Skocz do zawartości

U-2540 Revell 1:144 z oświetleniem


Kvaot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po wielu miesiącach budowy postanowiłem w końcu podzielić się ulepkiem którego stworzyłem. Wiele pomocy uzyskałem od członków grupy "Popularyzacja 1:144" za co im serdecznie dziękuję Z góry uprzedzam, że fotografia nie jest moim konikiem i też z tego względu zdjęcia nie są super jakości... I tak postanowiłem zrobić sobie namiot bezcieniowy, który ułatwił mi trochę pracę z aparatem. Kolejne modele postaram się cyknąć w trochę inny sposób.

 

Wypraski Revella oceniam na 8/10, miejscami było trochę problemów ze spasowaniem elementów, instrukcja nie pokrywała się ze stanem realnym oraz wiele elementów musiałem wykonać samemu.

 

Zachęcam do komentowania i konstruktywnego krytykowania

 

C3jLcUa.jpg

6kF4tRJ.jpg

pc279Ol.jpg

bbwE1aR.jpg

LgvexbN.jpg

RvFoxXE.jpg

Qvm7yiN.jpg

NYTOMYX.jpg

yI7HRFu.jpg

dH8I01e.jpg

0pyYttf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od miejsca, gdzieniegdzie wychodziło zbyt brudnie i zalewało detale, więc wycierałem nadmiar w przyszłości mam zamiar przebudować podstawkę montując zasilanie innego typu, mogę przy okazji dodać miejscami więcej łosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Model generalnie robi wrażenie. Podświetlenie dodaje klimatu.

Generalnie jednak, pomimo że jak widzę dość dużo dałeś od siebie we wnętrzu to parę rzeczy razi. Pomijam użycie płaskich kalek zamiast zegarów ale kontrast pomiędzy świetnie zrobionymi relingami na pokładzie a drabiną jest duży. Takich miejsc jest w tym modelu więcej, co nie odbiera mi przyjemności jego oglądania.

Mam ten model i pewnie będzie jednym z ostatnich U-Bootów za którego się wezmę ze względu na robotę, którą trzeba włożyć żeby wnętrze nie odbiegało jakością od reszty modelu.

Żeby to jeszcze ożywić polecam Ci figurki:

https://www.shapeways.com/product/KLF3H8XF4/1-144-german-u-boot-crew-set2

https://www.shapeways.com/product/FWXYB7B6S/1-144-german-u-boot-crew-set3

 

Ja mam zestaw nr2 i niebawem mam w planie pokazać tutaj jak wyglądają (niepomalowane robią wrażenie bardzo dobrych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xmald Racja, miejscami może być fuszerka Ale to ze względu na tak duże przedsięwzięcie, jeszcze za mało skleiłem żeby wszystko dociągnąć na ostatni guzik, ale praktyka czyni mistrza, więc zostaje mi tylko pracować by osiągnąć perfekcję (kiedyś tam za parę tysięcy lat) Gdybym trafił na te figurki wcześniej, to na bank byłby w modelu! Cena wysoka, ale może do czasu następnego u-boota w 144 uzbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z figurkami nie jest chyba jeszcze za późno - możesz ich jeszcze powklejać - model na pewno zyska na tym.

Cena niska nie jest ale jak poczekasz na jakąś akcję na shapeways to możesz kupić taniej (ja tak zrobiłem).

Nie skupiaj się tak na tym co napisałem negatywnego bo model bardzo mi się podoba, ponadto dałeś takie zbliżenia, że pewnie na każdym modelu byłoby widać niedociągnięcia ;)

Jeżeli możesz to pstryknij mu jeszcze prawą burtę bo zdaje się, że pomalowałeś go fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.