Skocz do zawartości

Vittorio Veneto 1/700 Trumpeter


Agillus68

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Chciałbym Wam przedstawić mój drugi model w 1/700. Tym razem włoski pancernik Vittorio Veneto z okresu 1940r. Model wzbogacony o blaszki Flyhawka (wprawdzie do Romy, ale większość dało się wykorzystać). Znów nie było relacji, gdyż model powstawał w dość długich przerwach i przeważnie na delegacjach (brak aparatu i dobrego oświetlenia zniechęcał mnie do robienia zdjęć). Woda wykonana z żelu firmy "Idea" i pomalowany akrylami dla plastyków. Miłego oglądania.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2016.

Agillus68

 

PICT0115_zps00cuuv3f.jpg

PICT0111_zpsytg9algg.jpg

PICT0122_zpsy2xwsfs9.jpg

PICT0123_zpsazzdql65.jpg

PICT0121_zpslvihgz2v.jpg

PICT0126_zpstggyrqaz.jpg

PICT0124_zpshabbjjhs.jpg

PICT0125_zps42uutrnf.jpg

PICT0134_zpswdcgczuu.jpg

PICT0131_zpsbupqwkk0.jpg

PICT0129_zps5kzhrm3i.jpg

PICT0130_zpskbzuipwv.jpg

PICT0133_zpshonirpuz.jpg

PICT0128_zpsdjtc90my.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model! Ma klimat. Rzeczywiście zachęca do głębszej wycieczki i do oglądania szczegółów.

Bardzo fajnie malowanie z subtelną grą tonalną.

...model powstawał w dość długich przerwach....
a znajdź tu taki, który powstaje w krótkich przerwach...
... Znów nie było relacji....
a więc znów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agillus68 - BOMBAstyczny

Z daleka łatwo się oszukać że to nie 350. Nawet ten maluczki Ro.43 cacuszko

Szkoda tylko że VV nie miał jakiegoś fajnego camo, byłoby bardziej bojowo

jedyne co mnie trochę kłuje w oczy -> straszny czyścioch... nawet ta woda trochę za jednolita.

Ale ogólnie 1 klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dziękuję za ciepłe komentarze. Napiszę jeszcze raz z czego jest woda - Idea medium gel. Dostępny w każdym sklepie dla plastyków. Konsystencja gęstej śmietany, a po wyschnięciu przeźroczysty. Można go barwić przed nałożeniem.

Planuję jeszcze zawiesić banderę, ale na razie jeszcze jej nie mam. Chciałbym również ożywić model figurkami (może z Eduarda?).

Co do "czyścioszka" to nie chciałem go przybrudzić za bardzo, gdyż jest to malowanie z 1940 roku, a sam Veneto wszedł do służby w kwietniu 1940. Więc nie zdążył przez te kilka miesięcy zniszczeć.

Myślałem o innym camo, ale bałem się go zepsuć. Przy następnym modelu postaram się już zaryzykować z bardziej wyrafinowanym kamuflażem.

 

Pozdrawiam

Agillus68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o produkt Maimeri? Używałeś błyszczącego czy matowego? Dużo zużyłeś, zostało coś jeszcze w pojemniku?

No, podziel się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taltos1 - linki

 

jurayahip - posypuje głowę popiołem. Moja poprzednia wypowiedź była nieścisła i z głowy. Już się poprawiam: pasy szybkiego rozpoznania lotniczego zostały wprowadzone po bitwie koło Przylądka Stilo (Battle of Calabria - tak tą potyczkę zwą Anglicy), która miała miejsce 9 lipca 1940. Podczas starcie samoloty Regia Areonautica omyłkowa zbombardowały swoje okręty - stąd decyzja o malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.