Skocz do zawartości

HMS Rodney - Trumpeter - 1:200


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Minęły 3 miesiące więc czas na kolejne pływadło.

Tym razem do kolekcji 1:200 dołączył HMS Rodney, drugi z kolei w kolekcji.

Model wykonany standardowo.

Problemem zaczyna być robienie zdjęć, z racji gabarytów będę musiał zaopatrzyć się o odpowiedniej wielkości tło.

Aktualne zdjęcia robiłem na białym materiale, odpowiednio za modelem podwieszonym. Ten pomysł nie był trafiony, materiał nie układał się idealnie równo co powodowało powstawanie cieni w zmarszczkach.... Przy kolejnym modelu

będę musiał zakupić arkusz szarego kartonu 2mx2m, warto chyba też dodać kolejne źródło światła....

 

_MG_7408_zps6u3kxld8.jpg

 

 

_MG_7409_zpsbkgr30cr.jpg

 

 

_MG_7410_zpsyetvb3ru.jpg

 

 

_MG_7411_zpsg5fmqc30.jpg

 

 

_MG_7412_zps8ydu6ogi.jpg

 

 

_MG_7413_zpszfckthzx.jpg

 

 

_MG_7414_zpsbayeoekq.jpg

 

 

_MG_7415_zpstgoas3ka.jpg

 

 

_MG_7416_zpslcev5tvh.jpg

 

 

_MG_7417_zpskgvaijwi.jpg

 

 

_MG_7418_zpslhac198w.jpg

 

 

_MG_7419_zps63reqsgs.jpg

 

 

_MG_7420_zpsswmi1noc.jpg

 

 

_MG_7421_zps4kq77agu.jpg

 

 

_MG_7422_zpsr7tfjw03.jpg

 

 

_MG_7423_zpsdqfr2neh.jpg

 

 

_MG_7424_zpsqb7bjg03.jpg

 

 

_MG_7425_zpslw3jy4vk.jpg

 

 

_MG_7426_zpsde9fpxdl.jpg

 

 

_MG_7427_zpsqmrnym7r.jpg

 

 

_MG_7428_zpsjtsqsbn0.jpg

 

 

_MG_7429_zpsivhni9xs.jpg

 

 

_MG_7430_zpst7lxmc4e.jpg

 

 

_MG_7432_zpsknptuywy.jpg

 

 

_MG_7433_zpsyv93bkfv.jpg

 

 

_MG_7434_zps6nrjxuur.jpg

 

 

_MG_7435_zpsjkkqoalu.jpg

 

 

_MG_7437_zpsokqczlq2.jpg

 

 

_MG_7438_zps5ofpj28q.jpg

 

 

_MG_7439_zpshgasnfoo.jpg

 

 

_MG_7441_zps2oszbdtj.jpg

 

 

_MG_7442_zpshh3yutnt.jpg

 

 

_MG_7443_zpsbyoppnzs.jpg

 

 

Rzut okiem na gablotę...

IMG_7446_zps4oopmcc0.jpg

 

 

... oraz zbliżenie na zawartość

IMG_7449_zpsfaelam1o.jpg

 

Teraz chwila odpoczynku i na warsztat idzie Bismarck... chociaż bez prowadzenia warsztatu więc galeria za 3-4 miesiące....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sobie twój nick kojarzyłem ze znakomitymi modelami motorów. Napisze tak. Ten model wyglada troche sztucznie.Chyba najgorzej wyszedł pokład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Chyba najgorzej wyszedł pokład.

 

Prawda... póki co wyszedł najgorzej ze wszystkich. W zamyśle chciałem zrobić jasny (taki jaki jest) dlatego też bardzo oszczędnie obchodziłem się z filtrami. Bałem się, nauczony doświadczeniem z Yamato, że za mocno mi ściemnieje i już tego nie odwrócę dlatego też nie udało mi się wyciągnąć pełnej jego faktury. Zdjęcia niestety dodatkowo całość "prześwietlają"... ale to nie jest wytłumaczenie ;)

Czy model wygląda plastikowo.... w końcu jest z plastyku... he..he.. taki żart. Oczywiście mogłem poświęcić każdej części i detalowi 2-3 razy więcej czasu i dopieścić wszystko tylko... kurcze nie wiem czy warto wymieniać wszystkie powody... model jest jaki jest.

Taki chciałem i mam i taki mi się podoba.

Żeby było jasno - nie twierdzę, że jest idealny i najlepszy, twierdzę, ze jestem z niego zadowolony i jestem świadom, że duuuużo mu brakuje do połowy ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przed Tobą...możesz dopieścić...aż żal d...ściska patrząc na zwaloryzowany kadłub(otarcia,zacieki...) i zero powyżej , że o pokładzie nie wspomnę(wspomniał przedmówca)...aż się prosi o wash , pokreślenie krawędzi ...do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, przy czym tak jak pisali przedmówcy- dziwnie wygląda porządnie i z wyczuciem wybrudzony kadłub przy sterylnym pokładzie i nadbudówkach. Na pewno do wymiany kwalifikuje się mocarne olinowanie, i przydałoby się nawiercić lufy pom-pomów, bo w skali mamuciej ciężko przymknąć na to oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się prosi o jakiś wash, bo się taki sterylny wydaje... Ogólnie fajny Strasznie mi się podobają malowane bulaje w kadłubie, świetnie wyszły, szkoda,że wyżej odpuściłeś Natomiast lufy głównej artylerii strasznie psują odbiór, a konkretnie w pełni widoczne ich mocowania... Tutaj już sam producent mógł się zdecydowanie bardziej postarać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrczę.... Lubię Twoje modele - są świetnie wykonane, perfekcyjnie pomalowane ... i niestety nie tak dobrze postarzone

 

Dla mnie osobiście duży kontrast, który burzy oglądanie bardzo dobrych i profesjonalnie wykonanych zdjęć robi widok odymionych koncówek luf i sterylnie czyste wieże. Pokład już Koledzy opisali. Musisz go koniecznie "umorusać"

 

model prawie doskonały .... gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Wing. Na Yamato pokład wyszedł ci bardzo przyzwoicie. W ogóle Yamato to chyba najfajniejszy twój model szkutniczy, jaki kojarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę kamyczek do ogródka(kleiłem kartonówki w 1/300 i 1/200 ) ,oprócz kwestii wspomnianych przez Przedmówców dodałbym lufy do Pom-pomów jak i do Oerlikonów które można było zakupić w GPM-e (produkują je do kartonówek w 1/200) look od razu+100, kotwice raczej siedzą głębiej w kluzach i malowane były na kolor kamo lub czarny a nie gunmetal , samoloty RAF ( FAA -lotnictwo marynarki) nigdy nie były malowane w schemat lądowy w tym okresie z które pochodzi Twój okręt będą to kolory Dark Slate Grey i Extra Dark Sea Grey a powierzchnie dolne Sky type S jako że "Walrus" jest dwupłatem kolory na dolnym płacie mają mieć jaśniejszy odcień dla wyrównania waloru. Wymieniłbym też naciągi w tych samolotach ,bo w realu musiałyby być wykonane z grubego pręta zbrojeniowego, już się nie czepiam że na górnym płacie powinny być kokardy typu "B" ale są to błędy do poprawienia, razi to zwłaszcza że kadłub wykonany jest super, pokład, nadbudówki i uzbrojenie jakby na szybko. Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już widzę koledzy podsumowali sprawę całkime nieźle. Ja od siebie dodam tylko że te zadrapania na kadłubie są troche za bardzo czołgowe, w sensie ilości, okręty liniowe zazwyczaj nie przepływają przez krzaki... No i ta cześć podwodna, jeżeli sypnąłeś glonem na linii wodnej to powinieneś zrobić też coś głębiej.

Ogolnie więc: zlepione spoko, bazy położone profeska, a za brudzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zrobiony prawie idelanie i przyłączam się do innych opinii.

Gdzie jest wash, zwłaszcza pokładu (zawsze może być b.mocno rozcieńczony), stępka zdecydowanie wynmaga washa i brudzenia.

Także rzuciły mi się w oczy nienawiercone pom-pomy, ale zdaję sobie sprawę że pewnie malutkie ale jednak widać. Trochę za duże te zakopcenia luf armat- czy kordyt zostawiał aż takie ciemne plamy???

Warsztat masz świetny, tylko czasem trochę więcej odwagi przy brudzeniu i będziesz robił modele 10/10.

 

PS.Następny Bismarck, a czy zamierzasz jeszcze jakieś jakieś pancerniki Royal Navy robić?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to trzeba przyznać że wyszedł bardzo dobrze, wspomniane już niedociągnięcia znikną wraz z nabywaną praktyką, z uwag mogę dodać że Union Jack nie powinna wisieć na końcu.

No i koniecznie dorób pięterko w gablocie dla HMS Hood ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły bydlaczek "czyścioszek"

Co do uwag to dorzucę jedną drobnostkę - liny co jest podwieszony do żurawia Walrus kiepsko wyszły i patrząc na całość trochę psują efekt (w końcu skala dość konkretna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także uważam, że Bismarckowi przystoi pojawiać się na salonach razem z Hoodem i odwrotnie. Ten śmiertelny pojedynek jakoś te dwa okręty do siebie na zawsze zbliżył i połączył ich los:) Jak ktoś widzi Hooda to zaraz pyta o Bismarcka i odwrotnie, pomijam już że obydwa okręty są po prostu piękne w swoich klasach, choć w przypadku k.liniowych to żadna wielka rzecz bo one wg mnie w większości były piękne i takie majestatyczne (tylko z wyglądu często).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.