lat nie było żadnych nowości (a mogli by sie pokosić choćby o opracowanie Pioruna w 1/400, na pewno by na tym zarobili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to oferta Mirage jest za uboga, i od wielu lat nie było żadnych nowości (a mogli by sie pokosić choćby o opracowanie Pioruna w 1/400, na pewno by na tym zarobili)

 

Dokładnie. Nawet do nich napisałem z taką sugestią, niestety wątpię, że to coś da. No ale przynajmniej próbowałem. Może gdyby zebrać trochę chętnych i uderzyć razem...

 

IRT Jędrek:

W pudełkach mam jeszcze: Wicher i Dzik z Mirage plus Admirala Scheera z Fujimi i Scharnhorsta firmy Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Sunsport, ratujesz sytuacje.

Dwie podstawowe ramki w modelach Wichra, oraz Burzy są identyczne.

 

Jeżeli możesz cyknąć im fotki to by było super.

A z kolei, wygląd zestawu Sokoła bardzo mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
oferta Mirage jest za uboga, i od wielu lat nie było żadnych nowości (a mogli by sie pokosić choćby o opracowanie Pioruna w 1/400, na pewno by na tym zarobili)

 

Witam!

obserwuje sobie od pewnego czasu wypowiedzi i modele. Sam trochę dłubię w plastiku polskie niszczyciele z Mirage i może się nimi pochwale (choć wstyd mi gdy patrzę na te Wasze cudeńka. No i podpisuję się obiema rękami pod akcją przebudzenia z letargu firmy wspomnianej wyżej, która rzeczywiście mogła by sporo zarobić na Niszczycielach klasy "G" "N" "M" i "Hunt", a nie tłuc bez przerwy dwudziestą wersje u-bota. Przecież trochę ich pływało podczas wojny, a my (modelarze i amatorzy w Polsce) mogli byśmy sobie "ulepić" polskie wersje.

Małe pytanko:

Szukam wszędzie i nie mogę znaleźć: zrobione Puck 1925 i Clyde 1940. Ma ktoś może na fotkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.