Skocz do zawartości

USS Indianapolis 1/350


Angus73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy model okrętu prezentowany na forum. W przerwach pomiędzy samochodami 1:16 lubię złożyć okręt 1:350. Jest to model Acadamy + zestaw firmy Pontos, zawierający pokład drewniany. Sam model okrętu jest ok, podobnie jak PE ale instrukcja Pontosa choć bardzo obfita w przypadku złożonych elementów to nie zawiera jednocześniej ilustracji montażu sporej części pojedynczych elementów. Ale dało radę. Zamieściłem również zdjęcie elementów, które złożyły się finalnie na tylny maszt w porównaniu z modelarską międzynarodową jednostką skali czyli zapalniczką. Bez postarzania, rdzawienia itp. Tym razem. Po prostu ładny okręt, którego historia jest niestety tak znana jak tragiczna

 

lzKvdaq.jpg

i5x3qtK.jpg

KXjvx1H.jpg

yWT4sna.jpg

GbIVQmI.jpg

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, w kazdym razie wykorzystalem drewniany poklad Pontosa w już w kolorze fabrycznie pomalowany, oraz pokłady blaszane także w zestawie, tyle że do pomalowania. Pozostale dałem szare, lekko przybrudzone jakimś washem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

He, he, blacman masz rację co do tla. Obciachowy ten obrus. Oczywiście jako tło ;-) Modele okrętów podobają mi się najbardziej właśnie tak czysto i schludnie, ew. z delikatnym washem podkreślającym detale, może w kolejnym coś podrdzewię delikatnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem szarym 371 Revella (bo miałem akurat puszkę na stanie) a z wzornika-przelicznika wyszło że się nada. A navy blue podanym na instrukcji i wziętym z palety Tamiya. Po położeniu wydał mi się też zbyt "współczesny" i taki raczej samochodowy niż okrętowy, no ale wyszło. Pokryłem go później jeszcze lakierem matowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, przywołany, przyznaję, że zapomniałem. Oto porównanie z USS Missouri. Wielkość Mighty Mo robi wrażenie, chciałbym zobaczyć ją na żywo na Hawajach

Zdjęcie ma jedynie pokazać rozmiary obydwu okrętów, stąd powiedzmy podłoże nie najlepsze. Przy kolejnej galerii okrętowej obiecuję, że nie będzie to ani obrus ani podłoga

Pozdrawiam

 

eJxIy90.jpg

x5byUSc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.