Skocz do zawartości

ZAPADNAJA LICA 1:350


GIUSEPPE

Rekomendowane odpowiedzi

627 to w roli trupa, jak mniemam (bo tak blisko brzegu)? Jeśli tak, to może zostać, choć chyba powinien być bardziej "zużyty". Wywaliłbym natomiast Victora albo Oscara - o jednego za dużo. Choć i "trupa" nie powinno chyba tutaj być - one rdzewiały raczej przy nabrzeżach, niż tak sobie "luzem". Nawet u Ruskich...

 

Niemniej, widoczek technicznie bardzo ładny. Przed-przedostatnie zdjęcie wygląda jak "prawdziwe" (a już po obróbce to chyba nie rozpoznasz...). Chciałbym taką scenkę na półeczce

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ogólnie dioramka bardzo fajna, fajnie wyszedł ci ten klif, chociaż może za mało "polarny"

Wywaliłby tylko tą 627ke... (ale widzę że to nie tylko moja opinia)

Jako przybrzeżny złom jest mało przekonująca... poza tym gdy do służby weszły Victory 3cie to 627 już w linii nie działały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giuseppe. Bardzo lubie twoje lotnicze modele. Sa mega super ekstra !! Ale tutaj oprócz kompozycji "na bogato" pominołes jeden bardzo istotny detal. Mianowicie kształt fali przed płynącym okrętem tego typu. Kilka razy myślałem, o takiej dioramie(z jednym okrętem ,-)) i zawsze najbardziej mnie fascynował własnie kształt pchanej przez okrętem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giuseppe, według mnie diorama jest wykonana perfekcyjnie (no może faktycznie zbyt dużo jednostek, ale to szczegół). Jeśli możesz, podaj mi receptę na wykonanie takiej góry.

Sam rozpoczynam pracę nad dwoma torpedowcami z Eskadry Władywostockiej w 1904 r. w 1/350 i według mojej koncepcji, mają one stać w takiej urokliwej górzystej zatoczce.

Jeśli góra jest kupna, to proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna praca.

Jedynie zastrzeżenia to wzroku nie można skupić na jednym okręcie i chwilami można dostać oczopląsu.

A jeden wystarczyłby w zupełności.

 

 

Jeśli możesz, podaj mi receptę na wykonanie takiej góry.

Najprościej to budujesz bryłę o odpowiednich wymiarach z czego chcesz. I tak będzie zakryta.

Dalej...formujesz kształt terenu. np. chusteczki moczysz w wikolu+woda 50/50...Nakładasz.

Czekasz aż wyschnie.

Nakładasz szpachlę,tynk strukturalny lub gips...

Czekasz aż wyschnie.

Malujesz najlepiej aerografem na odpowiedni kolor.

Cieniujesz.

Przecierasz suchym pigmentem lub suchym pędzlem.

Jak nie wyjdzie to jeszcze raz powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton wiem o jaką fale chodzi, ale bywają i takie.

 

14383919674_zpsknav8tfm.jpg

 

Skałę zrobiłem bardzo podobnie do podanego opisu powyżej.

Z pianki montażowej zrobiłem wielką bryłę, potem przyciąłem do planowanego kształtu, na to gips i gotowe (no i oczywiście malowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.