Skocz do zawartości

USS Kidd 1:96


unicaunica

Rekomendowane odpowiedzi

Konstrukcyjnie bardzo fajna robota, wielki szacunek, zwłaszcza że jak rozumiem to jest to model od podstaw robiony samodzielnie! Podoba mi się zwłaszcza dokładna, równa robota przy radarze, relingach i olinowaniu.

Szkoda tylko tego malowania prawdę mówiąc. Wydaje mi się że wiele w modelu malowane jest pędzlem i sporo jest miejsc gdzie farby jest za dużo (działka plot.) albo detale są niedomalowane (koła ratunkowe). Ni w ząb nie pasuje mi też brudzenie, bo nie dodaje realizmu okrętowi a sprawia że jest brudny, po prostu. Za dużo i bez pomyślenia, bo nie widzę uzasadnienia dla np. poziomych zacieków rdzy na mostku. Ciosem poniżej pasa [dosłownie, poniżej pasa linii wodnej] jest ten... brokat(?) na kadłubie.

Generalnie wygląda to tak jakby kleiły i malowały ten model dwie różne osoby.

Trochę umiaru w brudzeniu kolejnych modeli i będzie fantastycznie!

 

Powodzenia przy następnych modelach, i koniecznie załóż wątek warsztatowy przy kolejnej okazji!

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny model, choć faktycznie usyfiony niemiłosiernie To jest model robiony od podstaw, czy przerabiałeś model Revella? No i zdjęcia strasznie wielkie, 1024px szerokości w zupełności wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model został zbudowany w oparciu o zestaw (oczywiście nie w formie gotowych wyprasek) deansmarine, teoretycznie więc był to zestaw ale w praktyce wyszło inaczej (wiele części trzeba było wymienić lub przerobić). W większości malowany był aero tylko niektóre detale (w tym aa 40mm) pędzlem z uwagi na dziwny materiał z którego były ich części, nie ma na nich zbyt grubej warstwy farby to bardziej wynik podłoża. Oczywiście muszę wam przyznać racje co do brudzenia którego ciągle mozolnie się uczę, chyba najtrafniej zostało ono ocenione jako chaotyczne ;) no i nie wiem kiedy powinienem je skończyć;)

Dzięki za uwagi postaram się wziąć je do serca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.