Skocz do zawartości

"The Tribals" part1 - HMS "Zulu" 1942 - 1/350 Trumpeter


Janisz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega dzidas robi swojego "Zulusa" a ja zrobiłem swojego.

 

Impulsem było to zdjęcie:

 

zcy516Fl.jpg XzBsCI0l.jpg

 

A tak wygląda mój "Zulus" malowany Lifecolorami plus lekki brudzing.

 

OHDVeWkl.jpg TH0TI97l.jpg

 

LMfPeK1l.jpg hcE2u9xl.jpg

 

YgxvuMyl.jpg vOfjCr0l.jpg

 

zI8zlLHl.jpg?1

 

Chyba wszyscy wiemy jak wygląda model wg. Trumpetera więc lista poprawek jest spora.

 

1. Podniesienie pokładu dziobowego.

2. Obniżenie nadbudówki dziobowej od poziomu 2-go

3. Zmiana profili obu kominów

4. Obniżenie drugiego komina

5. Wymiana luf 120 mm na plastikowe preciki o lepszym wyglądzie

6. Poprawa Pom-pom na 4 lufowy - w zestawie jest 8 lufowy jak z pancerników........

7. Poprawa kutrów motorowych na przyblizony do brytyjskich bo zestawowe wyglądają zbyt teutońsko

8. Wymiana 3 wieży 120 mm na podwójne 102 mm. To bylo dokonywane po kampani norewskiej na wszystkich pozostałych Tribalach" plus nowo budowane jednostki.

9. Wymiana karabinów maszynowych Vickersa na pojedyncze Oerlikony

10. Poprawa kształtu pomostów przy nadbudówce tak aby weszły tam pojedyncze Pom-pomy - co dziwne w zestawie są.

11. Wymiana dalmierza na stanowisko HACS z radarem 285.

12. Przeniesienie miotaczy bomb głębinowych z nadbudówki rufowej na pokład główny plus dodanie zapasu.

13. Próba odwzorowania poszycia burtowego....... taka sobie.

 

Więcej nie pamiętam ale pewnie jeszcze coś można by pozmieniać...

 

Na koniec zdjęcie z kuzynem.

1tNADuTl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa ! Kolego, właśnie składam swojego Zulu, którego pewnie przy Twoim bym nie postawił , szczególnie ze wzgledu na ilość przeróbek. Ale proszę , podpowiedz skąd pozyskać dobrej jakości 4-lufowego Pom-Poma ? ( Żywica ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudzio - używałem specyfików firmy AK Interaktive dedykowanych do okrętów - po prostu rozcieńczone oleje. Najpierw kolor, potem lakier i dopiero potem zabawa z brudzeniem. Starałem się nie przesadzić. Żadnej rdzy co najwyżej rdzawe naloty z wody plus ogólne brudzenie typu sadza z komina no i wash.

 

Dzidas - można użyć jakiejś blaszki, ja tutaj tylko porozcinałem zestawowe Pom-pomy i skleiłem je z powrotem. Nie są idealne ale na pewno lepsze niż 8 lufowe przerośnięte straszaki. Przydałoby się wymienić działa artylerii głównej........

Oprócz tego posiłkowałem się blaszką White Ensign. Całkiem fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Kolego, odszukałem Twój mega dokładnie wykonany okręt, bo potrzebuje pomocy. Jestem na ukończeniu swojego Zulu i rozpaczliwie poszukuje jakiegoś planu olinowania. Widzę,ze u siebie to odwzorowałeś dość dokładnie. Mógłbyś pomóc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ładnie się prezentuje.

 

Ale mam pytanie odnośnie malowania skoro pokazałeś oryginały na wstępie. Na tych zdjęciach, bardzo mocno kontrastują kolory kadłuba z nadbudówką. Na modelu ten efekt wyraźnie ginie. Wg schematu nadbudówka jest royal light gray a kadłub dark gray złamany flat blue. Na Twoim Zulu nie bardzo to widać, jest prawie jednolity. To zamierzony efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.