Skocz do zawartości

ORP-„Puck” czyli pr.205 - Osa class - Merit 1/72


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawia się w tytułach wypowiedzi - kuter torpedowy... TO kuter rakietowy pr.205 wg nomenklatury NATO OSA. Pytanie do okonka - Skąd taka ilość czerwonych świateł na maszcie? Brakuje mi światła białego, noszonego przez jednostki do 50m długości, umieszczonego w diametralnej okrętu i świecącego do przodu. po 112,5 st. na burtę? Na końcach rei było po dwa światła, jedno za drugim: od dziobu białe, od rufy czerwone. Flaglinka znaku d-cy okrętu szła do gafel rejki a nie do "ucha". Stanowisko artylerzysty na ZSD zupełnie inne było w rzeczywistości. Skąd te trzy "kółka" mocowane do PIONOWYCH nóg? To było niepełne koło - wycięcie ok 45st, - zamykane i otwierane na łańcuszek, oparte na trzech nogach, w jednym miejscu mocowane do masztu. To by było na tyle. Na razie. Poza tym wykonanie bardzo dobre.

 

Pozdrawiam i gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć. Dawno mnie nie było w temacie. Zostałem wywołany do tablicy ale to bardzo miłe skoro robi to ktoś, kto naprawdę zna się na tej klasie. Szkoda tylko, że tak późno :(

 

Pojawia się w tytułach wypowiedzi - kuter torpedowy... TO kuter rakietowy pr.205 wg nomenklatury NATO OSA.

 

Błąd systemu. Już poprawione ;)

 

Skąd taka ilość czerwonych świateł na maszcie?

 

Jak w oryginale. Nie moja fotka i nie pamiętam nawet skąd ją mam w razie czego.

 

001aa.jpg

 

Brakuje mi światła białego, noszonego przez jednostki do 50m długości, umieszczonego w diametralnej okrętu i świecącego do przodu. po 112,5 st. na burtę?

 

001bb.jpg

 

Na końcach rei było po dwa światła, jedno za drugim: od dziobu białe, od rufy czerwone.

 

Zgadza się. Są i widać je doskonale.

 

Flaglinka znaku d-cy okrętu szła do gafel rejki a nie do "ucha".

 

Gafel rejka jest chyba niżej a ucho wzięło się zamiast bloczka ale zakleimy i będzie wyglądać podobnie ;)

 

002ab.jpg

 

Stanowisko artylerzysty na ZSD zupełnie inne było w rzeczywistości. Skąd te trzy "kółka" mocowane do PIONOWYCH nóg? To było niepełne koło - wycięcie ok 45st, - zamykane i otwierane na łańcuszek, oparte na trzech nogach, w jednym miejscu mocowane do masztu.

 

I tu dowaliłeś tylko czemu tak późno. Fakt. Jest jak piszesz. Mój błąd. Same stanowisko to gotowy element fototrawiony producenta. Mało dobrych fotek tego miejsca ale już zdobyłem odpowiednie. Będziemy to poprawiać. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Drogi Kolego!

Za niecałe dwa lata (październik 2018) organizyjemy w Krakowie (w Muzeum Narodowym) wystawę p.t. 100 lat Wojska Polskiego w modelarstwie (tytuł roboczy).

Pojazdy i samoloty mamy tegoo setki. Ale brakuje nam okrętów naszej MW. Wykonane przez Ciebie cacko zasługuje na pokazanie w tej imprezie.

Jeżeli chciałbyś pokazać je szerszej publiczności, to pdaj swoje dane: adres oraz kontakty z innymi okrętowcami.

Pozdrawiam

Andrzej Antoni Kamiński

andrzej.kaminski@interia.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.